Hurt 587 0

TKT (Teaching Knowledge Test) - tajemnice udanego przygotowania

TKT (Teaching Knowledge Test) - tajemnice udanego przygotowania

TKT (Teaching Knowledge Test) jest testem z egzaminów Cambridge. Ale nie jest to tylko jeden z testów, aby określić poziom biegłości językowej, jest to egzamin specjalistyczny, który jest przeznaczony dla nauczycieli szkoły. 

 • Kilka słów o egzaminie 

  TKT (Teaching Knowledge Test) jest testem z egzaminów Cambridge. Ale nie jest to tylko jeden z testów, aby określić poziom biegłości językowej, jest to egzamin specjalistyczny, który jest przeznaczony dla nauczycieli szkół. Ten test jest dostępny dla nauczycieli w klasie młodzieży, średniej i wyższej. Test nie sprawdza poziomu biegłości w języku angielskim, ale przede wszystkim – znajomość metodologii nauczania języka. Test ten jest zaliczany przez tych, którzy chcą potwierdzić swoje kwalifikacje nauczyciela angielskiego do pracy w każdym kraju świata. Jeśli chcesz zaliczyć ten egzamin, musisz mieć możliwość mówienia po angielsku przynajmniej na poziomie B1 (Intermediate), zgodnie z europejską skalą poziomów języka angielskiego. 

  Historia ТКТ

  Test został opracowany przez Cambridge Examination Syndicate dla nauczycieli języka angielskiego jako języka obcego. Ten egzamin został zaprojektowany jako test do przygotowania nauczycieli języka angielskiego do nauczania technik komunikacyjnych w dowolnym miejscu na świecie.

  Po udanym zaliczeniu TKT, możesz złożyć wniosek o egzaminy zawodowe ICELT i CELTA:Teaching Knowledge Test - świetna podstawa do rozpoczęcia przygotowań do powszechnie uznanych egzaminów dla nauczycieli. 

  Struktura Teaching Knowledge Test 

  Badanie jest podzielone na trzy moduły, które można jednocześnie lub oddzielnie: 

  • Moduł 1. Background to language teaching 
  • Moduł 2. Planning for language teaching 
  • Moduł 3. Classroom management 

  Każdy moduł ma 80 pytań, na które należy odpowiedzieć w ciągu 80 minut. Z tego wniosku: Nie można myśleć o każdym pytaniu dłużej niż minutę. Należy powiedzieć, że ci, którzy nie zaliczyli egzaminu, nie mogą być: Certyfikat nawet do udziału otrzymasz. Jednak w przypadku udanego zatrudnienia lub uczestnictwa w programach międzynarodowych każdy chce uzyskać najwyższy wynik. 

  Wynik jest prosty. Istnieją tylko 4 poziomy (Band) przejścia TKT: 

  • Band 1 – uczciwie niska ocena (ograniczona znajomość treści TKT). Posiadanie takiego certyfikatu nie poprawi również portfela. 
  • Band 2 – nie jest również najlepszym rozwiązaniem (podstawowa, ale usystematyzowana wiedza). 
  • Band 3 – wystarczający poziom (dogłębna znajomość treści TKT). Dzięki temu certyfikatowi możesz złożyć wniosek o pracę w szkole w dowolnej części świata. Aby uzyskać ten certyfikat, wystarczy zdobyć 45-50 punktów na 80 możliwych. 
  • Band 4 – w tym przypadku komentarze są opcjonalne. Jeśli uzyskasz tę ocenę - jesteś zaznajomiony z metodami nauczania języka angielskiego na wysokim poziomie. 

  Jak przygotować się do Teaching Knowledge Test 

  Istnieje kilka zasad przygotowania się do tego testu, które należy wykonać: 

  • Przeczytaj wszystkie informacje o teście. Więcej informacji na temat TKT można znaleźć na oficjalnej stronie Cambridge English Language Assment
  • Wybierz określony moduł badania (lub kilka modułów), dla którego chcesz się przygotować.
  • Należy pamiętać, że dla udanego zakończenia pierwszego modułu (Background to language teaching) wystarczy znać język na poziomie Intermediate, Aby jednak zakończyć powodzeniem pozostałe moduły, wymagany jest poziom nie niższy Upper-Intermediate
  • Skontaktuj się z oficjalnym Centrum egzaminów Cambridge w celu uzyskania porad i przygotowania
  • Przygotuj się na sukces: Nie zalicz testu, którego po prostu nie możesz, więc spróbuj przekazać go do najwyższego możliwego wyniku 

  Życzymy udanego egzaminu! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz