Heart 2540

Angielski z Friends

Angielski z Friends

Żarty sześciu nierozłącznych przyjaciół z bardzo popularnego serialu w oryginale są jeszcze zabawniejsze. Nie wierzysz? Możesz to sprawdzić samodzielnie, oglądając wszystkie 10 sezonów „Przyjaciół” w oryginalnym języku. Ponadto jest to świetny powód do poprawienia języka angielskiego.

 

 • Żarty sześciu nierozłącznych przyjaciół z bardzo popularnego serialu w oryginale są jeszcze zabawniejsze. Nie wierzysz? Możesz to sprawdzić samodzielnie, oglądając wszystkie 10 sezonów „Przyjaciół” w oryginalnym języku. Ponadto jest to świetny powód do poprawienia języka angielskiego. 

  Kilka słów o seriale

  Żywe dialogi bohaterów, humor i proste chwytliwe uwagi są dokładnie tym, co pomoże Ci poprawić swoje umiejętności językowe. Tempo dialogu w serii może wydawać się dość dynamiczne dla początkujących, w tym przypadku pomogą Ci napisy - polskie lub angielskie.

  Bohaterowie

  Poprawa poczucia własnej wartości i pewności siebie może zagwarantować ci Joey. Jego słownictwo nie jest bogate w trudne do wymówienia niejasne słowa, których brak rekompensuje Ross, gdy mówi o swojej pracy.

  Studią wyrażeń idiomatycznych, wszelkiego rodzaju wykrzykników, zajme się przede wszystkim Rachel. Mocne slangowe słowa i nawet rymowane dla lepszego zapamiętywania możesz nauczysz się dzięki piosenkom Phoebe.

  I wreszcie, można mieć pewność, że Chandler i Monica wniosą swój wkład do procesu uczenia, ponieważ ich żarty i dialogi w języku angielskim w stylu fastball dialogue (rzucanie piłki) nie zmęczysz się cytować znajomym.

   Wpływ serialu na rozwój języka angielskiego

  Sam serial od dawna jest wydarzeniem kultowym, mającym ogromny wpływ na telewizję, kulturę, modę, socjologię i nawet język angielski.

  Filologowie z Uniwersytetu  Toronto badali fenomen serialu Friends, który, jak twierdzili, miał ogromny wpływ na rozwój języka. Na przykład przed wydaniem serii słowa „bardzo” lub „naprawdę” były aktywnie używane do emocjonalnego pokolorowania zdania, ale bohaterowie serii dokonali fundamentalnych zmian w języku mówionym. Lekką ręką scenarzystów z serialu - i przysłówek „so” stał popularny w mowie potocznej.

  Plusy serialu dla tych, którzy uczą się angielskiego:

  • żywy język mówiony;
  • krótkie i zabawne wskazówki;
  • native speakery;
  • słowa i wskazówki wymawiane są powoli i wyraźnie;
  • wiele słów i zwrotów powtarza się kilka razy w jednym odcinku;
  • nie będziesz w stanie oderwać się od ekranu, dlatego regularnie poświęcisz czas na naukę angielskiego.

  Powodzenia w nauce języka!

   


    

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz