Heart 1897

Gazety i czasopisma w języku angielskim: Do pracy, edukacji i rozrywki

Gazety i czasopisma w języku angielskim: Do pracy, edukacji i rozrywki

Dla tych, którzy uczyli się angielskiego, poprawiają swoją wiedzę lub chcą po prostu spędzić trochę czasu na czytaniu gazet i czasopism w języku angielskim, przeprowadzono trochę badania rynku prasy periodycznej w języku angielskim. Które periodyki powinny zwracać uwagę - chętnie powiemy. 

 • Gazety i czasopisma są integralną częścią naszego życia, oddając jedną z głównych cech ludzkiego charakteru - Curiosity. Ale, jak mówi stary świat, Curiosity nie jest winieta. Tak więc w periodykach ludzie stale szukają wiadomości o imprezach na świecie i na sąsiednim sądzie, o wstrząsaniach politycznych i wprowadzeniu nowej marki mydła, o modzie i sztuce, pogodach i samochodach, sporcie, nauce, sławnych ludziach, a ci, którzy chcą być sławni, wieści o wszystkim i jednocześnie nic.

  Angielski aristocrats raz podniesiony rano czytania gazet do rangi specjalnej ceremonii na filiżankę kawy cygarowej. Angielskie gazety są obecnie popularne na całym świecie, nie tylko jako źródła informacji, ale także jako pomoc dydaktyczna dla tych, którzy uczą się języka obcego. Trudno jest przesadzać znaczenie czytania angielskich czasopism w procesie nauki języka. Żyjący nowoczesny język, zakonajcie materiału, obecność różnych słownictwa w tekstach - nie jest kompletną listą plusów anglojęzycznego czasopisma. Ale gdzie mogę kupić czasopisma i gazety w języku angielskim? A który z nich powinien zwrócić uwagę? 

  Gazety i czasopisma w języku angielskim 

  The Times

  Komentarze do tego tytułu wydają się zbędne. Ale mimo to warto zauważyć, The Times są jednym z najsłynniejszych na świecie czasopism, dziennej gazety w Wielkiej Brytanii, zwycięzcą niewiarygodnej liczby nagród Pulitzer, które zostały opublikowane od 1785 roku. 

  Esquire

  Miesięcznik dla mężczyzn, który ukazywał się w USA od 1932 roku, a dziś podbił cały świat - magazyn ukazuje się w ponad 20 krajach na całym świecie. Magazyn o modzie, polityce, sporcie, samochodach i biznesie. 

  Daily Express

  Znany brytyjski tabloid, którego rok założycielski jest uważany za daleko 1900. Jedna z pierwszych gazet, w których można opublikować wszystko – wiadomości polityczne i plotki o znanych ludziach, zagadki z krzyżowaniem i śmieszne historie i wiele innych. 

  Harper’s Bazaar

  Kobiecy magazyn o urodę i modę, który został opublikowany w USA od 1967 roku. Dziś jest publikowany co miesiąc w formacie albumu. 

  Financial times

  Międzynarodowa publikacja dla biznesu z siedzibą w Londynie. Gazeta jest publikowana w 24 miastach na całym świecie i obejmuje wszystkie najważniejsze wydarzenia w świecie finansów. 

  Vogue

  Czy na świecie jest kobieta, która nigdy nie słyszała o tym magazynie? Trudno powiedzieć. Nie jest to tylko magazyn - to prawdziwa Biblia mody, wydana w 19 krajach na całym świecie 

  National Geographic

  Dziś magazyn ma krążenie ponad 4 milionów kopii. Publiczność magazynu to 40 milionów osób. Wyjątkowe materiały na temat archeologii, historii i kultury, wyjątkowe zdjęcia pomogły czasopisowi zdobyć uznanie na całym świecie. It jest publikowany w 33 językach i jest najbardziej znanym na świecie magazynem naukowym.  

  Fascynujące czytanie!  

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz