Hot 1887

10 najlepszych seriali komediowych do nauki angielskiego

10 najlepszych seriali komediowych do nauki angielskiego

Jeśli jesteś zmęczony nauką zasad gramatyki angielskiej, wkraczania nowych słów, aby wypełnić słownictwo, monotonne ćwiczenia, ale nadal masz ochotę nauczyć się angielskiego, to mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie. Włącz komputer lub tablet i przebierz język angielski na wyższy poziom. 

 • DLACZEGO POWINNIŚMY UCZYĆ SIĘ ANGIELSKIEGO Z SERII KOMEDII? 

  1. Poprawisz swój mówiony język angielski;
  2. Komedie mają realistyczny kontekst w porównaniu z podręcznikami do nauki języka angielskiego;
  3. Język angielski, który słyszysz w filmach, jest tak zwykły i przypadkowy, jak to możliwe;
  4. Dzięki nabytej umiejętności słuchania języka obcego można wyróżnić różne akcenty;
  5. Będziesz w stanie lepiej zrozumieć cechy kulturowe Amerykanów, zwłaszcza jeśli planujesz odwiedzić USA;
  6. W końcu można zrozumieć najdrobniejsze punkty słynnego angielskiego humoru.
  7. Podczas oglądania programów telewizyjnych nie jest konieczne ciągłe poznaanie nowych postaci i historii. Dzięki podstawowej wiedzy o serii komediowej będziesz mógł zrozumieć, na co się stać.
  8. Powtórka słów i zwrotów pomoże Ci szybciej je zapamiętać.
  9. Przewidywanie filmów komediowych i programów telewizyjnych pomoże Ci je lepiej zrozumieć.
  10. Jeśli znajdziesz pokaz, który naprawdę Ci się podoba, w końcu zapomnisz, że w ogóle uczysz się angielskiego. 

  Liczba popularnych obecnie seriali komediowych jest tak duża, że ​​można się pomylić przy wyborze jednego, ale każdy znajdzie to, co mu odpowiada. Co więcej, na pewno widziałeś najlepsze w języku polskim, co nieco ułatwi przyzwyczajenie się do nieznajomej mowy. Jeśli więc znasz słynną Carrie Bradshaw, jesteś fanką dowcipów Chandlera, a może chcesz powtórzyć słynne zdanie Barneya Stinsona, to zapoznaj się z listą programów telewizyjnych, które wybraliśmy specjalnie dla Ciebie! 

  Sex and the City 

  Kto nie słyszał o Carrie, Samantha, Miranda i Charlotte? Czterech przyjaciół z Nowego Jorku. Carrie jest felietonistą, ikona modą i stylem. Czasopisma jej relacji rzeczy lecą jak gorące ciasta. W nich, co martwi każdą kobietę - kłótnie, oszukiwanie, miłość, seks i wiele innych. Ekstrawagancka i skandaliczna Samantha jest szefem agencji PR. Niezależny i cyniczny Miranda z dyplomem prawnym. Zachowawczy i delikatny Charlotte, który kocha sztukę nowoczesną 

  Dlaczego tak wspaniale jest uczyć się angielskiego razem z serialem «Sex and the City»:  przyjemne godziny spędzone w towarzystwie uroczych kobiet nie wymagają szczególnej koncentracji. Im bardziej lubisz komedię, tym łatwiej będzie ci się z niej uczyć. 

  Seria omawia również kilka interesujących wątków, które dotyczą współczesnych codziennych problemów społecznych w USA, takich jak bezpieczny seks, przyjaźń i relacje między ludźmi, które pomogą Ci zrozumieć pewne ważne różnice kulturowe między krajem a USA.

  Prosta mowa wypełniona czasownikami frasowymi, wykrzykniętami i intonacjami, przyjemny obraz nie pozostawia obojętności. 

  How I Met Your Mother

  Śmieszne komedia, do której trzeba się przyzwyczaić, też, będziesz musiał spróbować. Główny bohater Ted Mosby opowiada dzieciom historię o tym, jak i kiedy poznał swoją żonę (matkę). Historia rozpoczyna się w 2005 roku, kiedy miał 27 lat. Zainspirował się do zawarcia małżeństwa po tym, jak jego najlepszy przyjaciel z kolegium się zaangażował.

  Ale inny przyjaciel kobiecy Ted Barney nie jest bardzo zadowolony z tego planu, głównie dlatego, że nie będzie już miał partnera do chodzenia i randki. 

  Dlaczego tak wspaniale jest uczyć się angielskiego razem z serialem «How I Met Your Mother»: It to rozrywkowy pokaz, który wykorzystuje dużo humoru i języka codziennego. Na przykład często słyszysz takie słowa, jak „pięć najlepszych”, „legendarny” i „oszałamiający”. It jest również świetny pokaz, aby oglądać zrozumieć amerykańską kulturę dotyczącą randki i miłość. Barney, przyjaciel babci, jest niesamowicie śmieszne. Natychmiast zakochasz się w jego charakterze i będziesz chciał obejrzeć resztę serii. 

  That '70s Show

  шоу 70-их - enguide

  Tak, tak, ten, w którym ukraińska amerykańska Mila Kunis spotknęła się z przystojnym mąż Ashton Kutcher. Życia zwykłych nastolatków, takich jak Eryc Forman, Donna, Jackie, Kelso, Hyde i Fez, którzy są pasjonowani muzyką rockową i kulturą hippie, są wypełnieni doświadczeniami, pomyłkami i zwykłymi problemami nastolatków. 

  Dlaczego tak wspaniale jest uczyć się angielskiego razem z serialem «That '70s Show»Realistyczna demonstracja życia nastolatków emanuje codziennym językiem angielskim. Seria jest pełna codziennego języka angielskiego, którego używają młodzi ludzie, a także zobaczysz, jak ludzie, którzy nie mówią po angielsku, jak ich język ojczysty może popełnić bardzo śmieszne błędy, jeśli nie rozumieją języka prawidłowo. 

  Grey’s Anatomy

  анатомия грей - enguide

  Seria zwiększy poziom językowy osób zaangażowanych w medycynę. DR Grey jest w drodze do zostania zakwalifikowanym chirurgiem, w obliczu wielu problemów medycznych, które utrzymują czas publiczności. A linia relacji i osobistych problemów związanych z problemami w pracy będzie wkraczać w melancholijną i duszną atmosferę. 

  Dlaczego tak wspaniale jest uczyć się angielskiego razem z serialem «Grey’s Anatomy»: Dialog z niewielką liczbą uczestników będzie zrozumiały nawet dla tych, którzy zaczynają uczyć się języka, a profesjonalne słownictwo medyczne będzie się rozwijać. «Grey’s Anatomy» wykorzystuje wiele naturalnego dialogu i jest to doskonały pokaz, aby nauczyć się powszechnie używanych angielskich idiomów. Jest to również świetna seria do przeglądania, jeśli jesteś zainteresowany zdrowiem, medycyną lub przygotowaniem się do zostania lekarzem lub innym pracownikiem medycznym, ponieważ używa dużo specjalistycznego słownictwa. W przeciwieństwie do innych pokazów, używają medycznego języka angielskiego i terminów precyzyjnie, co daje lepsze zrozumienie kontekstu, w którym są używane. 

  Ugly Betty

  дурнишка Бетти - enguide

  Betty Suarez jest miłą i słodką dziewczynką, która nie tylko nie ma pewności siebie i poczucia stylu, ale także podstawowych umiejętności społecznych, aby komunikować się z rówieśnikami.

  Z biegiem czasu staje się asystentką w trybie magazynu Mode i pracuje w samym sercu Manhattanu w Nowym Jorku. Betty krok po kroku wygrywa, co sprawia, że jej sen o byciu twórcą jest prawdziwy. 

  Dlaczego tak wspaniale jest uczyć się angielskiego razem z serialem «Ugly Betty»: Betty jest imigracyjnym, a jej język ojczysty nie jest angielski. Ponadto słownictwo świata mody i błyszczących czasopism z pewnością będzie musiało być jak nowoczesne mody. 

  Friends

  сериал Друзья - Enguide

  Prawdopodobnie nie ma nikogo, kto nie słyszał o urzędowym urzędnikiem z dziwacznym humorem, takim jak Chandler i kucharza, który jest kontrolującym frekiem, takim jak Monica, paleontolog Nerd o imieniu Ross i córka bogatego tata Rachel, Włoska pan Joey i dziwne Hippie Phoebe, która pracuje jako masażowiec, ale naprawdę chce być piosenkarką. Chociaż ten legendarny sitcomie nie jest już produkowany, pozostaje jednym z najbardziej popularnych wśród młodych ludzi.

  Manhattan, New York i sześciu młodych przyjaciół. Rodzliska, współlodzy, przyjaciele starej szkoły, najemcy budynku mieszkalny. Seria przedstawia życie codzienne, radość zwycięstw i gorycz klęski oraz codzienną walkę. 

  Dlaczego tak wspaniale jest uczyć się angielskiego razem z serialem «Friends»Jest to śmieszne show, a dowcipy są bardzo oczywiste, co oznacza, że nie musisz rozumieć angielskiego, aby zrozumieć, co to jest o. Język mówiony i umiejętność uczenia się podstawowego humoru poprzez dialog. Szybkość dialogu jest również znacznie wolniejsza i łatwiejsza do zrozumienia niż większość innych komedii, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć wszystkich, którzy próbują uczyć się angielskiego. 

  Glee

  сериал Хор - enguide

  Will Schuester to nauczyciel, który nigdy nie oddaje się przeobrażać szkol chór. Pierwsza grupa muzyków to społecznie wykluczeni uczniowie, którzy stopniowo zyskują pewność siebie i niezależność od szkockiego systemu kastowego. Z czasem chór plasuje się z uczniami, którzy nie mają problemów społecznych. 

  Dlaczego tak wspaniale jest uczyć się angielskiego razem z serialem «Glee» : Wykazano, że teksty muzyczne pomagają uczącym się językom lepiej się uczyć, ponieważ są one powtarza się, a piosenki z serii są niezapomniane. Ponadto, sitcom pomoże Ci z fonetyki, jak nauczyciel muzyki pokazuje uczniom różne lekcje wymowy, aby pomóc im w śpiewaniu. 

  Desperate Housewives

  отчаянные домохозяйки - enguide

  Wisteria Lane w fikcyjnym mieście Fairview połączyła losy wielu najemców. 13 lat życia zupełnie różnych kobiet. W serii można obserwować ich codzienne życie, relacje rodzinne, przyjaźń. Każdy z najemców utrzymuje tajemnicę, a pozornie niewinne postacie są dokładnie takie, jak się pojawiają. Duża matka Lynette, rozwiedziona Susan Mayer, były model Gabriel, a typowa '60s gospodyni domowa Bree Van de Kamp są dosłownie szokujące przez zabójstwo piątej dziewczyny, Mary Alice Young. Epizod po odcinku, szkielety wszystkich sąsiadów Wisteria Lane są narażone. 

   Dlaczego tak wspaniale jest uczyć się angielskiego razem z serialem «Desperate Housewives»: Kolorowy angielski, doskonała wymowa i czytelne, spokojne przemówienie będą doskonałą podstawą do nauki języka angielskiego dla początkujących. Ponadto seria przełącza się między kontekstem formacyjnym a nieoficjalnym, dzięki czemu będziesz w stanie poprawić swoje umiejętności słuchania w wielu różnych sytuacjach. 

  Gossip Girl

  сериал сплетница - enguide

  Kolejna seria dramatu przyciągnie uwagę nastolatków. Życie uczniów - elity Manhattanu - jest bogate w zagadki i intrygi. Szef której jest tajemnicza dziewczyna Gossip, która zna wszystkie tajemnice. Niepokojące relacje Sereny Van der Woodsen z przyjaciółmi Blair Waldorf, oraz historie ich miłości i zdrady są rozgrywane w wirze codziennych wydarzeń. 

  Dlaczego tak wspaniale jest uczyć się angielskiego razem z serialem «Gossip Girl»: Gossip Girl działająca jako narrator będzie tłumaczyć epizod kolejno na początku i na końcu każdego odcinka. Język jest przypadkowy i jest to świetny przykład tego, jak młodzi Amerykanie komunikują się ze sobą. 

  The Big Bang Theory

  теория большого взрыва - enguide

  Jeśli nie oglądałeś tego programu, wiele tracisz. Chociaż nie! Masz świetną okazję, aby obejrzeć go w oryginalnym języku i jednocześnie poprawić swój angielski. Grupa nerdów, którzy pracują na uczelni i przeprowadzają różne eksperymenty i badania, zrobi na Tobie wrażenie.

  Najlepsi przyjaciele fizyków, cudowny Sheldon i Leonard w okularach, astmatyk, to także współlokatorzy. Dwóch innych przyjaciół i kolegów to nieśmiały Raj i kobieciarz Howard. Komunikacja między sobą, z kobietami i współpracownikami w pracy. 

  Dlaczego tak wspaniale jest uczyć się angielskiego razem z serialem «The Big Bang Theory»: Przede wszystkim jest to zabawa, a nawet nie trzeba walczyć, aby dowiedzieć się, o czym mówią aktorzy - to zrozumiałe. Terminy naukowe, wściekły kolokwialny fraz, rozumowanie dotyczące fizyki kwantowej i użytkowanie terminów naukowych będą trafne. A jeśli jesteś szczególnie zainteresowany nauką, można znaleźć wiele słów związanych z tym tematem. Ponieważ jest to wokół uczelni, będziesz również czuć, jak to jest, aby przejść do amerykańskiej uczelni i jaki język używa. 

  Tak więc, jeśli wybierzesz odpowiednią zawartość, może to być nie tylko rozrywkowe, ale także edukacyjne. Dziś w Internecie jest wiele usług, które dają możliwość oglądania filmów w języku angielskim online, a jednocześnie całkowicie za darmo. A angielskie programy telewizyjne i filmy z napisami lub bez nich będą świetnym wymówką dla czasu spędzonego na niebieskim ekranie. 

  Zalecamy również zwrócenie uwagi na kursy języka angielskiego online, które można jeszcze bardziej poprawić w języku angielskim. 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz