Heart 708

Nauka angielskiego ze stacją BBC

Nauka angielskiego ze stacją BBC

Za pomocą serwisów informacyjnych możesz samodzielnie uczyć się angielskiego lub skonsolidować istniejącą wiedzę. Dzisiaj porozmawiamy o dwóch sposobach nauki języka angielskiego na stronie internetowej BBC. 

 • Internet daje nam nieograniczone możliwości nauki języka angielskiego. Znajdziemy zasady, słowniki, teksty, zadania, słuchanie: Wszystko to zależy tylko od naszego pragnienia. Ale wszystkie te metody są zbyt klasyczne i trywialne. Chcemy zaoferować Państwu nie najbardziej standardowy, ale raczej skuteczny sposób nauki języka angielskiego.

  Wszyscy, w różnym stopniu, interesują się polityką, sportem, nauką, ekonomią czy kulturą. Świadomość ostatnich wydarzeń w każdej dziedzinie ludzkiego życia jest jednym z elementów szerokiego światopogląd. Jak wiadomo, imponująca ilość informacji jest prezentowana w języku międzynarodowym. Ponadto, to za pomocą serwisów informacyjnych można uczyć się angielskiego niezależnie lub skonsolidować istniejącą wiedzę. Dzisiaj porozmawiamy o dwóch sposobach nauki języka angielskiego na stronie internetowej BBC. 

  Metoda pierwsza: BBC Learning 

  BBC Learning jest częścią głównej strony internetowej, która zawiera 7 sekcje (News ReportThe English We SpeakLingoHack6 Minute EnglishPronunciationDramaWords in the News). Tutaj znajdziesz różne materiały i testy, które nie zabiorą Ci dużo czasu, dadzą Ci możliwość ćwiczenia słuchania, czytania, pomoże nauczyć się nowych słów i zaostrzenia gramatyki. 

  Przyjrzyjmy się przykładowi: 

  Przede wszystkim musisz przejść do strony internetowej BBC i znaleźć sekcję Learning English, ale możesz to zrobić, klikając tutaj. Wybierz poziom, na przykład Intermediate (średni).

  Poniżej przedstawiono gradację akapitów, w których - zadania (sessions) i wyjaśnienia dotyczące gramatyki (grammar reference) lub słownictwa (vocabulary reference) do każdego z ćwiczeń. 

  Otwórz dowolne z proponowanych zadań. Dlatego w trzecim zadaniu drugiego akapitu poproszono nas o wysłuchanie tekstu, po - udzielenie odpowiedzi na trzy pytania (odpowiedzi są prezentowane po audio, abyście mogli sprawdzić siebie) i oczywiście zaliczenie krótkiego testu ośmiu pytań w celu sprawdzenia znajomości języka angielskiego. Wyniki testów zostaną wyświetlone po prawej stronie opisu zadania. 

  Liczba zadań i testów w każdej lekcji może być różna, ale generalnie wykonanie zadań nie zajmie więcej niż 15-30 minut dziennie. 

  Metoda druga: czytanie 

  Ta metoda jest odpowiednia dla bardziej zaawansowanych uczniów - tych, którzy mają język angielski powyżej średniej. Połączenie działań jest proste i zrozumiałe: Robimy to samo, co wiadomości w języku rosyjskim - czytamy lub patrzymy (jeśli mówimy o wideo). Zatem po pierwsze, zawsze skupicie się na tym, co dzieje się wokół ciebie, a po drugie: 

  • zwiększ słownictwo
  • popraw umiejętności pisowni
  • aktywacja słownictwa biernego
  • naucz się gramatyki w praktyce
  • dowiedz się wiele nowych i ciekawych rzeczy 

  Zalecamy pisanie wszystkich nieznanych słów lub zapomnianych słów, aby czytanie wiadomości było naprawdę skutecznym ćwiczeniem. Napisaliśmy już o sposobach uproszczenia zapamiętania nowych słów.

  Baw się dobrze w języku angielskim i tylko dobre wieści! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz