Hurt 714

TOEIC (Test of English for International Communication) – jak zdać perfekcyjnie?

TOEIC (Test of English for International Communication) – jak zdać perfekcyjnie?

TOEIC (Test of English for International Communication) - egzamin biegłości języka angielskiego dla osób poszukujących pracy w zagranicznej firmie. W jaki sposób przygotuje się do tego i doskonale zda test? 

 • Kilka słów o teście 

  TOEIC (Test of English for International Communication) - egzamin biegłości języka angielskiego dla osób poszukujących pracy w zagranicznej firmie. Test sprawdza Twoje umiejętności w zakresie języka angielskiego nie tylko w codziennej pracy, ale także w komunikacji zawodowej. Z reguły podczas składania wniosku o pracę wymagany jest certyfikat testu. Dzięki wynikom egzaminu pracodawca będzie w stanie ocenić, jak dobrze posługuje się językiem angielskim podczas spotkań biznesowych, prezentacji, rozmów telefonicznych. Na podstawie wyników tego testu można stwierdzić, że decyzja pracodawcy o zatrudnieniu może zależeć od pracownika.  

  Historia TOEIC

  TOEIC jest jednym z międzynarodowych egzaminów, które mają wiele wspólnego z TOEFL. Jednak TOEIC został zaprojektowany tak, aby testować Twój angielski w codziennej i zawodowej komunikacji, umiejętności językowe do komunikacji biznesowej. I TOEFL - egzamin, który kandydaci przechodzą przed wejściem na jeden z zagranicznych uniwersytetów. W 1979 r. TOEIC opracował usługę testowania edukacji (ETS). Test nie traci popularności: Każdego roku jest przyjmowany przez około 4.5 milionów. Wyniki egzaminu, podobnie jak wyniki egzaminu TOEFL i IELTS, są ważne przez 2 lat. 

  Struktura Test of English for International Communication 

  Badanie składa się z dwóch części: 

  • Wysłuchanie informacji w języku angielskim (Listening)
  • Zapoznać się z odczytaną informacją (Reading) 

  Czas trwania testu wynosi 2 godzin. Na każdą część egzaminu należy odpowiedzieć na 100 pytań. W pierwszej części przydzielane są 45 minut - to materiały audio: Nagrania rozmów, dialogu, wypowiedzi. Odpowiedź musi zostać udzielona po odsłuchaniu.

  Druga część - 75 minut. W drugiej części kandydat odczytuje teksty i na podstawie odczytanych informacji odpowiada na pytania. Każda część jest oceniana oddzielnie - od 5 do 495 punktów, całkowity wynik badania może wynosić od 10 do 990 punktów. 

  Po zaliczeniu testu otrzymasz certyfikat. W zależności od wyniku otrzymasz certyfikat o określonym kolorze: 

  • Pomarańczowy (od 10 do 215)
  • Czerwony (od 220 do 465)
  • Zielony (od 470 do 725)
  • Niebieski (od 730 do 855)
  • Złoto (od 860 do 990) 

  Jak przygotować się do egzaminu TOEIC? 

  Как подготовиться к TOEIC?

  Po pierwsze, konieczne jest zapoznanie się ze wszystkimi informacjami na temat badania, jego formatu, systemu oceny, struktury, zadań. Pełne informacje są dostępne na oficjalnym portalu TOEIC.

  Po drugie, musisz zdecydować o formacie szkolenia. Możesz przygotować się, na kursy lub z korepetytorem. Jeśli chcesz przygotować się do egzaminu na podstawie kursów języka angielskiego, spróbuj odebrać centrum, w którym możesz przejść egzamin TOEIC i uzyskać certyfikat międzynarodowego standardu.

  Po trzecie, należy przygotować się do formatu badania. Spróbuj odpowiedzieć na pytania, przeznaczyć czas. Nie wystarczy mówić po angielsku na pewnym poziomie, trzeba też być przygotowanym na cechy testu. 

  Życzymy tylko złotych certyfikatów! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz