Heart 531 0

Jakie są poziomy znajomości języka angielskiego?

Jakie są poziomy znajomości języka angielskiego?

Jeśli nadal jesteś jednym z poziomów zaawansowania angielskiego zdefiniowanych jako «ze słownikiem», musisz przeczytać ten artykuł teraz. 

Kilka słów o poziomach zaawansowania w języku angielskim 

Jeśli nadal jesteś jednym z poziomów zaawansowania angielskiego zdefiniowanych jako «ze słownikiem», musisz przeczytać ten artykuł teraz.

Zanim zaczniesz mówić o poziomach biegłości językowej, musisz wiedzieć, że istnieją dwie główne wagi tych poziomów. Jeden z nich - międzynarodowy, drugi - europejski. Poziomy z pierwszej i drugiej skali można porównywać ze sobą. W związku z tym, w celu uniknięcia nieporozumień, przedstawimy Państwu tabelę porównawczą. 

Skala na poziomie międzynarodowym   Europejska skala poziomów 
 Beginner, Elementary   А1
 Pre-Intermediate   А2
 Intermediate   В1
 Upper-Intermediate   В2
 Advanced   С1
 Proficiency   С2

Jak określić poziom biegłości w języku angielskim? 

Jaki jest «poziom biegłości językowej»? Nie jest to tak łatwe do wyjaśnienia, chociaż wszyscy rozumiemy, że jest to pewna baza wiedzy i umiejętności, na której opiera się proces komunikacji. Jeśli ta baza nie jest silna i bogata, możemy przejść do alternatywnych sposobów przekazywania informacji, które będą zależeć od nastroju, charakteru i często edukacji. Ale jest wiele rzeczy, których nie możesz mi powiedzieć w języku gestów i slum.

Jeśli baza językowa pozwala osobie czuć się pewnie w każdej sytuacji, być aktywnym uczestnikiem komunikacji, możemy stwierdzić, że poziom angielskiego ma dobre. Ale «nie źle» jest tym samym nieprecyzyjnym sformułowaniem, co «znam słownik». W jaki sposób mogę dokładnie określić poziom znajomości języka? Wiele ośrodków językowych oferuje «bezpłatną lekcję próbną». W pierwszym procesie można nie tylko zapoznać się ze szkołem, ale także wziąć test w celu ustalenia poziomu języka angielskiego. Warto zauważyć, że nawet testy w ośrodkach językowych mogą nie zawsze być dokładne. Dokładniej określ poziom znajomości języka angielskiego egzaminów międzynarodowych

System egzaminacyjny Cambridge opiera się na skali europejskiej. Ta skala rozwinęła się w ramach akredytacji ALTE (The Association of Language Testers in Europe). Ponieważ poziomy biegłości językowej są porównywalne, będziemy rysować paralele opisujące każdy z nich. 

Klasyfikacja poziomów biegłości językowej 

Beginner, Elementary – A1

W skali Rady Europy poziom ten nazywany jest również „poziomem przetrwania”. It ma nadzieję, ponieważ najwyraźniej skala europejska daje ci, podobnie jak, szansę na przetrwanie ducha w kraju anglojęzycznym bez dobrych umiejętności językowych i wystarczającej ilości słów w magazynie. Na tym poziomie można słuchać informacji w języku angielskim (pod warunkiem, że informacje są przekazywane bardzo powoli), można rozmawiać w standardowych sytuacjach (na przykład, można poprosić o konto w kawiarni) i czytać nieskomplikowane teksty (najprawdopodobniej - znaki i nagłówki). 

Pre-Intermediate – A2 

Sytuacja w zakresie umiejętności językowych i słownictwa jest nieco lepsza niż w przypadku poprzedniego poziomu. Nie chodzi już o przetrwanie: Jesteś w stanie rozmawiać, rozmawiać o sobie, czytać znaki, reklamy, etykiety, może pisać osobiste i standardowe listy biznesowe. 

Intermediate – B1 

W kręgach tych, którzy wciąż znajdują się na poziomie A1, jesteś prawdziwym guru, człowiekiem, który mówi płynnie po angielsku. Słuchasz radia, oglądaj programy telewizyjne i filmy w oryginalnym języku bez napisów i nie musisz pretendować, że wszystko rozumiesz, bo naprawdę wszystko rozumiesz. Możesz czytać proste teksty i dostosowane literatury w języku angielskim, zachować osobistą i służbową korespondencję.  

Upper-Intermediate – B2 

Mów językiem na poziomie wystarczającym do swobodnego porozumiewania się z rodzimymi mówcami w różnych sytuacjach. Teraz, w końcu, można przeczytać literaturę nieadaptacyjną w języku angielskim, ale objętość Szekespeare w oryginale nie warto brać w rękę. 

Advanced – C1

Można opisać pogodę poza oknem w piętnastu różnych kategoriach, powiedzieć kilka wierszy kolegi o ukrytym znaczeniu, sarkazm dawki w swoich uwagach, a nawet nie myśleć o tym, co można swobodnie mówić i myśleć w języku angielskim. 

Proficiency  C2 

Mówisz językiem na takim poziomie, że możesz porozumiewać się z najbardziej delikatnymi odcieniami znaczenia w języku mówionym i pisanym. Miłej zabawy korygowanie rodzimych mówców, a czasem czytanie pracy naukowców językowych. 

Możesz uczyć się języka przez całe życie. Nie ma poziomu, na którym można zatrzymać się i myśleć, że osiągnłeś doskonal. Ale jeśli udało Ci się przekazać IELTS lub TOEFL do najwyższego wyniku - upewnij się, że angielski jest dobry:) 

  • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

    Komentarze


      Dodaj komentarz