Kursy języka angielskiego online

5 szkół

E-learning w nauce języków obcych robi prawdziwą furorę. Wystarczy dostęp do Internetu, popularnych komunikatorów, jak np. Skype, i można uczyć się bez wychodzenia z domu lub w dowolnym miejscu na świecie. Szkoły językowe, odpowiadając na oczekiwania klientów, oprócz zajęć stacjonarnych proponują również kursy języka angielskiego online. Renomowane szkoły językowe zagwarantują odpowiedniej jakości multimedialne pomoce dydaktyczne i wykwalifikowanych lektorów języka angielskiego przygotowanych do prowadzenia zajęć online. Oferty takich zajęć można porównać np. za pomocą platformy Enguide, gdzie można przeczytać opinie byłych i obecnych uczniów, porównać ceny i wybrać rodzaj kursu. 

Zalety kursów języka angielskiego online

 • Nauka odbywa się najczęściej w domu, czyli w znanym otoczeniu oraz ma zazwyczaj charakter indywidualny. To czyni zajęcia mniej stresującymi.

 • Zdalne nauczanie na odległość nie zna ograniczeń. Lekcje można pobierać w każdym zakątku świata, gdzie istnieje dostęp do Internetu.

 • Oferta nauczania języka angielskiego przez Internet obejmuje różne rodzaje kursów: w grupach, indywidualne, intensywne, przygotowujące do egzaminów (np. IELTS), dla różnych grup wiekowych i zawodowych. Do wyboru są renomowani lektorzy języka angielskiego online z dużym doświadczeniem, często native speakerzy, którzy nie są dostępni np. w małych miejscowościach. 

 • Istnieje możliwość dostosowania nauki do trybu życia i pracy. 

 • Dostęp do platformy e-learningowej umożliwia wykonywanie interaktywnych ćwiczeń w dowolnym czasie, monitorowanie własnych postępów i korzystanie z narzędzi multimedialnych, które czynią naukę bardziej interesującą i efektywną. 

 • W ten sposób język angielski online staje się również dostępny dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą korzystać z tradycyjnej formy nauczania (osoby chore i niepełnosprawne, mieszkające za granicą lub daleko od wybranej szkoły językowej, osoby opiekujące się małymi dziećmi lub osobami starszymi).

 • Oszczędność czasu i kosztów dojazdu do szkoły oraz kosztów związanych z zakupem podręczników (materiały są udostępniane w formie elektronicznej).

 • Możliwość tworzenia wirtualnych klas, które zapewnią kontakt z innymi uczniami. 

 • Najczęściej zdalne nauczanie przez Internet nie ma dużych wymagań sprzętowych i jest proste w obsłudze.

Jak uczyć się języka angielskiego przez Skype?

 • Podstawowym warunkiem nauki online za pomocą komunikatora Skype jest jego posiadanie i dostęp do Internetu. 

 • Szkoły językowe oferujące zajęcia online dają możliwość wyboru lektora, konsultują w kwestii doboru rodzaju kursu. Istnieje również możliwość wyboru dogodnego czasu i planu zajęć. Z kolei próbna lekcja angielskiego przez Skype pozwoli upewnić się, że ta forma nauki jest dla nas optymalna. Po porównaniu cen i zapoznaniu się z opiniami innych uczniów (np. na stronie Enguide) można przystępować do nauki.

 • O wyznaczonej porze uczeń kontaktuje się z lektorem i zaczynają się zajęcia online. 

 • Wykwalifikowany lektor języka angielskiego online posiada wcześniej przygotowaną strukturę zajęć, które będą obejmowały komunikację z uczniem, wykonywanie ćwiczeń ustnych i pisemnych z wykorzystaniem platformy e-learningowej, prezentację nowego materiału za pomocą narzędzi multimedialnych. Platforma e-learningowa jest zazwyczaj dostępna dla ucznia bez ograniczeń poza zajęciami, co umożliwia mu wykonywanie ćwiczeń w dowolnym czasie.

 • Nauka przez Skype jest dobrym rozwiązaniem dla osób nieśmiałych. Podczas zajęć online można w zasadzie nie korzystać z kamerki internetowej. Nadaje to lekcji nieformalny i intymny charakter. 

 • Należy być zmotywowanym i wytrwałym, jak w przypadku każdej formy nauki języka obcego.

Jakie są ograniczenia nauki języka angielskiego online?

Zajęcia online nie dla każdego będą odpowiednie. 

 • Brak dynamiki grupy i bezpośredniego kontaktu z nauczycielem może być dla niektórych osób utrudnieniem. Osoby ekstrawertyczne lepiej odnajdą się w grupie, gdzie będą mogły czerpać energię z interakcji z innymi.

 • Specyfika lekcji przez Internet wymaga biegłości w korzystaniu z narzędzi interaktywnych. Nie każdy czuje się komfortowo z nowoczesnymi technologiami.

 • Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym potrzebują formy nauczania opartej na zabawie. Łatwo się rozpraszają i nudzą, dlatego bardziej efektywne są dla nich zajęcia w odpowiedniej szkole językowej. 

 • Niektóre osoby potrzebują motywacji w postaci wyjścia z domu, albo nie mają w tym domu warunków do nauki.  

Czytać całkowicie
review

Enguide – первый рейтинг онлайн школ от студентов

review

0 opinii о курсах английского

review

ТОП-5 онлайн kursów: наборы, цены, отзывы

review

Для вас бесплатный пробный урок в популярных школах

Отзывы о курсах английского онлайн