Hurt 443 0

Z jakim nauczycielem uczyć się języka angielskiego

Z jakim nauczycielem uczyć się języka angielskiego

Chcesz znaleźć nauczyciela, który będzie mówił i pisał płynnie po angielsku? Przeczytaj ten artykuł przed wyborem nauczyciela angielskiego. 

 • Nie każdy uczeń stara się przewyższyć swojego nauczyciela, a to nie jest konieczne. Aby nauczyć się angielskiego, wystarczy znaleźć nauczyciela, który zaproponuje Ci odpowiedni system nauki i zadba o to, abyś mówił płynnie i bezbłędnie pisał po angielsku. Jest jak trener – wyznacza cel i osiąga go razem z Tobą. Gdzie i jak znaleźć takiego angielskiego korepetytora? Dowiedzmy się razem.

  Poszukiwany nauczyciel angielskiego: znaki specjalne

  Zanim zaczniemy poszukiwania i rozważymy kandydatów, zdecydujmy czego potrzebujemy od nauczyciela języka angielskiego? Jakie cechy powinien posiadać, aby nie tylko zdobyć nasze zaufanie, ale także uzasadnić je naprawdę skutecznymi lekcjami? Ale najpierw obiektywnie oceńmy własne prośby. Jaki jest obecny poziom znajomości języka angielskiego? Jaki jest cel nauki języka obcego? Ile czasu zostanie poświęcone na zajęcia iw jakiej formie? To właśnie na tych parametrach będzie opierał się wybór nauczyciela języka angielskiego.

  Учитель английского для детей

  • Prawie wszyscy nauczyciele języka angielskiego są gotowi uczyć od poziomu początkowego, jak to mówią - od podstaw. Ale jeśli znasz już język w pewnym stopniu i chcesz poszerzyć swoją wiedzę, to wybierając nauczyciela możesz postawić konkretne wymagania. Na przykład, jeśli potrzebujesz języka angielskiego do pracy, dobrze byłoby poszukać nauczyciela ze znajomością jednej lub drugiej specyfiki: słownictwa naukowego, negocjacji, sprzedaży, orzecznictwa itp.
  • Korepetytor języka angielskiego dla dziecka - nie każdy poradzi sobie z tą misją. Odpowiedni kandydat powinien odznaczać się nie tylko talentem do nauczania, ale także cierpliwością, lekko pogodnym charakterem, uważnością i troską. I oczywiście kochaj i rozumiej dzieci. Od jego metod nauczania i cech osobowościowych zależy, czy dziecko będzie chciało uczyć się angielskiego, a nawet jak rozwinie się jego stosunek do języków obcych.
  • Niektórzy nauczyciele angielskiego prowadzą lekcje przez Skype. To podejście różni się od klasycznego treningu grupowego lub indywidualnego, ale ma swoje zalety. Przede wszystkim wygodny harmonogram, o którym rozmawiasz osobiście. Drugi to lekcje indywidualne, których cena jest niższa niż kursów grupowych. Wreszcie, dzięki nauce online, możesz w dowolnym momencie wybrać lub zmienić zarówno nauczyciela, jak i formę zajęć.

  Ale w każdym z tych przypadków nie spiesz się z planowaniem lekcji z native speakerem, jeśli Twój poziom angielskiego nie jest jeszcze zbyt wysoki. Jest powód, aby rozmawiać i uczyć się z native speakerami już od poziomu Intermediate. A wcześniej lepiej wybrać rosyjskojęzycznego nauczyciela angielskiego i trochę poćwiczyć samodzielnie, stosując skuteczne techniki.

  Носитель языка - не всегда идеальный учитель

  Jak znaleźć „swojego” nauczyciela angielskiego?

  Idealny mentor to doświadczony, mądry, uważny, rozważny… Czy te cechy są naprawdę potrzebne nauczycielowi? A może są znacznie ważniejsze parametry? W rzeczywistości istnieje kilka niuansów, których nie należy przeoczyć przy wyborze korepetytora angielskiego:

  1. Doświadczenie pedagogiczne. Doskonałość nauczania przychodzi wraz z praktyką. Ilu absolwentów wyprodukował twój kandydat na nauczyciela? Jak dobrze mówią po angielsku? Jak bardzo jesteś zadowolony z kursu? Z każdym nowym uczniem korepetytor uczy się słyszeć, szukać podejścia, oceniać wiedzę i planować program szkoleniowy. Chociaż utalentowani nauczyciele potrzebują 3-5 lat, aby nauczyć się dobrze uczyć (gra słów jest bardzo trafna). Ale native speaker niekoniecznie jest dobrym nauczycielem. A także student Wydziału Filologii Obcej, którego myśli i czas są zajęte własnymi lekcjami.

  2. Uczciwe obietnice. Zainteresuj się programem nauczania i okresem, na który jest przeznaczony. I lepiej zapytać bezpośrednio korepetytora, jak szybko pod jego kierunkiem zaczniesz mówić po angielsku. Pozbawiony skrupułów nauczyciel obieca, że ​​za kilka miesięcy będziesz płynnie czytać książki w oryginale i swobodnie rozmawiać z Amerykanami. Przyzwoity nauczyciel uczciwie ostrzeże, że wynik będzie zależał od początkowego poziomu, umiejętności, pracowitości ucznia. I wymieni tylko daty orientacyjne.

  Radzimy zwrócić uwagę na wybór szkół oferujących szkolenia z osobistym nauczycielem:

  Настоящий учитель умеет заразить своим энтузиазмом

  Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci znaleźć właśnie nauczyciela, który pomoże Ci osiągnąć Twój cel. Teraz już wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze nauczyciela angielskiego. Ale to, co można pominąć, to wiek (25-30-letni nauczyciele są często bardziej kompetentni niż starsi) lub wygląd (dość schludny i przyjemny sposób porozumiewania się) korepetytora. Chociaż bardzo pożądane jest, aby szczerze kochał język angielski i chciał cię „zarazić” swoim podziwem. Z takim nauczycielem na pewno będziesz mówić po angielsku i pisać bezbłędnie!

  Учитель с большой буквы - большая ценность 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz