Hurt 533 0

CAE International Exam

CAE International Exam

Egzamin CAE Cambridge jest jednym z najbardziej popularnych międzynarodowych egzaminów na dopuszczenie do szkolnictwa wyższego za granicą lub zatrudnienia. O strukturze egzaminu, jego przygotowaniu i głównych cechach, o których dzisiaj poinformujemy. 

 • CAE International Exam jest jedną z grup egzaminów Cambridge, które podobnie jak inne zostały opracowane przez dział ESOL Uniwersytetu Cambridge. It odpowiada poziomowi C1 CEFR, tj. Advanced. Popularność egzaminu można ocenić przez fakt, że każdego roku około 60 tysięcy studentów z ponad 60 krajów chce przejść CAE. 

  Kto przechodzi egzamin CAE? 

  Egzamin CAE Cambridge jest uznawany przez wiele uniwersytetów na całym świecie, w tym OxfordCambridgeCalifornia, Uniwersytet w pobliżu i wiele innych międzynarodowych instytucji szkolnictwa wyższego. Dlatego, jeśli chcesz zostać uczniem uniwersyteckim za granicą, przygotuj się na kapitulację CAE. Ponadto w wielu firmach, takich jak MicrosoftSonyHewlett-PackardNokiaBosch w momencie zatrudniania, będzie również wymagać certyfikatu CAE. 

  Struktura badania 

  Egzamin CAE odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy etap składa się z czterech części, z których każdy określa poziom biegłości językowej: Czytania, pisania, słuchania i używania języków. Data i godzina drugiego etapu – kontrola biegłości językowej – są przypisywane każdemu z egzaminów indywidualnie. 

  Szczegółowo zastanów się nad etapami egzaminu: 

  • Czytanie (Reading)  - po przeczytaniu czterech wariantów tekstów, trzeba będzie udzielić odpowiedzi na pytania. Teksty mogą być różnego rodzaju, stylów i gatunków.
  • List (Writing) - konieczne jest wykonanie proponowanych zadań pisemnych, a także wybranie jednego z tekstów: Notatki, artykułu, zadania, raportu.
  • Używanie języka (Use of English) - musisz wykonać 50 różnych zadań: Wypełnij puste miejsca w tekście, wybierz jedno lub inne słowo.
  • Słuchanie (Listening)  – słuchając wywiadów, wykładów, wiadomości lub rozmów, musisz zrozumieć ich znaczenie i odpowiedzieć na pytania, które będą się odnosić do wysłuchanych tekstów.
  • Biegłość w mówieniu (Speaking)  - ostatni etap egzaminu, który pozwala określić zdolność egzaminowanego do komunikowania się na różne tematy, w różnych sytuacjach i z inną liczbą uczestników. 

  Ocena badania 

  Zgodnie z wymaganiami tego poziomu każdy, kto przechodzi egzamin CAE, powinien płynnie czytać w języku angielskim i rozumieć znaczenie czytania, pisać szybko i sprawnie, komunikować się na niemal każdym temacie, szybko wybierając słownictwo, bez myślenia przez długi czas lub słowa lub zwroty.

  Egzamin jest oceniany w skali pięciu liter: A, B, C, D, E. Jeśli zda Pan/Pani egzamin na A, B lub C, to otrzyma Pan/Pani certyfikat powodzenia. Wyniki D i E wskazują na niepowodzenie. 

  Centra w Warszawie, w których można wziąć udział w teście FCE

  Lang LTC Platinum Cambridge Assessment English Exam Centre 

  Aby uzyskać więcej informacji na temat centrum, przejdź do oficjalnej strony internetowej Lang LTC

  British Council 

  Aby uzyskać więcej informacji na temat centrum, przejdź do oficjalnej strony internetowej British Council

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz