Heart 1161

Książki w języku angielskim dla studentów języka

Książki w języku angielskim dla studentów języka

Czy Twoi przyjaciele dowiedzieliście się, że naprawdę uczysz się angielskiego, a teraz masz zalane literaturą w języku angielskim na każde wakacje? Ale nie wszystkie książki można zarządzać nawet do piątej strony. Z jakich książek należy zacząć zapoznawać się z literaturą angielskojęzyczną? 

 • Przegląd książek w języku angielskim można przeczytać poprawiając język

  Czy Twoi przyjaciele dowiedzieliście się, że naprawdę uczysz się angielskiego, a teraz masz zalane literaturą w języku angielskim na każde wakacje? Ale nie wszystkie książki można dostać się do piątej strony. Z którymi książkami należy się zapoznać z oryginalną literaturą - powiedz nam więcej.

  Istnieje możliwość czytania niedostosowanej literatury w języku angielskim, po osiągnięciu co najmniej poziomu Intermediate. Oczywiście, nie ma bezwzględnego zakazu, ale tylko sadystyczne pełzanie może zalecić, aby przeczytać Szekspira w oryginalnym poziomie Elementary

  Ogólne wskazówki dotyczące wyboru literatury dla początkujących:

  1. Zapomnij o średniej długości, nie mówiąc już o powieści. 

  Warto zauważyć, że w literaturze angielskiej historia nie istnieje, wszystko, co przekracza historię, jest z dumą nazywane powieścią. O powieści w pierwszym etapie znajomości oryginalnej literatury nie myślą, nie czytają opowiadań, powieści itp. 

  2. Trzymaj się z dala od złotego klasyka. 

  Jest całkiem możliwe, że zaczęliście uczyć się języka, aby dotknąć geniusza Szekespeare lub poczuć prawdziwy rytm poezji Byrona. Ale najlepiej zacząć czytać bajki w języku angielskim. 

  3. Zacznij przyzwyczawać się do idei, że musisz żyć ze słownikiem. 

  Możesz nadać mu imię i ubrać go w miły motyl na święta. 

  4. Zwróć uwagę na literaturę dziecięcą. 

  Prace Kipling, Rowling, Lewisa to tylko sprawa. Język książek tych autorów jest dość prosty, historie są interesujące, zwłaszcza że są już wam znane. 

  Wskazówki dotyczące wyboru gatunku 

  Nikt nie da Ci kategorycznych zaleceń, ponieważ musisz przeczytać to, co jest interesujące dla czytelnika, w przeciwnym razie nie będzie zastosowania do poprawy języka. Z wyjątkiem przygnębiającego odczuwania niechęci do dowolnego czytania w języku angielskim. Ale próbujesz mieć odwrotny efekt, prawda? W takim przypadku należy zwrócić uwagę na: 

  • Detective fiction 

  Kryminalistyczne opowieści o małym gatunku – ciekawe, fascynujące i z reguły napisane w dość prostym języku. Z gatunku mistrza polecamy Conan Doyle, Edgar Poe i Agatha Christie. Zwróć uwagę na historie detektywistyczne dla dzieci Enid Blyton - słownictwo jest proste, tekst jest łatwo postrzegany. 

  • Romance novel 

  Oczywiście, nie wszystkie powieści kobiece są różowe w kolorze wanilii, które autorzy bardzo obficie rozmazują na stronach z biograficznym opisem pięknej bohaterki i szczegółowym opisem jej spraw miłosnych. Ale wiele. Z zalet takich prac warto zwrócić uwagę na dość prosty język, naprawdę mówiony. Skomplikowany rodzaj konstrukcji gramatycznych, które popędzą Cię w stan stagnacji, jest mało prawdopodobne, aby znaleźć na stronach takich książek. 

  • Fantasy 

  Małe zastrzeżenie: Nie dotykaj nawet objętości Tolkien w oryginale. W nawiasach wskazane jest «dla Tolkienistów» tylko wskazanie, na co warto zwrócić uwagę literatura. Językowe rozkosze twórcy świata na Bliskim Wschodzie mogą mylić nawet rodzimych mówców. «Kroniki Narnii» zmusi Cię do studiowania słownika, ale o przygodach Harry Potter będziesz mógł czytać z przyjemnością co najmniej trzy pierwsze książki z serii. Fantasy to gatunek, który skupia się na dzieciach i nastolatkach. Dlatego książki George'a Martina na początku nie powinny być czytane - zbyt wiele «trudnych» słownictwa, ponieważ te książki są wyjątkiem od zasad gatunku, zostały stworzone dla dorosłych odbiorców.

  • Science fiction 

  Podobnie jak fantazja, może być prezentowana w małych gatunkach - krótkich opowieści fantasy. Język prac jest dość prosty, chyba że przeciążony warunkami naukowymi.

  • Horror 

  Nie Shelly z jej «Frankenstein», tylko King, King i po raz kolejny King. Król horrory pisze po prostu, tomy prac są różne, ale można wybrać, aby rozpocząć małe historie.

  Top 10 książek dla uczniów języka przez Enguide

  1. «Diary of a Wimpy Kid» by Jeff Kinney 

  2.«Harry Potter» by J. K. Rowling 

  3. «Hitchhiker's Guide to the Galaxy» by Douglas Adams

  4. Agatha Christie 

  5. «The Chronicles of Narnia» by C.S. Lewis 

  6. «The Undomestic Goddess» by Sophie Kinsella 

  7. Ray Bradbury 

  8. Stephen King 

  9. «The Hunger Games» by Suzanne Collins

  10. «The Hound of the Baskervilles» by Arthur Conan Doyle 

  Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci kochać świat literatury angielskiej w oryginalnym języku. Życzymy powodzenia w nauce języka! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz