Heart 1642

Gdzie pobrać książki audio w języku angielskim: 5 strony, gdzie można to zrobić za darmo

Gdzie pobrać książki audio w języku angielskim: 5 strony, gdzie można to zrobić za darmo

Gdzie i które książki audio najlepiej pobrać w celu nauki języka angielskiego? Jak często warto słuchać? Jak wybrać książkę audio? Mamy odpowiedzi! 

 • Co dobrego jest audiobooki do nauki języka angielskiego? 

  Wcześniej mówiliśmy o tym, jak można słuchać muzyki poprzez słuchanie radia w języku angielskimmówienie w kibitach lub oglądanie filmów i programów telewizyjnych w języku angielskim. Pomożemy poprawić postrzeganie języka angielskiego na słuch i audiobooki, a my porozmawiamy o nich dzisiaj.

  Książki audio w języku angielskim mają wiele zalet, które nie mogą ignorować nawet najbardziej zażartych fanów druku. 

  Po pierwsze, audiobook rozwija zdolność do postrzegania informacji w języku angielskim przez ucho, podczas gdy czytanie regularnej książki, pamiętacie tylko literową pisownię słów.

  Po drugie, posłuchaj książki audio, którą możesz przeczytać w sytuacji, gdy jesteś nieswojo: W transporcie, w pracach domowych, na piechotę itp.

  Po trzecie, audiobook pomaga zmniejszyć napięcie organów wizualnych. Jeśli już często siedzisz przy komputerze, lepiej jest zadbać o wzrok i niektóre książki, aby słuchać, a nie czytać.

  Po czwarte, dobre audiobooki są nagrywane przez profesjonalnych aktorów, co oznacza, że możesz mieć całkowitą pewność co do jakości wymowy i jasności mowy. 

  Niedostatki książek audio w języku angielskim 

  Książki audio tworzą tylko jedną umiejętność: Słuchanie informacji w języku angielskim. Dlatego nie mogą one całkowicie zastąpić wersji druku. Zwykłe książki pozwalają zapamiętać literową pisownię słów. Słuchając książki audio, musisz dostosować tempo jej odtwarzania. Czytając zwykłą książkę, przerzuca się lub kursuje, niektóre akapity są wielokrotnie ponownie odczytywane. Słuchając książki audio, nie będziesz miał takiej okazji. Oczywiście możesz ponownie posłuchać pewnego fragmentu, ale to od twórców książki należy wybór tempa czytania. Ponadto niektórzy ludzie na poziomie podświadomości nie odbierają książek audio: 

  «Nie lubię audiobooków: mój wewnętrzny głos szaleje, kiedy to nie on czyta mi książki. » 

  Jak wybrać odpowiedni audiobook? 

  Где скачать аудиокниги на английском?

  Przed pobraniem książki audio w języku angielskim określ, który z nich potrzebujesz. Wybór będzie zależeć nie tylko od preferencji literatury, ale także od poziomu języka angielskiego - od celów, które chcesz osiągnąć, słuchając pracy.

  Dla początkujących można pobrać książki audio w języku angielskim. Jeśli Twój poziom języka angielskiego nie jest wyższy od poziomu sprzed pośredniej, lepiej zacząć słuchać opowiadań i opowiadań. Można również pobrać książki audio w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski. Ta metoda pozwoli Ci uzupełnić słownictwo nowymi słowami. Jeśli lubisz bajki, zalecamy pobranie książek dla dzieci w języku angielskim.

  Jeśli nie masz pewności, czy potrafisz łatwo dostrzec angielską mowa, nie zacznij słuchać książek w języku angielskim z klasycznymi dziełami: Dostosowane książki audio można pobrać w języku angielskim. Kolejna interesująca wersja nauki angielskiego z pomocą książek audio: Pobierz książki audio w języku angielskim z tekstem. Poprzez jednoczesne czytanie i słuchanie książek audio, intuicyjnie powiązać pisownię listów z wymową, zapamiętać nowe słowa, trenować czytanie, słuchanie, pisanie umiejętności. 

  Możesz również wybrać książkę według kategorii: 

  • fikcja czy literatura faktu
  • narrator: kobieta lub mężczyzna
  • Amerykański lub brytyjski angielski
  • literatura zaadaptowana lub niedostosowana 

  Gdzie pobrać książki audio w języku angielskim? 

  Где скачать аудиокниги на английском: ТОП-6 ресурсов

  Oferujemy TOP 5 najlepszych stron, dzięki którym możesz pobrać audiobooki w języku angielskim zupełnie za darmo 

  booksshouldbefree.com – portal, który stanowi jedną z najlepszych kolekcji książek audio w języku angielskim. 

  storynory.com – źródło dla początkujących do nauki języka angielskiego, które zawiera krótkie opowieści audio. Tutaj znajdziesz również audiobooki w języku angielskim dla dzieci. 

  librivox.org – materiały do ​​tego portalu są przygotowywane przez rodzimych wolontariuszy. Tworzą audiobooki i przesyłają je do portalu do bezpłatnego użytku. 

  freeclassicaudiobooks.com – Na tej stronie znajdziecie najbogatszą kolekcję klasycznej literatury angielskiej w formacie audio 

  learnoutloud.com – kolejny zasób z bezpłatnymi audiobookami .

  Uwaga: Lepiej słuchać książek audio codziennie przez 15-20 minut niż raz w tygodniu przez dwie godziny. Słuchaj książek audio w języku angielskim, co jest Twoim dobrym zwyczajem. A jeśli nauczyłeś się słuchać książek w języku angielskim, nadszedł czas, aby rozpocząć czytanie książek w języku angielskim

  Życzymy powodzenia w nauce języka! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz