Hurt 1246

Międzynarodowy egzamin FCE

Międzynarodowy egzamin FCE

FCE Test - jeden z najpopularniejszych egzaminów Cambridge. Kto i dlaczego to mija? Gdzie mogę przygotować się do testu FCE i na podstawie którego centrum zda egzamin? Jakie możliwości otwiera właściciel pierwszego certyfikatu Cambridge - o tym chętnie powiemy. 

 • FCE Test - jeden z najpopularniejszych egzaminów Cambridge. Kto i dlaczego to mija? Gdzie mogę przygotować się do testu FCE i na podstawie którego centrum zda egzamin? Jakie możliwości otwiera właściciel pierwszego certyfikatu Cambridge - o tym chętnie powiemy. 

  FCE Test nie jest tylko jednym z egzaminów Cambridge, jest to - pierwszy certyfikat w języku angielskim - pierwszy certyfikat Cambridge. Badanie zostało opracowane i przeprowadzone przez Radę egzaminacyjną ESOL Uniwersytetu w Cambridge (UCLES). Podobnie jak w przypadku badań KET i PET, certyfikat FCE jest ważny przez cały okres życia. Ale to jest daleko od ostatniej korzyści z tego egzaminu. 

  Kto przechodzi egzamin FCE? 

  Jeśli biegle posługujesz się językiem angielskim na poziomie umożliwiającym płynną komunikację w codziennych sytuacjach, czytasz korespondencję w języku angielskim, rozmawiaj przez telefon, używaj umiejętności językowych w różnych obszarach aktywności, powinieneś spróbować zaliczyć ten egzamin. Test FCE jest równy Upper-Intermediate (lub B2 w skali międzynarodowej CEFR). Z certyfikatem FCE masz możliwość uzyskania wykształcenia lub pracy za granicą. 

  Elementy składowe testu FCE 

  Egzamin trwa pięć godzin i jest podzielony na dwa dni. Podczas egzaminu sprawdzany jest poziom wszystkich umiejętności językowych, więc test jest podzielony na części: Czytanie, pisanie, używanie języka, słuchanie, mówienie. Zwróćmy uwagę na strukturalny element egzaminu, który nie był na egzamiach KET i PET: Użycie języka (Use of English). W tej sekcji, w ciągu 45 minut będziesz musiał poradzić sobie z zadaniami, z których większość będzie taka, że będziesz musiał wstawić do słów tekstowych, które ją uzupełniają, aby zdania były gramatycznie kompletne. Niektóre słowa zostaną przedstawione na liście po tekście, niektóre trzeba będzie odebrać siebie. Czytanie, pisanie i słuchanie odbywa się w taki sam sposób, jak w przypadku innych egzaminów Cambridge. Poziom znajomości języka mówionego zostanie oceniony w zależności od tego, jak dobrze można przeprowadzić dyskusję. 

  Centra w Warszawie, w których można wziąć udział w teście FCE

  Lang LTC Platinum Cambridge Assessment English Exam Centre 

  Aby uzyskać więcej informacji na temat centrum, przejdź do oficjalnej strony internetowej Lang LTC

  British Council 

  Aby uzyskać więcej informacji na temat centrum, przejdź do oficjalnej strony internetowej British Council 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz