Hurt 748 0

Rodzaje testów i egzaminów w języku angielskim - co wybrać?

Rodzaje testów i egzaminów w języku angielskim - co wybrać?

Egzaminy międzynarodowe w języku angielskim są warunkiem wstępu do instytucji edukacyjnej za granicą, uzyskania pracy w zagranicznym przedsiębiorstwie lub przeniesienia się do innego kraju. Ale który egzamin należy wybrać? 

Kilka słów na temat międzynarodowych egzaminów w języku angielskim 

Egzaminy w języku angielskim to słowo, które jest coraz częściej używane w naszym wystąpieniu. Udany test międzynarodowy jest warunkiem wstępu do instytucji edukacyjnej za granicą, uzyskania pracy w zagranicznym przedsiębiorstwie lub przeniesienia się do innego kraju. Są to trzy główne cele na drodze do osiągnięcia, które nasi rokompańcy rosną barierze językowej. I to nie wystarczy tylko pokonać - trzeba uzyskać certyfikat, który potwierdza, że naprawdę mówisz językiem na pewnym poziomie. 

Jeśli powody, dla których potrzebny jest międzynarodowy certyfikat, z reguły - trzy, rodzaje testów w języku angielskim - wiele. Dzisiaj pomożemy Ci określić, jaki rodzaj testu musisz wybrać. 

Typy testów w języku angielskim 

Wszystkie egzaminy w języku angielskim są przeznaczone specjalnie dla tych, którzy nie są rodzimymi prelegentami języka i uczą się angielskiego jako obcego. W zależności od kraju, w którym chcesz się uczyć lub pracować, musisz wybrać badanie. Najpopularniejszymi testami w języku angielskim są egzaminy IELTS, TOEFL, TOEIC i Cambridge ESOL. 

TOEIC (Test of English for International Communication)

Certyfikat potwierdza Twoje kompetencje językowe w języku angielskim w biznesie. Certyfikat TOEIC jest ważny przez dwa lata, więc ten egzamin powinien być brany bezpośrednio przed dołączeniem do międzynarodowej firmy. 

IELTS lub TOEFL?

Mówiliśmy o egzaminie IELTS (International English Language Testing System), a także o egzaminie TOEFL (Test of English as a Foreign Language). Zwrócimy Państwa uwagę tylko na fakt, że TOEFL jest amerykańską wersją egzaminu angielskiego i dlatego jest idealny dla tych, którzy rozważają przeniesienie się do USA lub Kanady. Wiele instytucji i organizacji edukacyjnych w innych krajach anglojęzycznych preferuje egzaminy IELTS lub Cambridge ESOL.

Certyfikaty IELTS i TOEFL są ważne przez 2 lat od daty otrzymania wyników badań. Egzaminy Cambridge University różnią się od egzaminów IELTS i TOEFL, ponieważ nie mają one ograniczonego czasu trwania. Różne rodzaje egzaminów w języku angielskim są przeznaczone do konkretnych celów każdej osoby. Dlatego w pierwszym etapie przygotowania do testu musisz wybrać egzamin, który Ci odpowiada. Skupiajmy się na egzamiach Cambridge ESOL. 

Egzaminy Cambridge

Certyfikaty egzaminacyjne Cambridge są akceptowane do przyjmowania i zatrudnienia w Wielkiej Brytanii, Australii, USA i innych krajach anglojęzycznych. Czy zdecydowałeś się podbić Londyn lub wejść na jeden z uniwersytetów w Australii? Egzaminy Cambridge w języku angielskim będą odpowiednie do Twoich celów. Ale kiedy wchodzicie na amerykański uniwersytet, powinniście myśleć o tym, co jest najlepszym testem do wyboru, a nawet lepiej - zapoznać się z wymaganiami uczelni. Jeśli nadal zdecydujecie się wziąć jeden z egzaminów Cambridge ESOL, musicie określić który z nich. Istnieją ogólne testy Cambridge: 

I testy dla wąskiej specjalizacjai. Musisz wziąć jeden z tych testów, jeśli chcesz potwierdzić swój poziom biegłości w danej dziedzinie zawodowej. Może to być biznes, nauczanie, prawo lub finanse: 

Ponadto Cambridge Young Learners Exams jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży. W celu uproszczenia procedury wyboru krótko opisujemy każdy z nich.

KET (Key English Test) 

Certyfikat KET potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym (Prе-Intermediate lub CEFR A2). Niewielu pracodawców uznaje certyfikat tego egzaminu. Najczęściej KET jest przekazywany na wizę przez jednego z współobywateli (wiza dla współobywateli). Istnieje również wersja egzaminu dla uczniów - KET dla szkół. Wcześniej powiedzieliśmy Ci więcej o egzaminie KET. 

PET (Preliminary English Test) 

Certyfikat potwierdza biegłość językową na poziomie średnim - średnio zaawansowanym. Certyfikat jest akceptowany przez wiele instytucji edukacyjnych, a także przez pracodawców w sektorze usług, przemyśle itp. (np. Coca-Cola, Gillette, Nestle). Istnieje wersja egzaminu dla dzieci: Wstępna (PET) dla szkół. Powiedzieliśmy już więcej o PET. 

FCE (First Certificate in English) 

Certyfikat badania potwierdza, że biegle posługujesz się językami stopnia Upper-Intermediate. It jest uznawany przez wiele uniwersytetów i pracodawców w zakresie usług, zarządzania i przemysłu (na przykład American Express, Procter & Gamble, Siemens). Istnieje również wersja egzaminu dla dzieci: Pierwszy (FCE) dla szkół.

CAE (Certificate of Advanced English) 

Jeśli mówisz po angielsku na poziomie Advanced, możesz to potwierdzić, uzyskując certyfikat CAE. Certyfikat jest uznawany przez wiele uniwersytetów i pracodawców (Airbus, Microsoft). Powiedzieliśmy już więcej o CAE. 

CPE (Certificate of Proficiency in English) 

Biegłość w posługiwaniu się Proficiency – powinieneś zaliczyć test CPE, którego certyfikat jest uznawany przez wiele uniwersytetów i pracodawców (Coca-Cola, Nestle). Na podstawie których centrów można przekazać CPE, powiedzieliśmy Ci. 

BEC (Business English Certificate) 

Certyfikat potwierdza Twoją znajomość języka angielskiego w biznesie na poziomie Intermediate (BEC Preliminary - Business English Certificate Preliminary) lub Upper-Intermediate (BEC Vantage - Business English Certificate Vantage). Test BEC jest uznawany na całym świecie w dziedzinie biznesu i handlu, daje korzyści w zakresie wstępu na uniwersytet i zatrudnienia za granicą. 

TKT (Teaching Knowledge Test) 

Egzamin Cambridge dla nauczycieli języka angielskiego. Aby zakwalifikować się do otrzymania tego świadectwa, nie jest konieczne posiadanie doświadczenia w nauczaniu, aby zaliczyć to badanie. Dzięki certyfikatowi będziesz w stanie potwierdzić, że znasz metody nauczania języka angielskiego. Powinieneś zakwalifikować się do tego testu, jeśli mówisz językiem na poziomie Upper-Intermediate i wyższym (aby zaliczyć wszystkie moduły egzaminu). 

ILEC (International Legal English Certificate) 

Certyfikat potwierdza twoje kompetencje językowe w zakresie legalnego języka angielskiego i odpowiada poziomom B2 i C1 w skali CEFR. Test ten jest zwykle zaliczany przez praktykujących prawników lub studentów prawa. 

ICFE (International Certificate in Financial English) 

Certyfikat potwierdzający kompetencje językowe w dziedzinie języka angielskiego finansowego. It jest zwykle przekazywane przez tych, którzy mówią po angielsku na poziomie B2-C1 na skali CEFR (Upper-Intermediate - Advanced). 

Cambridge Young Learners Exams

Egzaminy Cambridge dla dzieci i młodzieży. Istnieje kilka opcji egzaminów dla różnych poziomów zaawansowania: Startery, Movers i Flyers. Celem egzaminów Cambridge Young Learners Exams jest przygotowanie dzieci do egzaminów Cambridge ESOL dla dorosłych. 

Mamy nadzieję, że te informacje pomogą Ci usystematyzować zrozumienie wszystkich międzynarodowych egzaminów językowych i wybrać ten, którego potrzebujesz. 

  • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

    Komentarze


      Dodaj komentarz