Heart 1267 0

Co to jest egzamin IELTS?

Co to jest egzamin IELTS?

W poprzednim artykule omówiliśmy istotę, zasady i niektóre cechy zaliczania egzaminu TOEFL. Z należytą starannością kandydat na studia na jednym z prestiżowych uniwersytetów w USA i niektórych innych krajach może otrzymać certyfikat, a jeśli zdobędzie wymaganą liczbę punktów, drzwi do nowego świata dla niego można uznać za otwarte. TOEFL ma godnego konkurenta - egzamin IELTS, który pojawił się później, ale do tej pory zyskał silną pozycję na całym świecie. 

 • Co to jest egzamin IELTS?

  Świat ostatnio rozwija się szybko i nieuchronnie. Jednym z głównych motorów tego rozwoju jest globalne rozpowszechnianie się języka angielskiego, który dotknął ciebie, mojego młodego przyjaciela i osoby starsze. Lingwiści mają trudne zadanie: utrzymanie czystości i funkcjonalności współczesnej mowy angielskiej. W tym celu opracowano IELTS (międzynarodowy system testowania języka angielskiego). Podstawą była struktura TOEFL: sprawdzanie proporcjonalnego rozwoju umiejętności czytania i słuchania, słuchanie, pisanie i, oczywiście, komunikacja ustna. Organizacja - British Council - uczestniczyła w opracowaniu tego rodzaju testu wraz z naukowcami z Cambridge i australijskiej organizacji edukacyjnej IDP. Każdego roku ponad milion osób przechodzi IELTS na całym świecie, a wyniki egzaminów są ważne w ponad 120 krajach. Wśród szczęśliwych, którzy otrzymali certyfikat, możesz być. 

  Po co brać IELTS

  Tempo dystrybucji IELTS, jednego z głównych międzynarodowych testów biegłości w języku angielskim, rośnie, a jego popularność jest stopniowo porównywana z TOEFL. Być może będziesz musiał przejść testy, jeśli zamierzasz:

  •  Emigrować do Wielkiej Brytanii lub jednego z krajów Wspólnoty, zjednoczonych przez brytyjską koronę: Kanadę, Nową Zelandię i Australię;
  • Studiuj na jednym z uniwersytetów w tych samych krajach, a także w dowolnej prestiżowej instytucji edukacyjnej w USA lub Niemczech, Włoszech lub Szwajcarii, Afryce Południowej lub Izraelu, Francji lub niektórych innych krajach;
  • Przy zatrudnianiu w niektórych organizacjach międzynarodowych. 

  Jak lepiej się przygotować

  Egzamin IELTS ma w przybliżeniu taką samą strukturę jak TOEFL, ale uważa się, że pełniej ujawnia stopień opanowania czterech rodzajów głównej aktywności mowy podmiotu. Najlepszym przygotowaniem do egzaminu jest ciągła praktyka językowa. Niech to będzie 30 lub 40 minut, ale każdego dnia. To jak trening sportowy - lepiej, jeśli biegacz lub bokser rozwija i rozwija swoje umiejętności stopniowo i systematycznie, a nie raz w tygodniu i do wyczerpania. Rozwiń wszystkie cztery typy interakcji mowy z językiem, które są w przybliżeniu równoważne pod względem wartości i nierozdzielne od siebie:
  • Bez słuchania autentycznych nagrań, angielskich piosenek i oglądania filmów nie dostroisz słuchu do percepcji mowy; Bez czytania nie będziesz pamiętać bardzo złożonej pisowni angielskiej. 
  • Prawdopodobnie znasz słynny brytyjski żart o tym, że piszą „Manchester” i czytają „Liverpool”? Bez pisania nie rozwiniesz pamięci mowy i nie opanujesz w pełni struktury zdania w języku angielskim.
  •  Bez rozwijania umiejętności mówienia Twój angielski będzie przypominał jeden z „martwych” języków, takich jak łacina lub starogrecki. Być może możesz pisać wiersze nie gorzej niż Kipling lub Stevenson, ale nie możesz swobodnie komunikować się z native speakerem. 

  Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest rozwijać te umiejętności w tym samym czasie: słuchając angielskich piosenek, nucąc je, czytając słowa z ekranu komputera. Możesz słuchać tekstu wiadomości i kopiować go do notesu, powracając do niezrozumiałych fraz. Szukaj kontaktów z native speakerem w Internecie i słuchaj angielskiego na żywo. 

  Korzyści z egzaminu

  Ta sekcja zaczyna się od przyjemnego faktu: egzamin IELTS jest niemożliwy do zaliczenia. Na pewno otrzymasz certyfikat z oceną do 9 punktów. To prawda, że ​​certyfikat z 1 punktem nie przyniesie wiele korzyści, a aby zdobyć 9 punktów, będziesz musiał zostać zaawansowanym lingwistą. Być może nie będziesz musiał uczyć się słownictwa oksfordzkiego na pamięć, ale będziesz musiał przeszukiwać dużo literatury edukacyjnej i fikcyjnej, słuchać i oglądać wiele materiałów audio i wideo itp. Kolejna zaleta: gdy przejdziesz do sekcji „Mówienie”, native speaker podejmie tę część egzaminu, a nie bezduszny komputer.

  Mając ocenę „5”, możesz wejść na jeden z europejskich uniwersytetów, na przykład w Turynskim. Wynik 8 lub 8,5 punktów prawie gwarantuje ci miejsce w każdej instytucji edukacyjnej, która akceptuje certyfikaty IELTS. Z wynikiem 9 punktów możesz bezpiecznie założyć wieniec laurowy na głowę i wybrać najlepszy uniwersytet dla siebie. 

  Który egzamin zdać: IELTS lub TOEFL?

  Od wielkich po śmieszne

  Egzamin IELTS jest tak poważny i odpowiedzialny, że zabawna rzecz zdarza się dość rzadko. Mogą to być „ostrogi” ukryte przez badanych w najbardziej nieoczekiwanych miejscach i ujawnione przez czujnych egzaminatorów. Czasami uczniowie zaczynają zachowywać się w zupełnie nieoczekiwany sposób. Mówią o przypadku, gdy jeden z rosyjskich studentów, podchodząc z ustną częścią egzaminu z dzikiego podniecenia, zaczął wstawiać rosyjskie zwroty w swojej odpowiedzi. Wyobraź sobie jego zdziwienie, gdy nauczyciel (z urodzenia Anglik) przeszedł na nienaganny język rosyjski i przypomniał pechowemu kandydatowi, że zdaje egzamin z języka angielskiego. Nawiasem mówiąc, wszystko skończyło się całkiem dobrze: uczeń uspokoił się (być może zadziałał „efekt zaskoczenia”) i zdał egzamin na bardzo przyzwoitą ocenę. 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz