Hurt 1417

Egzamin międzynarodowy CPE

Egzamin międzynarodowy CPE

CPE - Cambridge English: Proficiency jest nie tylko jednym z najstarszych egzaminów Cambridge, ale także piątym i najbardziej złożonym testem opracowanym kiedykolwiek przez Cambridge ESOL. I to nie jest przypadkowe, ponieważ nazwa egzaminu mówi sama za siebie: Cambridge English: Biegłość - certyfikat doskonaego opanowania języka angielskiego. Powiemy Ci więcej o tym egzaminie. 

 • CPE - Cambridge English: Proficiency jest nie tylko jednym z najstarszych egzaminów Cambridge, ale także piątym i najbardziej złożonym testem opracowanym kiedykolwiek przez Cambridge ESOL. I to nie jest przypadkowe, ponieważ nazwa egzaminu mówi sama za siebie: Cambridge English: Proficiency - certyfikat doskonaego opanowania języka angielskiego. Powiemy Ci więcej o tym egzaminie. 

  CPE - egzamin, który został po raz pierwszy wprowadzony w 1913 roku. Certyfikat ten odpowiada poziomowi C2 skali Rady Europy (Proficiency), dodatkowo potwierdza, że dana osoba osiągnęła najwyższy poziom biegłości językowej. Certyfikat jest ważny przez cały okres użytkowania. 

  Dlaczego warto wziąć udział w egzaminie CPE? 

  Jeśli chcesz wziąć udział w jednym z brytyjskich uniwersytetów studiów licencjackich lub magisterskich, możesz zaliczyć ten egzamin. Certyfikat CPE jest uznawany przez prawie wszystkie instytucje szkolnictwa wyższego w Wielkiej Brytanii i wielu krajach Europy i USA. Ponadto certyfikat CPE jest również wymagany do dopuszczenia do programu studiów magisterskich lub rozpoczęcia działalności badawczej na uniwersytecie. Wielu pracodawców również uznaje wyniki CPE. Każdego roku około 40 tysięcy osób z 80 krajów świata staje się posiadaczami certyfikatu CPE. 

  Struktura badania CPE 

  Egzamin składa się z pięciu części, z których każdy sprawdzi poziom umiejętności lub umiejętności językowych. Struktura egzaminu obejmuje takie części składowe jak: Reading (czytanie i zrozumienie tekstu), Writing (przemówienie pisemne), Use of English (test leksykalny i gramatyczny), Listening (słuchanie), Speaking (język mówiony). Zadania na egzaminie są rozległe, czas jest ściśle ograniczony. Dlatego należy starannie przygotować się do egzaminu. 

  Jak przygotować się do CPE 

  Różne angielskie klub i szkoły językowe oferują usługę przygotowania do dowolnego egzaminu Cambridge, w tym CPE. Aby przygotować się do testu, potrzebna będzie wysokiej jakości literatura edukacyjna. 

  Centra w Warszawie, w których można wziąć udział w teście CPE

  Lang LTC Platinum Cambridge Assessment English Exam Centre 

  Aby uzyskać więcej informacji na temat centrum, przejdź do oficjalnej strony internetowej Lang LTC

  British Council 

  Aby uzyskać więcej informacji na temat centrum, przejdź do oficjalnej strony internetowej British Council 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz