Heart 400

Wymowa angielskich słów z głosem

Wymowa angielskich słów z głosem

Słowniki angielskie są „uczone”, aby mówić, dzięki czemu można ich używać do ćwiczenia wymowy słów w języku angielskim. Wybraliśmy najdogodniejsze słowniki online z dźwięczną transkrypcją. 

 • Angielska wymowa, fonetyka języka angielskiego dają początkującym studentom dużo pracy. Dlatego poświęciliśmy całą serię artykułów dźwiękowi i wymowie: o fonetyce języka angielskiego, o zasadach czytania w języku angielskim oraz o tym, jak trenować poprawną wymowę angielską (brytyjską i amerykańską). Wszystkie te tematy nakładają się na siebie, ale każdy obejmuje inny aspekt fonetyki języka angielskiego. W tym artykule chcemy podzielić się wygodną techniką, która pozwala najpierw nauczyć się, a następnie wyćwiczyć poprawną wymowę angielskich słów. Pomoże w tym transkrypcja fonetyczna i słownik „mówiący”.

  произношение английских слов онлайн

  Transkrypcja fonetyczna języka angielskiego

  Transkrypcja fonetyczna to graficzny zapis brzmienia słowa.

  Zadaniem transkrypcji jest jak najdokładniejsze nagranie poprawnej wymowy słowa. Aby to zrobić, każdy wypowiadany dźwięk jest oznaczony jednym lub kilkoma symbolami. Nazywane są - symbolami fonetycznymi.

  Angielska wymowa jest legendarna. W tym sensie, że czytanie i wymowa angielskich słów jest bardzo specyficzna i różni się od tego, jak te słowa są napisane. W przeciwieństwie do pisma, słowa w mówionym języku angielskim składają się nie tylko i nie tyle z liter, ale z kombinacji liter i kombinacji dźwięków.

  произношение английских слов онлайн

  Aby poprawnie czytać po angielsku, pożądane jest spełnienie trzech warunków:

  1. znać i stosować zasady czytania w języku angielskim;
  2. uczyć się angielskich słów z wymową od samego początku;
  3. znać transkrypcję angielską.

  Rada dotycząca zapamiętywania poprawnej wymowy jest jasna, ale dość trudna. Ale dlaczego czytanie reguł nie wystarczy - w końcu, jeśli posiadasz regułę, możesz ją zastosować w odpowiednim czasie?! Wydaje się to logiczne, ale problem polega na tym, że nie wszystkie angielskie słowa przestrzegają zasad czytania. Wiele z nich to wyjątki, które trzeba albo zapamiętać, albo...

  Tu z pomocą przychodzi transkrypcja angielskich słów. Umożliwia poprawne czytanie i wymawianie angielskich słów, także tych nieznanych. Dlatego we wszystkich słownikach podane są słowa z transkrypcją. Ale chcemy porozmawiać o jeszcze wygodniejszym źródle informacji o dźwiękowej wymowie angielskich słów - jest to słownik „mówiący” lub wymowa angielskich słów online.

  произношение английских слов

  Gdzie mogę posłuchać wymowy angielskich słów online?

  Ćwiczenie poprawnej wymowy angielskiej, brytyjskiej czy amerykańskiej, to nie lada sprawa. Tutaj wszystkie środki są dobre, jeśli naprawdę pomagają zaszczepić uczniowi poprawną wymowę angielskich słów. Wielokrotnie wspominaliśmy o różnych zasobach internetowych, które pomagają lepiej i łatwiej nauczyć się angielskiego. Czas pomyśleć o słownikach języka angielskiego, które wykorzystują wymowę dźwiękową jako dodatkową funkcję.

  Możesz się nie zgodzić: mówią, że taka funkcja jest w każdym tłumaczu internetowym! I będziesz miał rację. Ale zaletą World Wide Web jest właśnie to, że mamy wybór. Nie musisz instalować specjalnych programów na swoim komputerze lub smartfonie, aby dowiedzieć się, jak wymówić angielskie słowo, które Cię interesuje. Możesz słuchać, porównywać i wybierać słownik dźwięczny języka angielskiego, który Ci się podoba:

  • Cambridge dictionary z Cambridge University Press zawiera jednocześnie kilka słowników brytyjskich, amerykańskich i biznesowych. Znajdziesz tutaj proste i jasne definicje, tłumaczenia oraz praktyczne przykłady pokazujące, jak słowa są używane w języku angielskim. Ten zasób opiera się na 1,5 miliarda słów z Cambridge English Corpus i pozwala słuchać słów wypowiadanych w brytyjskim i amerykańskim angielskim.

  произношение английских слов

  Istnieje wiele podobnych witryn z wymową angielskich słów online, ale ta wydawała nam się najwygodniejsza. Oznacza to, że wymowy audio były czytane słowo po słowie przez native speakerów języka angielskiego, a nie generowane przez program. Ponadto są bardzo łatwe w użyciu: wystarczy wpisać słowo w specjalnym polu i kliknąć przycisk „szukaj”, aby uzyskać tłumaczenie z komentarzami oraz przycisk, aby rozpocząć nagrywanie tego słowa w formacie mp3..

  произношение английских слов

  Wymowa angielskich słów dla dzieci

  Niektóre metody nauczania, zwłaszcza podręczniki do nauki języka angielskiego dla dzieci, oferują transkrypcję angielskich słów na polskie litery. To niejednoznaczne podejście do nauki języków obcych, budzi wiele kontrowersji. Oto główne argumenty:

  Plus nagrywanie dźwięku angielskich słów polskimi literami:

  • Wygodny dla początkujących;
  • Każdy może samodzielnie rozpocząć naukę języka angielskiego;
  • Wygodny dla turystów.

  Wada zapisywania wymowy angielskich słów w języku polskim:

  • Niemożliwe jest dokładne przekazanie wymowy angielskich słów;
  • Powstaje stabilny akcent;
  • Nie da się dobrze nauczyć angielskiego.

  произношение английских слов

  Uważamy również, że wymowy angielskich słów powinno się uczyć w angielskiej transkrypcji fonetycznej. 

  Wypracowanie poprawnej angielskiej wymowy naprawdę nie jest łatwym zadaniem. Ale trzeba to zrobić dobrze. Aby rozpocząć samodzielną naukę języka angielskiego, możesz i powinieneś korzystać ze słowników internetowych z głosem. Ilustrowane słowniki są odpowiednie dla dzieci. Ponadto oglądaj i słuchaj filmów i kreskówek po angielsku, audiobooków, kanałów YouTube - a wkrótce pozbędziesz się akcentu i będziesz mówić poprawnie po angielsku!

  произношение английских слов 
 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz