Heart 1212

Audiobooki do nauki języka angielskiego

Audiobooki do nauki języka angielskiego

Nauka angielskiego z audiobooków to technika dla prawdziwych intelektualistów, którzy mają katastrofalnie mało wolnego czasu. 

 • Pojawienie się audiobooków stało się wspaniałym prezentem dla tych, którzy uwielbiają czytać, którzy są zawsze zajęci codziennymi czynnościami, pracą, nauką… Chociaż nie! W miarę upływu czasu w nauce stały się pomocą. Szczególnie audiobooki do nauki języka angielskiego wyraźnie przyspieszyły, uprościły i urozmaiciły proces uczenia się.

  To prawda, pojawił się kolejny problem: co wybrać do nauki angielskiego z audiobooków? A potem – gdzie ich szukać, pobrać lub kupić? Ten artykuł odpowie na każde pytanie. Rozprowadzimy, dosłownie „uporządkujemy” najlepsze audiobooki dla początkujących do nauki języka angielskiego od podstaw, dla poziomów średniozaawansowanych i zaawansowanych oraz pokażemy kilka źródeł wysokiej jakości nagrań. Jeśli jesteś zainteresowany nauką na kursach, sugerujemy zwrócenie uwagi na kursy języka angielskiego dla początkujących. Korzystając z filtra, będziesz mógł znaleźć najbliższą szkołę języka angielskiego. 

  изучение английского языка по аудиокнигам

  Audiobooki do nauki angielskiego według poziomów 

  Mówimy „studiuj”, mamy na myśli „książkę”, prawda? Tak w umysłach większości studentów wygląda klasyczne źródło wiedzy. Ale nie oferujemy ci angielskiego podręcznika ani nawet angielskiego samouczka, ale znacznie bardziej ekscytującą literaturę. Ale najpierw twoja kolej: uczciwie określ swój poziom znajomości języka, aby wybrać odpowiednio dostosowane audiobooki, na tej liście są one pogrupowane według poziomu umiejętności: 

  Elementary, Beginner (A1-А2):

  • The Happy Prince
  • The Phantom of the Opera
  • The Wizard of Oz 
  • Robin Hood
  • The Jungle Book
  • White Fang

  Jungle Book («Книга джунглей») Редьярда Киплинга

  Te książki mają wspólne cechy, które czynią je idealnymi dla początkujących do nauki języka angielskiego, w tym dla dzieci w klasach 2 i 3. To wspólne słownictwo, proste formy czasów, podstawowe konstrukcje gramatyczne, fascynujące wątki. 

  Intermediate, Elementary (B1):

  • Emma
  • The Great Gatsby 
  • The Red-Headed League
  • Robinson Crusoe 

  The Great Gatsby («Великий Гетсби») Френсиса-Скотта Фицджеральда

  Prawdopodobnie znasz te historie, ale słuchanie ich w oryginalnym języku ujawni ich znaczenie w nowy sposób. Dostosowane audiobooki zapewniają zrozumienie tekstu. 

  Upper Intermediate (B2):

  • Alice’s Adventures in Wonderland 
  • A murder is announced
  • Three men in a boat 
  • A Space Odyssey
  • Therese Raquin
  • GoldFinger 

  Alice’s Adventures in Wonderland («Приключения Алисы в Стране чудес») Льюиса Керрола

  Nawet trudne chwile zostaną zrozumiane dzięki Twojemu słownictwu na tym poziomie. A ekscytujące historie motywują do dalszego słuchania i / lub ponownie (tak, nauka angielskiego z audiobooków sugeruje i zaleca ponowne słuchanie!). 

  Proszę zauważyć, że wiele z tych prac zostało sfilmowanych. Oglądanie tych filmów w języku angielskim (a także tych z naszej listy) pomoże utrwalić słownictwo. 

  Jak wybrać audiobooki po angielsku dla początkujących 

  Audiobooki w języku angielskim dla początkujących z naszej listy są jedynie przykładami orientacyjnymi. Po ich wysłuchaniu otworzy się przed Tobą nieograniczony świat literatury w języku angielskim. Trzeba jednak starannie dobierać prace, aby połączyć przyjemne (dobra książka) z pożytecznym (nauka angielskiego). 

  1. Wybierz według własnych upodobań. Nie zmuszaj się do „słuchania” utworu tylko dlatego, że jest to klasyczne lub uznane arcydzieło. Szukaj gatunków, stylów i dzieł, które lubisz.

  2. Wybierz spikera - czyli głos, którym rozbrzmiewa książka. Od tego zależy Twoje postrzeganie zarówno konkretnej pracy, jak i metody uczenia się angielskiego z audiobooków w ogóle. Jeśli trudno dostrzec brytyjski akcent, posłuchaj amerykańskich głośników. Mężczyźni czy kobiety - wybór należy do Ciebie.
  3. Wybierz prędkość percepcji. Książki audio umożliwiają kilkakrotne odsłuchanie trudnego lub ulubionego odcinka, wstrzymanie, a następnie kontynuowanie słuchania w dogodnym momencie. To jest ich przewaga nad słuchaniem rozmówców na żywo. 

  Przy wielu niezaprzeczalnych zaletach audiobooki mają pewne wady. Ale mogą i powinny być brane pod uwagę, aby zmaksymalizować korzyści płynące z techniki. 

  Слушайте лучшие аудиокниги на свой вкус

  Audiobooki w języku angielskim: błędy, zasady i wskazówki 

  Kilka wskazówek, jak sprawić, by nauka angielskiego z audiobookami była bardziej efektywna: 

  1. Przejdź od prostych do złożonych. W miarę pogłębiania wiedzy i poszerzania słownictwa wybieraj bardziej złożone prace. W przeciwnym razie znaczenie zostanie utracone i wymazane z pamięci.

  2. Zmień głośniki. Nawet jeśli barwa głosu i sposób mówienia jednego prezentera idealnie Ci odpowiada, nie przyzwyczajaj się do tego. Posłuchaj książek opowiadanych przez różnych mówców, aby dowiedzieć się, jak rozumieć różnych ludzi.
  3. Czytaj, a nie tylko słuchaj. Będzie świetnie, jeśli masz tę samą pracę w dwóch formatach: jako tekst i audiobook. Ale oczywiście książki z tłumaczeniem nie są odpowiednie. Twoim zadaniem jest postrzeganie tego samego tekstu zarówno ze słuchu, jak i wizualnie.
  4. Robić notatki. Niektórzy ludzie robią notatki w czytanych książkach. Słuchając audiobooka w języku angielskim, rób notatki w zeszycie: zapisz imiona bohaterów, krótki opis ich postaci, główne wydarzenia fabuły. 

  I pamiętaj, aby samodzielnie używać nowego słownictwa. Nie zostawiaj nowych słów w książkach, przenieś je do prawdziwego życia, używaj ich, powtarzaj treść znajomym, dyskutuj o pracy w klubie językowym. 

  Skąd pobrać audiobooki w języku angielskim za darmo? 

  Wszystko jest w Internecie, dlatego znalezienie czegoś konkretnego może być tak trudne. Jeśli szukasz audiobooków do nauki języka angielskiego, zapoznaj się z tymi zasobami: 

  Oto kolejna lista witryn z audiobookami w języku angielskim. Teraz jesteś gotowy do nauki angielskiego z audiobooków. Słuchawki, odtwarzacz - i naprzód, we własnym biznesie i w świat literatury. Sprzątaj, podróżuj, wyprowadzaj psa, uprawiaj sport i jednocześnie słuchaj angielskich audiobooków. 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz