Hurt 824 0

Międzynarodowy egzamin PET

Międzynarodowy egzamin PET

Jeśli zaliczyłeś już pierwszy z listy egzaminów Cambridge i chcesz poprawić swój angielski, a następnie – aby potwierdzić swoją wiedzę i umiejętności za pomocą odpowiedniego certyfikatu, możesz rozpocząć przygotowanie do egzaminu PET (Preliminary English Test). Chętnie powiemy, jakie są jego cechy, jak przygotować się do testu i gdzie go przekazać. 

 • Jeśli zaliczyłeś już pierwszy z listy egzaminów Cambridge i chcesz poprawić swój angielski, a następnie – aby potwierdzić swoją wiedzę i umiejętności za pomocą odpowiedniego certyfikatu, możesz rozpocząć przygotowanie do egzaminu PET (Preliminary English Test). Chętnie powiemy, jakie są jego cechy, jak przygotować się do testu i gdzie go przekazać. 

  PET (Preliminary English Test) jest testem z listy egzaminów Cambridge, który jest drugim najtrudniejszym po podstawowym teście KET. Egzamin PET może być przeprowadzanym przez tych, którzy mówią po angielsku na poziomie średnio zaawansowanym i chcą potwierdzić swoją wiedzę międzynarodowym certyfikatem.

  Jeśli na poziomie gospodarstwa domowego biegle posługujesz się językiem angielskim w formie pisemnej i słownej, płynnie mów lub czytasz literaturę angielską, możesz wesprzeć rozmowę – powinieneś spróbować swoich sił w PET. Poziom biegłości językowej osoby, która chce zaliczyć ten egzamin, musi odpowiadać wartości B1 (Intermediate) w skali Rady Europy (CEFR). Jeśli mówisz językiem na tym poziomie, możesz swobodnie korzystać ze swojej wiedzy w pracy, studiach lub podróżach. Słownictwo w tym przypadku nie jest zbyt duże, wykorzystanie konstrukcji gramatycznych jest ograniczone, ale z reguły wiele organizacji i instytucji edukacyjnych uważa ten poziom za wystarczający do edukacji lub pracy za granicą.

  Kto przechodzi egzamin PTE? 

  Każdego roku egzamin składa się z ponad 80,000 osób z 80 krajów. Popularność tego egzaminu zależy nie tylko od tego, że certyfikat PET jest ważny przez całe życie. Jeśli chcesz dostać pracę w kraju, w którym język angielski jest językiem codziennej komunikacji, aby wejść do szkoły zagranicznej - musisz zmierzyć się z koniecznością zaliczenia przynajmniej egzaminu PET. Wiele instytucji szkolnictwa wyższego może nie być zadowolonych tylko z certyfikatu PET, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że ten egzamin jest przejściowym krokiem w kierunku uzyskania pierwszego certyfikatu Cambridge (FCE), który otworzy Twoje drzwi do wielu wyższych instytucji edukacyjnych na świecie. 

  Struktura badania PET

  Egzamin podzielony jest na kilka części: Pierwsza część - reading and writing, druga - listening , trzecia - speaking. Dzięki tej strukturze egzaminatorzy mogą zweryfikować poziom biegłości we wszystkich umiejętności językowych. Na pytania pierwszej części egzaminu można odpowiedzieć przez około półtorej godziny. Po zapoznaniu się z informacjami będziesz musiał wykonać zadania: Odpowiedzieć na pytania, wypełnić luki w ofertach i innych.

  Druga część egzaminu to 30 minut. Po wysłuchaniu tekstu musisz odpowiedzieć na kilka pytań. Trzecia część zajmie tylko 10-12 minut – będziesz musiał porozmawiać z egzaminatorem, który doceni Twój poziom wypowiedzi. Po udanym zaliczeniu egzaminu, po 2-3 miesiącach zostaniesz szczęśliwym posiadaczem certyfikatu międzynarodowego standardu. 

  Gdzie mogę wziąć udział w egzaminie w Warszawie? 

  Lang LTC Platinum Cambridge Assessment English Exam Centre 

  Aby uzyskać więcej informacji na temat centrum, przejdź do oficjalnej strony internetowej Lang LTC

  British Council 

  Aby uzyskać więcej informacji na temat centrum, przejdź do oficjalnej strony internetowej British Council

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz