Heart 2710 0

Peppa Pig World: nauka angielskiego z zabawną świnią i jej przyjaciółmi

Peppa Pig World: nauka angielskiego z zabawną świnią i jej przyjaciółmi

Wielu rodziców słyszało o kreskówce Świnka Peppa - popularnej historii o śwince Peppie i jej przyjaciółkach. Ale jeśli dla młodych Brytyjczyków, Australijczyków i Amerykanów ta kreskówka ma charakter edukacyjny, to dla nas to jest  doskonały podręcznik do nauki języka angielskiego dla najmniejszych.

 • Wielu rodziców słyszało o kreskówce Świnka Peppa, popularnej historii o śwince Peppy i jej przyjaciółkach. Ale jeśli dla młodych Brytyjczyków, Australijczyków i Amerykanów ta kreskówka ma charakter edukacyjny, to dla nas to jest doskonały podręcznik do nauki języka angielskiego dla najmniejszych.

  Kilka słów o kreskówce

  Ona jest kultem. Można wybrać wiele synonimów: mega popularna, światowej sławy, uwielbiana przez miliony widzów. Jeśli nie słyszeliście o tej kreskówce, najprawdopodobniej masz za małe dzieci, żadnych siostrzeńców, siostrzenic, chrześniaków lub rzadko odwiedzasz przyjaciół, którzy mają dzieci w wieku przedszkolnym. 

  Opcja jest również możliwa: jesteś szczęśliwym posiadaczem dużego, leniwego kota, który lubi oglądać programy telewizyjne lub filmy akcji, ale na pewno nie kreskówki.

  Świnka Peppa jest emitowana na antenie telewizyjnej od 2004 roku. Znane są cztery sezony kreskówek, a liczba przyjaciół świnki Peppy - króliki, jagnięta, zające, psy i wszystkie inne, które widz pozna w nowych odcinkach, przekroczyła możliwe granice przeciętnego rolnictwa. Kreskówka otrzymała ogromną liczbę różnych nagród.

  Każdy odcinek kreskówki trwa tylko 5 minut. Ale w tym czasie Peppie udaje się wziąć udział w nowej przygodzie, przekazać wiadomości, bawić się z przyjaciółmi, rozmawiać z rodzicami i pomóc młodym widzom nauczyć się kilku nowych słów.

  Wiek widzów

  Kreskówka Świnka Peppa  jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ale tak jest za granicą, w krajach, w których widzowie i postaci z kreskówek mówią tym samym językiem.  Fani przygód śmiesznej świni i jej przyjaciół w naszym kraju mogą cieszyć się kreskówką nawet w młodym wieku szkolnym, rozwijając umiejętności językowe, poprawiając wymowę i poszerzając słownictwo.

  Zalety kreskówki do nauki języka angielskiego:

  •  wydarzenia w kreskówce są zrozumiałe, akompaniament języka nie jest konieczny do zrozumienia fabuły;
  • w dialogach bohaterów używane jest najprostsze i najczęstsze słownictwo;
  • mowa bohaterów - czysta, ekspresyjna, intonowana, z ciągłymi przerwami, powolna;
  • mowa postaci z kreskówek jest literacka, nie ma w niej domieszki slangu.  Dlaczego jeszcze warto oglądać kreskówkę?

  Trzeba przyznać, że w Wielkiej Brytanii Świnka Peppa zyskała popularność nie tylko dlatego, że młodzi widzowie uczyli się angielskiego za pomocą kreskówki. 

  Główne zalety były różne:

  • miła i ciekawa kreskówka;
  • w centrum kreskówki jest rodzina Peppy, która podkreśla znaczenie wartości rodzinnych, uczy dzieci prawidłowego zachowania z bliskimi, pokazuje wartość każdego członka kręgu rodzinnego;
  • rodzina Peppy jest szczęśliwą rodziną: rodzice spędzają dużo czasu ze swoimi dziećmi, bawią się z nimi, słuchają uważnie i udzielają porad. Jest coś do nauczenia się nawet dla dorosłych widzów;
  • Peppa ma wielu przyjaciół, na przykładzie których dziecko widze wzorce zachowań w różnych kręgach: z przyjaciółmi, znajomymi i z rodziną;
  • kreskówka śmieszna, wiesola. I to jest edukacja emocjonalna, pozytywne emocje i po prostu dobry nastrój waszego dziecka;
  • edukacyjna kreskówka: widzowie na przykładzie przygód świnki i jej przyjaciół poznają ciekawe informacje o naturze, roślinach i zwierzętach, planetach, poznają nazwy kwiatów, rozpoznają różne kształty, wypuszczają łodzie i bańki mydlane i wiele więcej;
  • kreskówka ma również efekt edukacyjny. Peppa z przyjaciółmi omawia znaczenie wizyty u dentysty, przekonuje dzieci, że muszą sortować śmieci, nosić gumowe buty, jeśli wyjdziesz na zewnątrz po deszczu. 

  Świnka Peppa to nie tylko kreskówka, to gry, książki i zabawki stworzone na podstawie udanego programu telewizyjnego. Zabawna świnka może stać się częścią świata waszego dziecka i wiele go nauczyć.

  Znajdź szczegółowe informacje na oficjalnej stronie Peppa Pig.

  Miłego widoku!

   
 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz