Hurt 1597

BEC (Business English Certificate) - jak przekazać i czego potrzebujesz?

BEC (Business English Certificate) - jak przekazać i czego potrzebujesz?

Wszystko o teście BEC (Business English Certificate): Kto i dlaczego zaliczy egzamin, jak się do niego przygotować, gdzie mogę go wziąć? 

 • Co to jest certyfikat BEC (Business English Certificate)? 

  Что такое BEC (Business English Certificate)?

  BEC (Business English Certificate) - jeden z egzaminów Cambridge, którego certyfikat potwierdza Twoją znajomość języka angielskiego w biznesie. Jeśli chcesz porozumieć się z partnerami w języku angielskim lub rozpocząć pracę w zagranicznej firmie, przeczytaj więcej o tym egzaminie. Każdy, kto ukończył 16 lat, może zostać kandydatem.   Historia Business English Certificate

  Egzamin został opracowany przez University of Cambridge ESOL Examinations (Cambridge University Examination Commission). Ważną zaletą egzaminu jest to, że jego certyfikat nie podlega żadnym ograniczeniom i nie wymaga powtórnego badania. Istnieją trzy opcje trudności badania: 

  • BEC Preliminary (Intermediate)
  • BEC Vantage (Upper-Intermediate)
  • BEC Higher (Advanced)

  Każdy egzamin BEC obejmuje testowanie wszystkich umiejętności językowych kandydata: Czytania, pisania, słuchania informacji w języku angielskim, mówienia. 

  Poziomy i struktura BEC (Business English Certificate) 

  Business English Certificate Preliminary 

  Ten certyfikat potwierdza znajomość języka angielskiego w komunikacji biznesowej na średnim poziomie, który umożliwia: 

  • wykonaj życiorys
  • utrzymuj korespondencję z kolegami
  • zachowaj dokumentację
  • czujesz się pewnie w standardowych sytuacjach językowych 

  Test jest podzielony na części: Czytanie + pisanie (1 godzina, 30 minut), słuchanie (40 minut), mówienie (12 minut). 

  Wyniki testu BEC Preliminary:

  • Pass – zaliczony 
  • Pass with Merit – zdał z wyróżnieniem 
  • Pass with Distinction – przekazywane ze szczególnym rozróżnieniem 

  Business English Certificate Vantage

  Niniejszy certyfikat potwierdza znajomość języka angielskiego w komunikacji biznesowej na poziomie powyżej średniej i zakłada, że kandydat może: 

  • używaj języka w codziennej komunikacji biznesowej
  • komunikuj się z gośćmi, komunikuj się z klientami i współpracownikami
  • przetwarzanie dokumentów biznesowych 

  Elementy strukturalne egzaminu BEC Vantage: Czytanie (1 godzina), pisanie (45 minut), słuchanie (40 minut), mówienie (14 minut): 

  Po zaliczeniu egzaminu otrzymasz jeden z certyfikatów: A, B lub C.  

  Business English Certificate Higher 

  Certyfikat ten potwierdza możliwość swobodnego prowadzenia wszelkich komunikacji biznesowej. Struktura badania: Czytanie (1 godzina), pisanie (1 godzina, 10 minut), słuchanie (40 minut), mówienie (16 minut). Udane zaliczenie egzaminu sprawi, że będziesz szczęśliwym posiadaczem jednego z certyfikatów: A, B lub C. 

  Jak przygotować się do egzaminu BEC? 

  Способы подготовки к тесту BEC

  Ważne jest przygotowanie do BEC. Sam fakt podzielenia badania na różne poziomy trudności upraszcza zadanie wyboru programu do przygotowania do tego egzaminu: Mówić po angielsku na poziomie Intermediate- wybierz program przygotowania do testu BEC Preliminary, już osiągnął poziom Upper-Intermediate, więc Twoja opcja - BEC Vantage, a jeśli Twój poziom zaawansowania Advanced, to będziesz musiał przejść najtrudniejsze testy - BEC wyższe.

  Możesz przygotować się do egzaminu samodzielnie lub wziąć udział w kursie opartym na kursach w języku angielskim. Istnieje tylko kilka wskazówek, które mogą pomóc pomyślnie zaliczyć test: 

  1. Zbadaj typy zadań i klucze do szybkiego wykonania zadania. Oznacza to, że musisz przygotować się do formatu badania, nauczyć się szybko i skutecznie wykonywać standardowe zadania testowe i przeznaczyć czas.

  2. Test może być zaliczony do wersji papierowej i komputerowej - myśl, która z nich jest dla Ciebie bardziej akceptowana

  3. Sprawdź wszystkie informacje testowe na oficjalnej stronie egzaminu Cambridge. 

  Jeśli nadal decydujecie się przygotować się do testu na podstawie języka angielskiego - warto wybrać centrum, w którym możecie i zaliczyć test. 

  Życzymy udanego egzaminu! 
 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz