Heart 1095

8 sposobów, aby szybko nauczyć się czytać książki w języku angielskim

8 sposobów, aby szybko nauczyć się czytać książki w języku angielskim

Możesz czytać książki w języku angielskim już z poziomu Pre-Intermediate. Czy masz problemy z czytaniem literatury angielskojęzycznej? Pomożemy Ci je przezwyciężyć! 

 • Kilka słów o czytaniu książek w oryginale 

  Pragnienie, aby móc czytać literaturę angielskojęzyczną w oryginale - jeden z powodów, dla których wielu ludzi spieszy się, aby rozpocząć naukę angielskiego. Niesamowita ilość informacji jest dostępna tylko w języku angielskim. Jeśli poszukują Państwo rozwoju zawodowego i osobistego, nie mają Państwo prawa do odmowy sobie dostępu do tych informacji. 

  Czytanie w języku angielskim pozwoli Ci uczyć się wiadomości ze źródeł światowych, otrzymywać ważne informacje ze sfery swojej działalności, poczuć się pełnoprawnym członkiem światowej społeczności informacyjnej. Nie będziemy mieszkać na poszerzenie naszych horyzontów i innych perspektyw, które zostaną Państwu otwarte wraz z możliwością czytania książek w języku angielskim - wszyscy doskonale wiemy, jak ważna jest ta umiejętność we współczesnym świecie. Mówiliśmy już o tym, jak poprawić zdolność czytania w języku angielskim. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak opanować tę umiejętność, nauczyć się czytać literaturę angielskojęzykową w krótkim czasie. Radzimy również zwrócić uwagę na wybór kursów języka angielskiego w Warszawie. 

  Как научится читать книги на английском?

  Jak nauczyć się czytać po angielsku w krótkim czasie? 

  Istnieją trzy główne aspekty, które należy wziąć pod uwagę podczas nauki języka angielskiego i szkolenia umiejętności czytania: Zasoby słów, minimum gramatyczne i zdolność do zrozumienia tekstu. Dzięki tym aspektom możemy określić trzy warunki wstępne, które pozwolą Ci szybko kształć umiejętności czytania literatury angielskiej: 

  Zwiększ ilość biernych słów i wyrażeń 

  Możemy mówić tylko aktywnym słownictwem. Mając co najmniej 500 często używanych słów języka angielskiego, możemy porozumiewać się w standardowych sytuacjach. Bierny zapas słów jest kilka razy bardziej aktywny i rozumiemy tekst, który czytamy, to dzięki biernemu zapasie słów. Nie musisz zapamiętać, aby zwiększyć. To wystarczy, aby codziennie słuchać, słyszeć, czytać, zwracać uwagę na angielskojęzyczne słowa i zwroty, aby usłyszeć nowe słowa w kontekście. Zwiększenie biernego zapasu słów pomoże filmom w języku angielskim, książkach, nowościach, programach telewizyjnych itp. 

  Popraw gramatykę 

  Jeśli nie musisz używać złożonych struktur gramatycznych w swoim przemówieniu, to czytanie książek prawdopodobnie natknie się na nie. Dlatego, aby zrozumieć, co znajduje się w tekście, trzeba będzie zaostrzenia gramatyki. 

  Staraj się nie tłumaczyć tekstu, ale zrozumieć, co jest stawką 

  W procesie czytania szybciej czy później zrozumiesz, że nie wszystko może być przetłumaczone na język ojczysty, niektóre zwroty, słowa lub zwroty istnieją tylko w języku angielskim. Czy rozumiesz, co one oznaczają? Wystarczy. Próba przetłumaczenia tekstu książki w języku rosyjskim nie jest konieczna. Jesteś czytnikiem, a nie tłumaczem. 

  Istnieje wiele sposobów spełnienia tych warunków i nauczyć się czytać książki w języku angielskim. 

  Узнайте 8 способов быстро научится читать книги на английском

  8 sposobów, aby szybko nauczyć się czytać literaturę angielską 


  Metoda 1. Wybierz książki, które Cię interesują. Zacznij od najprostszej - literatury dla dzieci.  

  Metoda 2. Przestudiuj listę słów, które pojawiają się w książce, stwórz listę nieznanych słów (lepiej – najczęściej występujących w pracy) i – zacznij je studiować. Kiedy czujesz, że jesteś już zorientowany w słowach - weź książkę w swoje ręce. 

  Metoda 3. Użyj lingualeo.com symulatory, aby zapamiętać nowe słowa. Możesz dodać słowa wyodrębnianego z tekstu wordsfromtext.com do jednego z symulatorów Lingwy Leo i uczyć się ich szybciej i wyraźniej, ponieważ symulatory te pozwalają na automatyczne dołączanie obrazów do słów. 

  Metoda 4. Czytaj na głos książki. It pomaga zwracać uwagę na każde słowo, wyraźnie go wymawia, pamiętać, co to znaczy. 

  Metoda 5. Czytaj książki w formie elektronicznej. Nawet jeśli jesteś fanatycznym czytelnikiem literatury drukowanej, będziesz musiał to zrobić. E-książki upraszczają proces czytania literatury w języku angielskim: Jeśli spotkasz nieznane słowo, możesz natychmiast kliknąć na nim i zobaczyć tłumaczenie (wstępne pobranie i zainstalowanie słownika). Zasoby, za pomocą których można pobrać elektroniczne książki w języku angielskim są bardzo liczne. 

  Metoda 6. Słuchanie książek audio. Po przeczytaniu pracy, którą lubisz - posłuchaj jej. Pomoże to skonsolidować nauczone słowa, poszerzyć słownictwo. Klasyczna literatura angielska, najpopularniejsze książki od dawna posiadają wersje audio. 

  Metoda 7. Do ostatecznego wiązania nowych słów użyj Anki. Program pomaga powtarzać słowa za pomocą kart: Wyświetlane jest słowo, mówisz odpowiedź psychicznie lub głośno, a następnie - naciśnij przycisk «Pokaż odpowiedź». Karta przewraca się - możesz zobaczyć, czy odpowiedź jest prawidłowa.

  Metoda 8. Korzystaj z usługi reeed.me w procesie czytania - pozwala czytać książki w oryginale i tłumaczyć nieznane słowa. 

  Желаем успехов! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz