Heart 1082

5 wskazówek poprawiających czytanie w języku angielskim

5 wskazówek poprawiających czytanie w języku angielskim

Czytanie - jest nie tylko jednym z podstawowych umiejętności językowych, ale także jednym z głównych sposobów uzyskania niezbędnych informacji. Ponieważ dla nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego językiem komunikacji międzynarodowej jest język angielski, musisz czytać w tym języku: Nie wystarczy już mówić tylko po angielsku. 

 • Czytanie w języku angielskim oznacza dostęp do ogromnej liczby źródeł informacji 

  Czytanie jest nie tylko jednym z głównych umiejętności językowych, ale również jednym z głównych sposobów uzyskania niezbędnych informacji. Ponieważ dla nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego językiem komunikacji międzynarodowej jest język angielski, musisz czytać w tym języku: Nie wystarczy już mówić tylko po angielsku.

  Problem polega na tym, że umiejętności czytania nie są tak proste, jak podstawowe umiejętności językowe konwersacyjne. Biegłe czytanie i rozumienie może być niemożliwe przez osoby, które posługują się płynnie językiem angielskim na poziomie gospodarstwa domowego. Dlatego też zapraszamy do zapoznania się z udoskonaliniem umiejętności czytania w języku angielskim. 

  Wskazówka 1. Zacznij od opowiadań 

  Natychmiast wziąć w ręce zbiór dzieł Dickens w oryginalnym języku nie doradzi nawet Dickens. Opowiadania, historie, anegdoty, które można od razu przeanalizować pod kątem nieznanych słów - to pierwszy krok w świecie czytania angielskiego. Oferujemy zasoby dla początkujących: Short stories. Zalety zasobu: Wszystkie historie są podzielone na sekcje, można wybrać materiał do czytania do swoich potrzeb: Dla dzieci, horrory, Romance, kryminał, fikcja, Itp. Ponadto, zasób oferuje również różne gry słowne, aby zwiększyć swoje słownictwo. 

  Wskazówka 2. Bądź ciekaw 

  Curiosity jest cechą, która nie jest wspólna dla wszystkich ludzi. Jeśli z natury nie jesteś ciekawy - zacznij uprawiać tę zdolność w sobie. Spróbuj dowiedzieć się jak najwięcej informacji o wszystkim, poszukaj informacji w źródle, nie odkładaj na jutro, aby rozwiązać jakiekolwiek problemy. Zacznij czytać popularne czasopisma naukowe z krótkimi artykułami, które mają wiele odpowiedzi na pytania: Jak? dlaczego? gdzie? z jakiego powodu? Aby zaspokoić ciekawość i praktykę czytania proponujemy interesujący zasób Easy Reading. Śmieszne czasopismo, w którym publikowane są fragmenty ciekawych materiałów. Możesz zobaczyć tłumaczenie wielu słów, wskazując na kursor słowa. 

  Wskazówka 3. Czytać autorów rodzimych, używać słownika 

  Przeczytaj angielski pisarze Mark Twain, Clive Staples Lewis, Kipling i inni. Radzimy wybrać książki pisarzów dziecięcych, ponieważ język tych książek jest prosty i zrozumiały dla początkujących. Ponadto konieczne jest użycie słowników: 

  • Na poziomach Beginner i Elemantary -Anglo-polskiego słownika
  • Poziom Pre-Intermediate, można zobaczyć nowe słowa w ldoceonline
  • Z drukowanych słowników należy użyć Longman i Oxford 

  Wskazówka 4. Czytaj na głos 

  Czytanie na głos poprawia umiejętności językowe. Czytanie na głos pomaga lepiej zrozumieć znaczenie tekstu, zapamiętać nowe słowa i konstrukcje. Spróbuj odczytać z wyrażeniem. 

  Wskazówka 5. Czytaj codziennie 

  Stale doskonauj swoje umiejętności czytania. Jeśli nie poznasz nowych słów w książce, weź bardziej skomplikowaną książkę. Przeczytaj to, co lubisz. 

  Miłego czytania! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz