Heart 1010

Jak łatwo zapamiętać angielskie słowa - 6 technik efektywnego uczenia się

Jak łatwo zapamiętać angielskie słowa - 6 technik efektywnego uczenia się

Jak zapamiętać angielskie słowa za darmo komunikacji w języku angielskim? 

 • Słownictwo czy gramatyka: Co jest ważniejsze? 

  Brak angielskich słów w słownictwie i ubóstwo słownika jest skarżany co drugi uczeń języka angielskiego. Jeśli nie znasz zasad gramatycznych, biedny-biedny nadal może wyjaśnić rodzimej mówcy. Jeśli nie masz określonego słownictwa, będziesz musiał porozumiewać się za pomocą gestów i wyrażeń twarzy. A to drastycznie zmniejsza szanse na zrozumienie przez obcego rozmówcę. Dlatego, rozpoczynając naukę angielskiego, bądź przygotowany na to, że musisz nauczyć się i zapamiętać pewną liczbę obcych słów. A to, jak pokazuje praktyka, nie jest tak łatwe. O tym, ile słów jest potrzebnych, aby osoba komunikowała się normalnie w języku angielskim, już mówiliśmy. Dziś będziemy rozmawiać o tym, jak nauczyć się tego minimum słów dla pełnej komunikacji. 

  Istnieją 6 skuteczne metody nauki angielskich słów: 

  Podtekst uczuciowy 

  Każde słowo wywołuje w nas pewne emocje, jasny cykl asocjacyjny. Chcesz zapamiętać angielskie słowo nie przez pięć minut, i na zawsze - połączyć go z niektórymi ważnymi dla Ciebie koncepcją obiektu, pamięć. Jakie emocje masz, gdy słyszysz słowo «honey» (miód)? Cóż, jeśli z tym słowem połaczycie obraz kogoś bliskiego, ponieważ traktowanie «miodu», z reguły, jest dopuszczalne w adresie dziewczyny lub przyjaciela, osoby rodzimej. It nie jest tajemnicą, że najlepiej zapamiętać informacje, które otrzymujemy w kontekście napięcia uczuciowego. Gdy uczymy się pod presją, nie zapominamy o nich tak łatwo. Więc - bądź uczuciowy, wydostać się ze strefy komfortu, zmusić się uczyć nowych słów w stresujących sytuacjach. It pomoże w rozmowie z kijami, mówieniu publicznym i wszystkim, co powoduje gwałtowny wzrost emocji. 

  Dodaj słowo do aktywnego słownika 

  Ta technika jest używana przez małe dzieci studiujące swój język ojczysty. Po wysłuchaniu nowego słowa zaczynają go wypowiadać w kontekście, łącząc się z już znanymi słowami. Na przykład, podczas nauki kwiatów, dziecko, po nauczeniu się, że jest różowy kolor, zaczyna powtarzać go ponownie i ponownie (różowy kwiat, różowy słoń, różowa koszulka). Rodzice mogą również pomóc mu zapamiętać to słowo, okresowo zwracając uwagę na różne przedmioty i podkreślać, że są one również różowe. Dzieci zauważają słowo w różnych sytuacjach, a częstotliwość powtarzania przekłada słowo z rezerwy biernej - na aktywne. Z dziećmi powinni wziąć przykład! 

  Nieznane badanie 

  Dzięki tej technice zwiększasz słownictwo bierne języka. Oglądaj filmy w języku angielskim, przeczytaj literaturę angielską, słuchaj muzyki, słuchaj radia - wszystko to tworzy środowisko językowe wokół ciebie. Nieświadomie pamiętacie wiele słów, ponieważ są one prezentowane w kontekście. A następnym razem w innej sytuacji, można rozpoznać większość tych słów. Niech będą tylko w słownictwie biernym, ale wcześniej czy później, dzięki częstotliwości stosowania w słownictwie, będziesz mógł przełożyć te słowa na aktywną rezerwę. 

  Studiowanie grupy słów. 

  Kiedy mówimy o słowniku, co reprezentujesz? W prawo — lista słów alfabetycznie. Dlatego wielu ludzi popełnia jeden z głównych błędów podczas nauki języka angielskiego, rozpoczynając od zmielenia ich w kolejności alfabetycznej. Aby w tym przypadku utworzyć sieć asocjacyjną - bardzo trudną, przynajmniej w jakiś sposób połączyć słowa - prawie niemożliwą. Dlatego też wiele słów nauczonych w ten sposób jest po prostu zapomnianych. O wiele łatwiej nauczyć się słów, zbierając je na tematy: Chodzenie do filmów, pizza, hobby. A jeśli wesprzesz badanie grupy słów o charakterze uczuciowym - sukces jest gwarantowany. 

  Phasova studiowanie języka 

  Nie wystarczy tylko poznać słowa, które musisz wykorzystać w codziennym życiu. Angielski ma wiele fraz kolokwialnych, których znajomość kilka razy uproszy proces komunikacji. Automatize stosowanie niektórych zwrotów - pozwoli Ci to kilkakrotnie zwiększyć swój potencjał jako aktywny uczestnik rozmowy w języku angielskim. 

  Życzymy powodzenia w nauce angielskich słów! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz