Heart 205 0

Co najczęściej uniemożliwia Ci naukę języka angielskiego?

Co najczęściej uniemożliwia Ci naukę języka angielskiego?

Istnieje opinia, że ​​jedyną przeszkodą na drodze do sukcesu jest niechęć osoby do osiągnięcia tego sukcesu lub banalne lenistwo. Oczywiście w tym stwierdzeniu jest trochę prawdy, a jednak często widzimy, że nawet dla najbardziej celowych, pracowitych i aktywnych ludzi proces uczenia się języka zamienia się w długą i smutną historię ze smutnym zakończeniem. A winne jest nie tylko lenistwo czy brak motywacji. 

 • Istnieje opinia, że ​​jedyną przeszkodą na drodze do sukcesu jest niechęć osoby do osiągnięcia tego sukcesu lub banalne lenistwo. Oczywiście w tym stwierdzeniu jest trochę prawdy, a jednak często widzimy, że nawet dla najbardziej celowych, pracowitych i aktywnych ludzi proces uczenia się języka zamienia się w długą i smutną historię ze smutnym zakończeniem. A winne jest nie tylko lenistwo czy brak motywacji. 

  TOP-5 głównych przeszkód 

  Как преодолеть трудности в изучении английского языка

  Jakie są bariery w nauce języka angielskiego? Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, jak pozbyć się tego, co utrudnia naukę języków obcych? 

  1. Niedocenianie własnych możliwości. 

  Nawet jeśli masz stuprocentową pewność, że naprawdę musisz nauczyć się angielskiego, bo dostaniesz wymarzoną pracę lub wyjedziesz za granicę, wejdziesz na prestiżową uczelnię lub zdobędziesz dodatkowe punkty w karmie, co oznacza, że ​​Twoja motywacja jest niebotyczna, to nie oznacza, że ​​ten fakt uchroni cię przed wszystkimi trudnościami procesu edukacyjnego. W końcu z wysoką motywacją do nauki można łączyć niską ocenę swoich umiejętności uczenia się. 

  Pewność, że: 

  • Nie mam umiejętności uczenia się języków.
  • Angielskiego można uczyć się przez całe życie, jest to bardzo długi i trudny proces.
  • Angielskiego można się uczyć tylko za granicą, w jednym z krajów anglojęzycznych. 

  działa jak najlepszy z najlepszych demotywatorów. 

  I to nie jedyna trudność w procesie nauki języka angielskiego. 

  2. Brak praktyki 

  Nauka języka angielskiego jest najłatwiejsza i najbardziej efektywna w procesie komunikacji na żywo. Kluczem do sukcesu jest ciągła praktyka językowa. Nie należy tego lekceważyć nawet na najwcześniejszych etapach nauki: znając zaledwie kilka słów w języku angielskim, możesz spróbować uczestniczyć w prostych dialogach, słuchać mowy angielskiej, zapamiętać niektóre słowa i cechy wymowy. Jeśli lekcja języka angielskiego składa się z teorii i praktyki w proporcji 50/50, taka lekcja nie przyniesie Ci dobrego wyniku. Praktyka powinna stanowić co najmniej 80% czasu sesji. 

  Ponadto praktyka języka to nie tylko komunikacja, to także słuchanie, czytanie i pisanie. Jeśli przynajmniej trochę czasu spędzisz słuchając anglojęzycznych audiobooków lub radia w języku angielskim, czytając anglojęzyczną prasę i regularnie komunikując się z native speakerami w sieciach społecznościowych lub na zajęciach w klubach konwersacyjnych, nauka języka będzie szybka i ekscytujący proces dla Ciebie. 

  3. Brak przyjemności 

  Bez względu na to, jak wielką masz siłę woli i jak bardzo jesteś pewien, że musisz nauczyć się języka angielskiego, prawdopodobnie nie odniesiesz sukcesu, jeśli nie nauczysz się czerpać radość z procesu nauki języka. Jak w pełni zacząć uczyć się angielskiego? Bardzo prosta! Spraw, aby ta aktywność była dla Ciebie niezbędna, niech przyniesie Ci radość i pozytywne emocje. Jak dokładnie? 

  • ucz się angielskiego z przyjaciółmi (konkuruj, żartuj ze sobą, wspólnie pokonuj trudności).
  • odwiedzaj kluby konwersacyjne i hangouty w języku angielskim.
  • oglądaj filmy po angielsku z rodziną i przyjaciółmi.
  • grać w gry planszowe w języku angielskim.
  • słuchać muzyki w języku angielskim.
  • spróbuj przeczytać swoje ulubione angielskie książki lub powieści graficzne (komiksy). 

  Wszystko to pomoże Ci wyrobić w sobie nawyk codziennego spędzania przynajmniej trochę czasu w języku angielskim i nauczy Cię czerpać radość z nauki języka angielskiego. A pozytywne emocje są motorem postępu :) 

  4. Za mało powtórzeń materiału 

  „Repetitio Est Mater Studiorum” lub „Powtarzanie jest matką nauki”. Ta głęboka myśl dotyczy również procesu uczenia się języka. Łatwiej jest zapamiętać ogromną ilość materiału leksykalnego i gramatycznego, jeśli podaje się go w małych porcjach i co jakiś czas powtarza.

  Jeśli studiujesz jakiś materiał, a potem do niego nie wracasz, nie licz za bardzo na zapamiętanie odpowiedniego słowa lub zdania w procesie komunikacji na żywo z obcokrajowcem. 

  Ile czasu powinienem poświęcić na naukę języka angielskiego? Nie tak bardzo: 2-3 lekcje po 90 minut z nauczycielem tygodniowo i godzina lub dwie w klubie konwersacyjnym w weekendy wystarczą, aby poprawić poziom języka angielskiego z podstawowego na średniozaawansowany w ciągu trzech do czterech miesięcy. Oczywiście pod warunkiem, że w pozostałe dni będziesz oglądać filmy anglojęzyczne, czytać książki po angielsku i zapamiętywać nowe słowa. 

  5. Ponowna ocena roli nauczyciela w procesie uczenia się 

  Oczywiście wiele zależy od dobrego nauczyciela. I Twoje zainteresowanie procesem uczenia się, dobry emocjonalny świt z lekcji i zwiększona motywacja. A jednak nie powinieneś tak bardzo polegać na nauczycielu. Znalezienie bardzo dobrego nauczyciela angielskiego nie jest łatwe. A nawet najlepszy nauczyciel nie będzie w stanie zrekompensować Twojej niskiej motywacji lub niechęci do codziennego poświęcania czasu na język angielski. 

  Dlaczego zwykle nie ma wystarczająco dużo czasu na naukę języka angielskiego? 

  Почему на изучение языка не хватает времени?

  Pytanie można zadać w inny sposób: dlaczego czasem tak trudno jest nam znaleźć czas na naukę języka angielskiego?  

  • Po pierwsze dlatego, że często staramy się robić wszystko poza angielskim. Wymyślamy setki pilnych rzeczy dla siebie, jeśli tylko nie usiądziemy do podręczników / lekcji / filmów szkoleniowych itp. I to nie jest kwestia czasu, ale motywacji.
  • Po drugie, wiele osób jest przekonanych, że angielski musi mieć dużo czasu lub w ogóle nie zacząć się uczyć. To nie do końca prawda. 20-30 minut dziennie i dwie lub trzy pełne lekcje z nauczycielem tygodniowo (po 90 minut każda) - to wystarczy, aby nauczyć się płynnie mówić po angielsku w znanych sytuacjach w ciągu dwóch lub trzech miesięcy.
  • Po trzecie, często nie doceniamy krótkich odstępów czasu, które spędzamy w podróży, kawie, krótkotrwałym wypoczynku. Słuchaj angielskich dialogów rano podczas joggingu, ciesz się anglojęzyczną muzyką przy kawie, ucz się nowych słów podczas jazdy do pracy. Dobrze wykorzystaj swój czas! W ten sposób sam odpowiesz na pytanie, czy można uczyć się angielskiego bez poświęcania dużo czasu. Mogą! Jeśli efektywnie wykorzystasz swój czas, nie będziesz musiał brać urlopu od pracy, aby za miesiąc lub dwa ukończyć intensywny kurs języka angielskiego, zanurzając się w świat języka angielskiego na 6 godzin dziennie. 

  Każdy celowy człowiek może znaleźć własny sposób na naukę języka i osiągnąć swój cel. Wystarczy po prostu postrzegać proces uczenia się nie jako konieczność, ale jako czynność, która przynosi zarówno przyjemność, jak i korzyść. Odpowiedz na pytanie "Jak radzić sobie z przeszkodami w nauce języka?" - po prostu. Tyle, że każdy odpowiada na to pytanie na swój sposób. Zapamiętaj słowa na 6 skutecznych sposobów, poszerz swoje słownictwo, czytając książki w języku angielskim. 

  Życzymy powodzenia w nauce języka! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz