Heart 282 0

Książki w języku angielskim dla początkujących

Książki w języku angielskim dla początkujących

Czy warto sięgać po fikcję, aby uczyć się angielskiego? 

Zdecydowałeś się uczyć angielskiego z książek, ale nie wiesz, w którą stronę się udać? Zebraliśmy najlepsze wskazówki zagranicznych nauczycieli, które pomogą Ci wybrać odpowiednią literaturę. 

Książki dla dzieci

Nauka angielskiego z książek to powolny, ale skuteczny proces. Ponadto czytanie książek jest znacznie wygodniejsze niż oglądanie filmów z napisami. W końcu możesz poruszać się we własnym tempie, nie tracąc niczego ważnego. Radzimy również zwrócić uwagę na kursy języka angielskiego dla dorosłych w Warszawie. 

Fikcja dla dzieci i młodzieży pełna jest żywych ilustracji i prostych słów. Te pierwsze pomogą Ci zbudować skojarzenia z tekstem i ułatwią zapamiętywanie nowego słownictwa, a te drugie pomogą Ci zrozumieć tekst przy minimalnym korzystaniu ze słownika. 

Oto kilka interesujących książek, z którymi pierwsze czytanie będzie przyjemne i udane: 

 • «Goodnight Moon» (Margaret Wise Brown). Idealna książka dla tych, którzy dopiero stawiają stopę na ścieżce języka angielskiego. Autor opisuje cichą staruszkę, kociaki i myszki, życząc im wszystkim dobrej nocy. Tutaj znajdziesz częste powtórzenia tych samych słów, aby na pewno je zapamiętać. 
 • «The Giving Tree» (Shel Silverstein). Filozoficzna opowieść o chłopcu i jabłoni, którzy przyjaźnią się do starości głównego bohatera. Później ponownie zwraca się do drzewa, ale ze specjalną prośbą, o której możesz dowiedzieć się na stronach poruszającej książki. 
 • «Where the Wild Things Are» (Maurice Sendak). Wariant klasycznej literatury angielskiej dla dzieci. Autor odsyła czytelników do chłopca Max, zamkniętego w pokoju za złe zachowanie. Kiedy w pokoju pojawiają się przerażające potwory, nieustraszonemu dzieciakowi udaje się je oswoić. 
 • «The Cat in the Hat» (Dr. Seuss). Opowieść o tym, jak dwaj bracia i dwie siostry nudzili się, dopóki kot w kapeluszu nie zapukał do drzwi. Ta książka jest jedną z najdłuższych na liście, więc zawiera dużo różnorodnego słownictwa. Być może to dzięki niej w końcu zrozumiesz różnicę między słowami «thump», «bump» i inne synonimy. 
книги для детей на английском языке

Dostosowana literatura dla początkujących 

Co to znaczy? Lingwiści celowo skrócili i uprościli teksty, aby dostosować je do wszystkich istniejących poziomów języka angielskiego od Beginner do Advanced.

Każdy kolejny poziom książki zawiera jeszcze więcej nowych słów i trudnych konstrukcji gramatycznych. Na przykład praca dla poziomu Elementary wzbogaci Twoje słownictwo o 600 nowych słów. 

 Poziom  Liczba nowych słów w książce 
 Starter do 200 
 Beginner do 400 
 Elementary do  800
 Pre-Intermediate do 1200 
 Intermediate  do 1600
 Upper-Intermediate  do 2200
 Advanced  ponad 2500

Czytając adaptowane prace, nie zapomnij zabrać ze sobą słownika i przenieść się na wyższy poziom w czasie, jeśli stanie się to zbyt łatwe.

A oto kilka książek dla tych, którzy przeszli przez etap z adaptowaną literaturą i są gotowi rozpocząć ekscytujący oryginał: 

 • «The House On Mango Street» (Sandra Cisneros). Jedna z nielicznych pozycji, która potrafi zanurzyć czytelnika w klimat zupełnie innej kultury. Książka zawiera wiele prostych i krótkich aplikacji. 
 • «The Old Man and the Sea» (Ernest Hemmingway). Wieczny klasyk. Jeśli w latach szkolnych nigdy nie opanowałeś tłumaczenia książki, rzuć sobie wyzwanie, aby zająć się tym teraz. 
 • «The Giver» (Lois Lowry). Historia, która pobudza wyobraźnię od pierwszych stron. Większość zdań składa się z czasu past simple i past perfect, więc są postrzegane bardzo prosto. 

адаптированная литература на английском языке

Literatura angielska z tłumaczeniem równoległym

Jesteśmy pewni, że na półkach z literaturą zagraniczną często spotykacie książki ze zduplikowanym tłumaczeniem po prawej stronie rozkładówki. 

Metoda czytania równoległego to jeden z najlepszych sposobów na naukę języka angielskiego „bez nauki”, choćby dlatego, że jest zbliżony do naturalnego sposobu nauki języka. Od pierwszej strony, jak dziecko, jesteś zanurzony w środowisku językowym i uczysz się rozumieć mowę angielską bez uciekania się do słowników i zasad. 

Życzymy Wam książek, z którymi nauka będzie przyjemnością! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz