Heart 574 0

Jak szybko nauczyć się wiersza po angielsku?

Jak szybko nauczyć się wiersza po angielsku?

Poezja w języku angielskim to nie tylko znaczące osiągnięcie kulturowe, ale także świetny sposób na naukę języka angielskiego. Czy jesteś zaskoczony? W takim razie zdecydowanie musisz przeczytać life hacki, jak szybko nauczyć się poezji po angielsku! 

 • Literatura w języku oryginalnym pomaga w nauce języków obcych – to wiadomo od dawna. Nie raz pisaliśmy też o książkach w języku angielskim, w tym audiobookach i literaturze adaptowanej. A jeśli masz szczęście z korepetytorem angielskiego (nawiasem mówiąc, tutaj jest artykuł o wyborze najlepszego nauczyciela), to na pewno stosuje on podobną technikę. Dlaczego więc i jak uczyć się angielskich wersetów na pamięć?

  Nie mówmy, że nauka wersetu w języku angielskim jest łatwa. Oczywiście czekają cię pewne trudności. A naszym zadaniem w tym przypadku jest ułatwienie Ci zapamiętywania angielskiej poezji i nauczenie technik, dzięki którym łatwo zapamiętasz różne teksty zadań w języku angielskim. Dlatego przeczytaj ten krótki, ale przydatny artykuł, zanim nauczysz się wersetu w języku angielskim.

  как выучить стих на английском

  Cechy zapamiętywania poezji angielskiej

  Pierwszą i najważniejszą rzeczą, która zawsze będzie decydować o szybkości i łatwości zapamiętywania wersetów w języku angielskim, jest Twój poziom biegłości językowej. I to jest absolutnie logiczne: im szersze masz słownictwo - im lepiej rozumiesz znaczenie tekstu, tym lepiej rozumiesz znaczenie tekstu - tym łatwiej go zapamiętać. Zwłaszcza jeśli chodzi o tekst poetycki pełen alegorii i innych środków artystycznych. Krótko mówiąc, uczniom Intermediate jest znacznie łatwiej zapamiętać poezję niż tym, którzy dopiero rozpoczęli naukę języka angielskiego.

  Ale jak nauczyć się wiersza po angielsku, jeśli twój poziom to np. Elementary? Jak to często bywa, nauka wiersza w języku angielskim jest podawana dzieciom w wieku szkolnym jako praca domowa. Na ratunek przyjdą mnemoniki lub mnemoniki - zestaw technik zapamiętywania dowolnych informacji, w tym poezji. Mnemotechnika pozwala na zapamiętywanie wersetów poprzez tworzenie skojarzeń. Nie ma lepszego sposobu na szybką naukę angielskich zwrotek niż skojarzenie ich z wyrazistymi obrazkami.

  как выучить стих на английском

  Mnemotechnika obejmuje wszystkie zmysły i typy pamięci: słuchową, wzrokową, kinestetyczną (motoryczną). Jednocześnie ilość pamięci i zdolność zapamiętywania ogólnie wzrastają. Z biegiem czasu będzie ci coraz łatwiej zapamiętywać wersety po angielsku! Aby to zrobić, wybierzemy najbardziej odpowiednie techniki mnemoniczne w naszym przypadku:

  • Tworzenie obrazów semantycznych z pierwszych liter zapamiętanych strof.
  • Rymowanie (wersety już się rymowały, więc będzie jeszcze łatwiej!).
  • Zapamiętywanie długich i / lub obcych słów za pomocą spółgłoski z nimi.
  • Szukaj jasnych wyrazistych skojarzeń (obrazów, fraz), które są związane z zapamiętanymi informacjami.
  • Metoda Aivazovsky'ego oparta na pamięci wzrokowej.

  Jednym słowem poezji w języku angielskim nauczymy się za pomocą obrazów i skojarzeń. Iść?

  как выучить стих на английском

  Jak uczyć się angielskiego wersetu krok po kroku

  Jak wiesz, woda ściera kamień, a duże zadanie najlepiej wykonywać stopniowo. Dokładniej - etapami. Dlatego chcemy Ci powiedzieć, jak uczyć się angielskiego wersetu etapami. Może się wydawać, że to długi i żmudny proces. Ale w rzeczywistości tutaj zasada „cicho jedziesz - będziesz kontynuować” działa bezbłędnie, a wersety w języku angielskim są zapamiętywane na pamięć łatwo i bez błędów.

  1. Przeczytaj głośno wiersz. Czytanie „dla siebie” to za mało – trzeba mówić i słyszeć tekst. Trzeba czytać „jakościowo”: wolno, z ekspresją. Co najmniej trzy razy.

  2. Podczas czytania spróbuj wyobrazić sobie, o czym mówisz. Wszystkie krajobrazy, postacie, sytuacje, doświadczenia. Prezentuj przekonująco, wizualnie. Spraw, by Twój mózg aktywnie pracował podczas czytania. Spróbuj nawet w myślach przeżyć wydarzenia z wiersza, jeśli to możliwe. Więc zapamiętasz fabułę, nawet jeśli same wiersze poetyckie nie są jeszcze zdeponowane w pamięci.
  3. Przeczytaj ponownie wiersz na głos, ale tym razem nie próbuj recytować z układem, a nawet zastanawiać się nad znaczeniem tekstu. Ale skup się na brzmieniu słów, ich formie, akcentie, formach gramatycznych (przypadek, rodzaj, liczba, czas). W ten sposób wykorzystujesz pamięć słuchową.
  4. Następnym krokiem jest włączenie pamięci silnika. Aby to zrobić, skopiuj wiersz na pustej kartce papieru lub w zeszycie. Pisz starannie, ciesz się każdą literą. I mów, co piszesz. Voila: teraz „działają” trzy rodzaje pamięci (wizualna, słuchowa i motoryczna)!
  5. Teraz, gdy tekst jest już Wam trochę znany, czas na swobodne skojarzenia. Napisz wiersz nie tak, jak autor podzielił go na części, ale tak, jak chcesz podzielić go na strofy zgodnie ze znaczeniem. Nie ograniczaj swojej kreatywności: rysuj na marginesach i między wierszami, podkreślaj i/lub zakreślaj słowa i frazy, rysuj znaki, pisz komentarze. Im śmieszniejsze się okaże, tym większe prawdopodobieństwo, że będziecie mocno wspominać owoce wspólnej (autorsko-poetowskiej i Waszej!) twórczości.

  как выучить стих на английском

  Po tych wszystkich czynnościach zapamiętasz, jeśli nie cały wiersz, to większość. A resztę można po prostu zapamiętać poprzez powtarzanie. Tylko musisz uczyć się nie z książki, ale z „swojego” arkusza. To zdecydowanie najlepszy sposób na naukę angielskiego wersetu krok po kroku.

  как выучить стих на английском

  Jak zapamiętać werset w języku angielskim

  Opisana powyżej metoda stopniowego zapamiętywania wierszy jest odpowiednia dla poezji w dowolnym języku. A jednak literatura zagraniczna jest trudniejsza. Dlatego zanim nauczysz się jakiegoś wersetu po angielsku, znajdź w nim te słowa, których nie znasz. Zapisz je, znajdź tłumaczenie, naucz się go i dopiero potem zacznij zapamiętywać właściwy tekst.

  как выучить стих на английском

  I oczywiście najlepszą nauką jest praktyka. Wykonując zadania w języku angielskim, nie zapomnij szukać tego, co osobiście lubisz. Zainteresuj się poetami angielskimi i amerykańskimi. Z pewnością niektóre z nich podbiją Twoje serce i wyobraźnię - a nauka wierszy tych autorów w języku angielskim będzie dla Ciebie łatwa. Oto lista naszych ulubionych utworów z różnych okresów i stylów literackich:

  • William Szekspir

  • Emily Dickinson
  • Walt Whitman
  • William Wadsworth
  • Henry Longfellow
  • Robert Frost
  • Charles Bukowski
  как выучить стих на английском

  Ale nawet jeśli musisz nauczyć się wiersza podanego z podręcznika, teraz wiesz, jak łatwo nauczyć się poezji w języku angielskim. I szczerze się cieszymy razem z Wami, bo poezja w oryginale daje ogromną przyjemność estetyczną!

  Radzimy również nie przegapić wybranych kursów języka angielskiego z serwisu Enguide:

  как выучить стих на английском 
 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz