Heart 398 0

Audiobooki do nauki języka angielskiego

Audiobooki do nauki języka angielskiego

Nauka angielskiego z audiobooków to technika dla prawdziwych intelektualistów, którzy mają katastrofalnie mało wolnego czasu. 

Pojawienie się audiobooków stało się wspaniałym prezentem dla tych, którzy uwielbiają czytać, którzy są zawsze zajęci codziennymi czynnościami, pracą, nauką… Chociaż nie! W miarę upływu czasu w nauce stały się pomocą. Szczególnie audiobooki do nauki języka angielskiego wyraźnie przyspieszyły, uprościły i urozmaiciły proces uczenia się.

To prawda, pojawił się kolejny problem: co wybrać do nauki angielskiego z audiobooków? A potem – gdzie ich szukać, pobrać lub kupić? Ten artykuł odpowie na każde pytanie. Rozprowadzimy, dosłownie „uporządkujemy” najlepsze audiobooki dla początkujących do nauki języka angielskiego od podstaw, dla poziomów średniozaawansowanych i zaawansowanych oraz pokażemy kilka źródeł wysokiej jakości nagrań. Jeśli jesteś zainteresowany nauką na kursach, sugerujemy zwrócenie uwagi na kursy języka angielskiego dla początkujących. Korzystając z filtra, będziesz mógł znaleźć najbliższą szkołę języka angielskiego. 

изучение английского языка по аудиокнигам

Audiobooki do nauki angielskiego według poziomów 

Mówimy „studiuj”, mamy na myśli „książkę”, prawda? Tak w umysłach większości studentów wygląda klasyczne źródło wiedzy. Ale nie oferujemy ci angielskiego podręcznika ani nawet angielskiego samouczka, ale znacznie bardziej ekscytującą literaturę. Ale najpierw twoja kolej: uczciwie określ swój poziom znajomości języka, aby wybrać odpowiednio dostosowane audiobooki, na tej liście są one pogrupowane według poziomu umiejętności: 

Elementary, Beginner (A1-А2):

 • The Happy Prince
 • The Phantom of the Opera
 • The Wizard of Oz 
 • Robin Hood
 • The Jungle Book
 • White Fang

Jungle Book («Книга джунглей») Редьярда Киплинга

Te książki mają wspólne cechy, które czynią je idealnymi dla początkujących do nauki języka angielskiego, w tym dla dzieci w klasach 2 i 3. To wspólne słownictwo, proste formy czasów, podstawowe konstrukcje gramatyczne, fascynujące wątki. 

Intermediate, Elementary (B1):

 • Emma
 • The Great Gatsby 
 • The Red-Headed League
 • Robinson Crusoe 

The Great Gatsby («Великий Гетсби») Френсиса-Скотта Фицджеральда

Prawdopodobnie znasz te historie, ale słuchanie ich w oryginalnym języku ujawni ich znaczenie w nowy sposób. Dostosowane audiobooki zapewniają zrozumienie tekstu. 

Upper Intermediate (B2):

 • Alice’s Adventures in Wonderland 
 • A murder is announced
 • Three men in a boat 
 • A Space Odyssey
 • Therese Raquin
 • GoldFinger 

Alice’s Adventures in Wonderland («Приключения Алисы в Стране чудес») Льюиса Керрола

Nawet trudne chwile zostaną zrozumiane dzięki Twojemu słownictwu na tym poziomie. A ekscytujące historie motywują do dalszego słuchania i / lub ponownie (tak, nauka angielskiego z audiobooków sugeruje i zaleca ponowne słuchanie!). 

Proszę zauważyć, że wiele z tych prac zostało sfilmowanych. Oglądanie tych filmów w języku angielskim (a także tych z naszej listy) pomoże utrwalić słownictwo. 

Jak wybrać audiobooki po angielsku dla początkujących 

Audiobooki w języku angielskim dla początkujących z naszej listy są jedynie przykładami orientacyjnymi. Po ich wysłuchaniu otworzy się przed Tobą nieograniczony świat literatury w języku angielskim. Trzeba jednak starannie dobierać prace, aby połączyć przyjemne (dobra książka) z pożytecznym (nauka angielskiego). 

 1. Wybierz według własnych upodobań. Nie zmuszaj się do „słuchania” utworu tylko dlatego, że jest to klasyczne lub uznane arcydzieło. Szukaj gatunków, stylów i dzieł, które lubisz.

 2. Wybierz spikera - czyli głos, którym rozbrzmiewa książka. Od tego zależy Twoje postrzeganie zarówno konkretnej pracy, jak i metody uczenia się angielskiego z audiobooków w ogóle. Jeśli trudno dostrzec brytyjski akcent, posłuchaj amerykańskich głośników. Mężczyźni czy kobiety - wybór należy do Ciebie.
 3. Wybierz prędkość percepcji. Książki audio umożliwiają kilkakrotne odsłuchanie trudnego lub ulubionego odcinka, wstrzymanie, a następnie kontynuowanie słuchania w dogodnym momencie. To jest ich przewaga nad słuchaniem rozmówców na żywo. 

Przy wielu niezaprzeczalnych zaletach audiobooki mają pewne wady. Ale mogą i powinny być brane pod uwagę, aby zmaksymalizować korzyści płynące z techniki. 

Слушайте лучшие аудиокниги на свой вкус

Audiobooki w języku angielskim: błędy, zasady i wskazówki 

Kilka wskazówek, jak sprawić, by nauka angielskiego z audiobookami była bardziej efektywna: 

 1. Przejdź od prostych do złożonych. W miarę pogłębiania wiedzy i poszerzania słownictwa wybieraj bardziej złożone prace. W przeciwnym razie znaczenie zostanie utracone i wymazane z pamięci.

 2. Zmień głośniki. Nawet jeśli barwa głosu i sposób mówienia jednego prezentera idealnie Ci odpowiada, nie przyzwyczajaj się do tego. Posłuchaj książek opowiadanych przez różnych mówców, aby dowiedzieć się, jak rozumieć różnych ludzi.
 3. Czytaj, a nie tylko słuchaj. Będzie świetnie, jeśli masz tę samą pracę w dwóch formatach: jako tekst i audiobook. Ale oczywiście książki z tłumaczeniem nie są odpowiednie. Twoim zadaniem jest postrzeganie tego samego tekstu zarówno ze słuchu, jak i wizualnie.
 4. Robić notatki. Niektórzy ludzie robią notatki w czytanych książkach. Słuchając audiobooka w języku angielskim, rób notatki w zeszycie: zapisz imiona bohaterów, krótki opis ich postaci, główne wydarzenia fabuły. 

I pamiętaj, aby samodzielnie używać nowego słownictwa. Nie zostawiaj nowych słów w książkach, przenieś je do prawdziwego życia, używaj ich, powtarzaj treść znajomym, dyskutuj o pracy w klubie językowym. 

Skąd pobrać audiobooki w języku angielskim za darmo? 

Wszystko jest w Internecie, dlatego znalezienie czegoś konkretnego może być tak trudne. Jeśli szukasz audiobooków do nauki języka angielskiego, zapoznaj się z tymi zasobami: 

Oto kolejna lista witryn z audiobookami w języku angielskim. Teraz jesteś gotowy do nauki angielskiego z audiobooków. Słuchawki, odtwarzacz - i naprzód, we własnym biznesie i w świat literatury. Sprzątaj, podróżuj, wyprowadzaj psa, uprawiaj sport i jednocześnie słuchaj angielskich audiobooków. 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz