Heart 919

Jak nie zapomnieć angielskiego podczas przerwy w nauce?

Jak nie zapomnieć angielskiego podczas przerwy w nauce?

Porady, sztuczki i ciekawe wskazówki, jak podtrzymać znajomość języka angielskiego i gramatyki podczas wakacji, wakacji lub innych przerw. 

 • Wszyscy znają powiedzenie, że „głowa to nie śmietnik”. To prawda, pamięć stopniowo pozbywa się tego, co bezużytecznie ją zajmuje. Ale niestety zapominamy nie tylko niepotrzebnych, ale także całkiem przydatnych informacji. Jest to szczególnie irytujące, gdy zapomina się języków obcych. Najpierw poświęcasz czas, wysiłek i pieniądze na kursy angielskiego – a po jakimś czasie okazuje się, że nie pamiętasz nawet połowy przerabianego materiału! Trudne do zrozumienia angielskie słowa piosenek i filmów, zasady gramatyczne. Znajoma sytuacja?..

  Ale jest ważny niuans: tylko informacje, które nie są używane, są zapominane. W przeciwieństwie do nauki jazdy na rowerze, nie da się nauczyć angielskiego jednego dnia i mieć go na zawsze. Konieczne jest zaprzestanie używania obcego - i zacznie on być usuwany z pamięci. I tu leży odpowiedź na pytanie, jak nie zapomnieć języka angielskiego: musisz go regularnie używać. Ale jak to zrobić, jeśli kursy się skończyły, a codzienność nie jest związana z angielskim? I wiemy ;) I chętnie Ci opowiemy! 

  Как не забыть английский язык

  Jak nie zapomnieć całkowicie angielskiego? 

  Nie da się zrobić wszystkiego: nieprzewidziane (lub przewidziane) okoliczności często kolidują z naszymi dobrze przemyślanymi planami. Ktoś zmienia pracę, ktoś idzie na urlop macierzyński, do wojska, po prostu na wakacje. Prędzej czy później trzeba zrobić sobie przerwę w nauce języka obcego. Cóż, jeśli powodem przerwy jest wyjazd, podczas którego można dalej ćwiczyć mówiony angielski. Ale zarówno w wojsku, jak i na urlopie macierzyńskim możesz samodzielnie zapamiętać i używać języka angielskiego. Najważniejsze jest, aby natychmiast poprawnie się dostroić i opracować plan działania: 

  • Prawidłowość. Codzienne powtarzanie zaledwie kilku zwrotów jest o wiele bardziej efektywne niż pełnoprawna lekcja, po której porzucisz zajęcia z angielskiego na miesiąc. Dlatego nie martw się o brak możliwości czasowego uczęszczania na kursy języka angielskiego. Po prostu nie przegap okazji do zapamiętania słów, zwrotów lub ulubionych angielskich piosenek.
  • Odsetki. Skoro przez jakiś czas byłeś pozostawiony bez opieki nauczyciela, to spędź ten czas z przyjemnością! Ale też z korzyścią. W tym celu wspomagaj się wiedzą za pomocą filmów i seriali w oryginale w języku angielskim, piosenek i karaoke w języku angielskim, audiobooków. Najważniejsze, że format sprawia przyjemność.
  • Techniki powtarzania zależą od rodzaju umiejętności, które chcesz zachować, a nawet rozwinąć w ciągu lata. Logiczne jest założenie, że aby ćwiczyć mówiony angielski, musisz używać go tak często, jak to możliwe do komunikacji, a jednocześnie odbierać informacje ze słuchu. Aby powtórzyć zasady gramatyki, musisz pisać (lub korespondować) po angielsku, najlepiej z native speakerami. 
  Блоги и каналы на английском

  Jak nie zapomnieć mówionego angielskiego? 

  Podczas wakacji odpoczywają zarówno dzieci, jak i dorośli. Ale łatwiej jest się zdyscyplinować, zwłaszcza jeśli rozumiesz, że po powrocie czeka Cię praca, a angielski będzie potrzebny. Ale dziecko będzie musiało być odpowiednio zmotywowane, aby podczas przerwy nie zapomniało angielskiego. Tak, i znacznie przyjemniej będzie ci powtarzać angielskie słowa i wyrażenia w taki sposób: 

  1. Seriale i filmy w języku angielskim z napisami lub bez (w zależności od poziomu wyszkolenia). Możesz zacząć od naszej listy najciekawszych filmów i kreskówek do nauki języka angielskiego lub wybrać własną.

  2. Podcasty, kanały na youtube, blogi w języku angielskim – jednym słowem przydatne treści, których stylistyka jest jak najbardziej zbliżona do współczesnego potocznego. Ponieważ slang jest ważny dla mówienia, czyni go żywym, a nie książkowym. Poszerza twoje słownictwo.
  3. Audiobooki w języku angielskim. Jednak język literacki powinien nadal pozostać podstawą i wzorem do nauki języka angielskiego. Z pomocą audiobooków rozwiążesz jednocześnie kilka problemów: nie zapomnij o angielskim podczas przerwy w nauce, wykonaj letnie zadanie z literatury angielskiej i zabij czas w transporcie do pracy.
  4. Piosenki w języku angielskim to najlepsze piosenki w historii muzyki, prawda? Możesz ich słuchać w samochodzie i/lub w domu i śpiewać razem z nimi. A w słuchawkach - generalnie przez całą dobę. Spróbuj zrozumieć tekst, jeśli to możliwe, śpiewaj razem, aby ćwiczyć słuchanie i wymowę angielskich słów.
  5. Rozmowa to najbardziej oczywista sztuczka, dzięki której Twój mówiony angielski będzie na wysokim poziomie. Twoi znajomi mogą zostać rozmówcami, którzy również martwią się, jak nie zapomnieć angielskiego, ale lepiej komunikować się z native speakerami. Przez Skype lub w klubach konwersacyjnych, które prawdopodobnie znajdują się w Twoim mieście. 

  Umiejętności mówienia są szczególnie ważne, aby je zachować i doskonalić, ponieważ najszybciej się je traci. Ale nie zapomnij o gramatyce. 

  Повторение английских слов для детей

  Jak nie zapomnieć gramatyki angielskiej 

  Jeśli chcesz utrzymać swoją wiedzę na wystarczającym poziomie, to przed wakacjami będziesz musiał ciężko pracować. Ponieważ stabilność biegłości językowej jest wprost proporcjonalna do poziomu biegłości. Oznacza to, że posiadacze poziomu Advanced zapamiętają więcej po przerwie w nauce języka angielskiego niż posiadacze poziomu Intermediate . A ci z kolei mogą szybko „sturlać się” do Elementarnego, jeśli nie odświeżą się i nie wykorzystają swojej wiedzy.

  Kompetentna korespondencja w języku angielskim to jedna z kluczowych umiejętności ludzi biznesu. Nie wystarczy zapamiętać angielskich słów, trzeba poprawnie skomponować z nich spójne teksty. Pomoże to w prostych i nie męczących ćwiczeniach: 

  1. Czytaj książki po angielsku. Dlaczego nie przeczytać rozdziału lub dwóch przed snem? Po pierwsze, tekst literacki uczy wizualnego postrzegania pisanego języka angielskiego. Po drugie, w nocy informacje zmieszczą się „na półkach” w głowie.
  2. Czytaj czasopisma, gazety i blogi w języku angielskim. Nie przegap okazji, aby przeczytać najnowszą prasę w swoim hotelu lub kawiarni podczas zagranicznej podróży. Powtórzysz zasady interpunkcji i będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami.
  3. Google w języku angielskim. Internet anglojęzyczny jest o wiele bardziej informacyjny i różnorodny. Wpisz zapytania w języku angielskim: przepisy kulinarne, recenzje gadżetów, nowe filmy i zwiastuny gier wideo. Szybko przyzwyczaisz się do trafnych i wysokiej jakości informacji i będziesz się do nich odwoływał za każdym razem. 

  Гуглите на английском

  Jak widać, istnieje wiele sposobów na zapamiętanie języka angielskiego podczas przerwy w nauce. Wybierz najbardziej ekscytujące i ucz się angielskiego z przyjemnością. 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz