Heart 1041

Jak uczyć się angielskiego na własną rękę - 4 zasady samodzielnej nauki języka angielskiego

Jak uczyć się angielskiego na własną rękę - 4 zasady samodzielnej nauki języka angielskiego

Jakie są sposoby samouczenia się języka angielskiego? Staraj się usystematyzować informacje nie tylko o tym, jak uczyć się angielskiego na własną rękę, ale jak to zrobić szybko i skutecznie. 

 • Samodzielna nauka języka obcego: główne trudności 

  Trudno powiedzieć, że ludzie, którzy chcą uczyć się języka na własną rękę, muszą mieć niewiarygodne pragnienie zwycięstwa i nieludzkiej gorliwości. Nie, nie chcemy się przestraszyć ani zniechęcić was w ogóle, ale z pewnością samodidyscyplina jest!

  Jakie są więc sposoby samouczenia się języka angielskiego? Staraj się usystematyzować informacje nie tylko o tym, jak uczyć się angielskiego na własną rękę, ale jak to zrobić szybko i skutecznie. 

  Zastanów się krótko nad głównymi przyczynami niepowodzenia wszystkich uczniów. Istnieje kilka z nich: 

  • Niski poziom motywacji (nawiasem mówiąc, to jest powód - podstawa wszystkich nieudanych prób, reszta po prostu z niego wynika).
  • Niewielka liczba źródeł informacji (lub niechęć do ich znalezienia, patrz pkt 1). Jeśli sam zdecydujecie się uczyć angielskiego, nie zrobicie jednego podręcznika na temat gramatyki, nawet najbardziej polecane i najwyższej jakości. Musisz słuchać, zobaczyć, powtórzyć, napisać, a do tego trzeba oglądać wideo, znaleźć ciekawe materiały audio, komunikować się z obcymi, szukać rozmówców.
  • Źle opracowany program szkoleniowy. Musisz przyznać, nie jesteś nauczycielem zawodowym. Jak można wiedzieć, jak lepiej uczyć się języka, na co zwracać uwagę i czego można przegapić, ile czasu poświęcić na naukę i jak często. 

  Jak samodzielnie uczyć się angielskiego, pokonując wszystkie przeszkody? 

  Oferujemy pięć podstawowych zasad nauki języka obcego, po których będzie można zwiększyć swoje szanse na sukces kilka razy. 

  Zasada celowości 

  как изучить английский самостоятельно

  Zapamiętać główną przyczynę wszystkich awarii? Zasada ta pomoże więc ją przezwyciężyć. Odpowiedzcie sobie na pytanie, ile potrzebujesz języka angielskiego. «Każdy wie, ale nie» lub «będzie w stanie oglądać filmy bez tłumaczenia» -powody, które nie sprawi, że zwrócisz uwagę na codzienne czynności. Zastanów się, co zapewni Ci naukę angielskiego, jak przydatne jest studiowanie. Samonauka języka może odnieść sukces tylko wtedy, gdy istnieje wysoki poziom motywacji. Od tego zależy Twoja kariery, wykształcenie, wynik ważnego spotkania biznesowego? Jest to wielki cel, który sprawi, że każdy będzie siedział za podręcznikami.

  Zasada systematyczności 

  Уделяй английскому языку внимание систематически

  Zwróć uwagę na naukę języka, którego potrzebujesz codziennie. Systematyczne zajęcia przyniosą rezultaty, nawet jeśli będziesz angażować się przez 20-30 minut dziennie. Po pierwsze, tworzysz nawyk, a nie najgorszy, zgadzam się. Po drugie, częste powtórki przyczyniają się do lepszej pamięci. Jeśli nauczysz się dzisiaj 50 słów i nie pamiętasz angielskiego przez tydzień, to w najlepszym razie w pamięci pozostanie jedno lub dwa z tych 50 słów. A jeśli nauczysz się 5 słów dziennie, powtarzać te, które pamiętasz wcześniej, za 10 dni Twoje słownictwo będzie bogatsze o 50 słów. 

  Zasada spirali 

  английский язык: изучай самостоятельно

  Nauka języka angielskiego w ramach samokształcenia lub programu kursu wideo obejmuje stopniowy rozwój umiejętności językowych i studiowanie tematów. Nie jest konieczne natychmiastowe studiowanie przez cały czas ani intensywne studiowanie słownika, zapamiętanie nowych słów, ale bez pamiętania o gramatyce. Nauka angielskiego stopniowo: The najprostsze kategorie gramatyczne, wspólne słowa słownictwa, podstawowe zasady wymowy. Zrozumienie podstaw - możesz wrócić do rundy Srolla: Aby studiować bardziej złożone czasy, wiedza na temat których będzie oparta na wcześniej przekazanym materiale, formach słów, wyjątkach od zasad wymowy, itp. 

  Zasada zanurzenia 

  как правильно погружатся в англоязычнуя языковую среду

  Być może jedną z najtrudniejszych zasad wprowadzania do procesu samonauki języka. Ponieważ imersji wymaga stworzenia określonego środowiska językowego. Lub wyszukanie go. Ale czy tak, jak to możliwe, bez tej zasady będziesz bardzo obniżyć swoją szansę opanowania angielskiego nawet na poziomie średnim przez siebie. Środowisko językowe może być tworzone przez oglądanie filmów lub seriami w języku angielskim, słuchanie materiałów audio. Nauka angielskiego z filmami nie jest najgorszą drogą, ponieważ ekrany brzmią właściwie, współczesnym językiem angielskim na żywo. Dla praktyki językowej i rozwoju zdolności do postrzegania angielskiego przemówienia przez ucho - idealny. Ale aby uczyć się angielskiego z pomocą piosenek, należy uważać: Nie zawsze autorzy i wykonawcy przestrzegają wszystkich norm gramatycznych języka angielskiego. Ponadto możesz także uczyć się angielskiego z krótkimi filmami z BBC

  Środowisko językowe można znaleźć: W każdej szanującej się szkole językowej istnieją kije konwersacyjne. Możesz porozumiewać się z rodzimymi mówcami nawet bez bycia uczniem tej szkoły - w tym przypadku wizyta w kibicowym kibicowskim będzie kosztować nieco więcej. Ponadto w online kursach języka angielskiego można znaleźć rodzimych mówców. Droga do przezwyciężenia bariery językowej jest tylko jedna - komunikacja na żywo. Nie ma możliwości, aby zagłębić się w środowisku językowym w kraju anglojęzycznym, poszukać wysepek w środowisku anglojęzycznym w swoim mieście. 

  Portal Rosetta Stone pomoże Ci znaleźć rodzimego mówcę. Zasób jest czymś w rodzaju sieci społecznościowej do komunikowania się w języku, którego uczysz się. Tak więc praktyka mówienia będzie więcej niż wystarczająca. 

  Samouczek w języku angielskim 

  Jeśli sam decydujecie się uczyć angielskiego, macie cierpliwość i samouczka. Jakie są zalety nauki w języku angielskim i dlaczego należy je stosować: 

  • Samouczek w języku angielskim dostarcza informacji w sposób systematyczny.
  • Informacje przedstawione są pokrótce – tylko najważniejsze, podstawy. Reszty można się nauczyć w procesie komunikacji.
  • Nauka języka angielskiego z podręcznika samoobsługi pozwala określić kierunek poszukiwania potrzebnych informacji. Przejrzyj temat językowy w samouczku, jeśli uważasz, że materiał jest zbyt ograniczony - samodzielnie poszukaj dodatkowych informacji. 

  Желаем успехов в самостоятельном изучении языка! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz