Heart 6483

Napisy do tatuażu po angielsku

Napisy do tatuażu po angielsku

Jak wybrać frazę do tatuażu w języku angielskim? Co oznaczają napisy w języku angielskim dla tatuażu? Jak znaleźć swój styl i nie powtarzać tatuaży innych ludzi? 

 • Trudno wyobrazić sobie bardziej kontrowersyjną sztukę niż tatto-art. Pomimo głębokiej starożytności tradycji ozdabiania ciała rysunkami i napisami, wciąż istnieje wielu przeciwników tatuaży. Ale mają nie mniej fanów! Co więcej, wraz z rozwojem kultury tatuaże się zmieniają, stają się bardziej skomplikowane, pojawiają się nowe style i gatunki. A angielskie napisy na tatuaże zajmują jedno z pierwszych miejsc w rankingu popularności.

  Oczywiście tatuaże graficzne nie ustępują tekstowym (tzw. styl „letter tattoo”) ani pod względem symboliki, ani rozpowszechnienia. Pamiętaj jednak, że najczęściej właściciel wzorów tatuaży na ciele ma co najmniej jeden fragment tekstu. I najprawdopodobniej będzie to tatuaż w języku angielskim. Wszystko to nie jest przypadkowe. Dlaczego napisy w języku angielskim na tatuaże są tak popularne? Jaki napis wybrać na swój pierwszy tatuaż? Co oznaczają napisy w języku angielskim dla tatuażu? Porozmawiamy o wszystkim w tym artykule. 

  надписи на английском для тату

  Popularność angielskich napisów na tatuaże 

  Dlaczego angielskie napisy na tatuaże są tak popularne? Dlaczego nie po łacinie, która domyślnie kojarzy się ze świętą mądrością? Dlaczego nie w ojczystym języku każdego konkretnego klienta salonu tatuażu? W rzeczywistości tatuaże tekstowe są wykonywane we wszystkich językach: polskim, francuskim, niemieckim, włoskim... A znaki chińskie i japońskie zajmują na ogół osobne miejsce wśród stylów tatuażu. A jednak angielski jest przed nimi. Powodów jest kilka i wszystkie są bardzo proste: 

  • Najczęściej używany język. Angielski to język komunikacji międzynarodowej, rozumiany dosłownie w każdym zakątku świata. Dlatego czysto statystycznie wydaje się, że wszędzie można spotkać angielskie napisy na tatuaże.
  • Zwroty lakoniczne. Językoznawcy i socjologowie już dawno zauważyli, że każdy język ma swoją specyfikę. Niemiecki jest idealny do instrukcji, ukraiński i włoski do poezji. Czy angielski oznacza tatuaże? :) Nie całkiem. Tyle tylko, że wiele zwrotów w języku angielskim okazuje się naprawdę bardziej zwięzłych, pojemnych i eufonicznych niż w innych językach.
  • Estetyczny wygląd. Napisy w języku angielskim na tatuaże są napisane po łacinie, których czcionka jest piękna zarówno drukiem, jak i wielkimi literami. Z innymi alfabetami jest to trudniejsze. 

  Wreszcie, dzięki wszechobecności języka angielskiego, angielskie napisy na tatuaże minimalizują potrzebę ciągłego odpowiadania innym na pytanie: „Co oznacza twój tatuaż?!”. Może to nie jest główny powód, ale widzisz, jest fajnie. 

  надписи на английском для тату

  Piękne angielskie słowa na tatuaż 

  Istnieje inny stereotyp: mówią, że tatuaże tekstowe są przeznaczone wyłącznie dla dziewcząt. Ale tak nie jest! Można przypuszczać, że taka opinia rozwinęła się ze względu na taką cechę tatuaży napisowych, jak dosłowność. Oceń sam: obraz, zwłaszcza symboliczny, można interpretować na różne sposoby. Niektóre obrazy są bardzo niejednoznaczne, więc mężczyźni ozdabiają się rysunkami czaszek, zegarów, demonów, ptaków i strzał.

  A napis ma bezpośrednie znaczenie, nawet jeśli fraza jest poetycka i / lub zawoalowana. A kto kocha piękne słowa? Oczywiście dziewczyny. A niektóre słowa kochają szczególnie mocno. Oto te angielskie słowa na tatuaż z tłumaczeniem: 

  • Love — kochać 
  • Hope — nadzieja 
  • Free - wolność 
  • Strong — silnie 
  • Confidence — konfident 
  • Serendipity — intuicja, przeczucie 
  • Angel - anioł 
  • Demon - Demon 
  • Mother - matka 
  • God - Bóg 
  • английские надписи для татуJako tatuaż jednowyrazowy często używane są imiona (własne, dziecka, ukochanej osoby itp.), nazwy miast, krajów ojczystych. 

  Oryginalne zwroty do tatuaży 

  Popularność tatuaży tekstowych ma jedną wadę: trudno wymyślić taką frazę w języku angielskim dla tatuażu, którego nikt inny nie ma. Dochodzi do tego, że najczęstsze cytaty i stwierdzenia można zobaczyć na ciele kilku znajomych naraz. Aby uniknąć takiego zakłopotania, musisz celowo wykonywać tatuaże. Piękno jest pięknem, ale moda przemija, a wybrany napis pozostanie z Tobą na bardzo długo (na całe życie, jeśli nie skorzystasz z zabiegu usuwania tatuażu).

  Staraliśmy się zebrać najpiękniejsze i najgłębsze myśli, które można wykorzystać jako angielskie napisy do tatuażu. Spróbuj wybrać ten, który osobiście porusza twoje serce: 

  • Follow you heart 

  • I shall not live in vain 

  • Free your mind

  • Forever young

  • Let it be 

  • Live. Love. Laugn

  • Don't forget to love yourself 

  • Love is never wrong 

  • My angel always with me

  • The earth is my body. My head is in the stars 

  • Everyone has one's own path

  • I remember everything what I 've forgotten

  Piękny angielski napis na tatuaż to bardzo uniwersalna koncepcja. Może dotyczyć miłości lub marzeń, o sobie lub o przywiązaniu do bliskich, o życiu lub wzniosłych ideach. Najważniejsze, że Ci się podoba i odzwierciedla Twoje indywidualne spojrzenie na świat. Wtedy nawet jeśli spotkasz swojego „brata” lub „siostrę” w tatuażu, nie zawiedziesz się, ponieważ twoje znaczenie jest zawsze z tobą.

  английские надписи для тату

  Jak wybrać napisy w języku angielskim do tatuażu? 

  Innym dobrym sposobem na wybór własnego tekstu tatuażu w języku angielskim są książki i filmy w oryginale, o których pisaliśmy już nie raz w artykułach. Na przykład możesz użyć podpisów do ulubionych filmów w języku angielskim, cytatów z książek, powiedzeń postaci ... Pomogą w tym angielskie filmy z napisami, książki audio, blogi i inne zasoby do nauki języka angielskiego. Ale bądź ostrożny i nie popełniaj błędów ani w tłumaczeniu, ani w pisowni. Oto krótkie „środki ostrożności” dotyczące angielskich napisów na tatuaże: 

  1. Jeśli chcesz przetłumaczyć frazę do tatuażu na język angielski, nie używaj automatycznych tłumaczy komputerowych. Lepiej znaleźć odpowiedni fragment w książce lub skontaktować się z profesjonalnym tłumaczem języka angielskiego (lub dobrym nauczycielem języka angielskiego).

  2. Unikaj zbyt długich podpisów. To są cytaty literackie. Z jednej strony cytat ulubionego pisarza lub idola może być bardzo inspirujący. Ale wyobraź sobie, jak uciążliwy będzie tekst wolumetryczny na jednej lub drugiej części ciała.
  3. Aby wybrać czcionkę do tatuażu, skorzystaj z witryn z darmowymi czcionkami - jest ich dużo w sieci. Zapisz plik z czcionką lub gotową frazą w formacie graficznym, aby przekazać go tatuatorowi do pracy. 

  Jednym słowem dowiedzieliśmy się, dlaczego wszyscy tak bardzo lubią angielskie napisy do tatuaży. Najważniejsze, aby nie zapomnieć o indywidualności i własnych pomysłach - wtedy tatuaż w języku angielskim stanie się nie tylko ozdobą, ale inspirującym przypomnieniem na każdy dzień. 

  английские надписи для тату

   
 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz