Heart 1608

Jak poprawić umiejętności Writing: Najlepsze zasoby i kilka wskazówek

Jak poprawić umiejętności Writing: Najlepsze zasoby i kilka wskazówek

Jak rozwijać angielski pisany, gdzie zacząć, jakie zasoby i ćwiczenia są najlepiej wykorzystywane i co jest pierwszą rzeczą, aby zwrócić uwagę w procesie poprawy umiejętności językowych. 

 • Podczas nauki języka angielskiego skupiamy się na rozwijaniu umiejętności mówionych. Jeśli biegle posługujesz się językiem angielskim z przyjaciółmi, kolegami, partnerami handlowymi, przypadkowymi rozmówcami – wystarczy nawiązać komunikację. Będziesz potrzebować umiejętności pisanego angielskiego podczas egzaminów w języku międzynarodowym, wchodzenia na zagraniczne uniwersytety lub zdobycia pracy za granicą. Ponadto w przypadku korespondencji biznesowej z zagranicznymi partnerami często wymagany jest język angielski. 

  Każdy międzynarodowy egzamin językowy sprawdza poziom rozwoju wszystkich Twoich umiejętności językowych. O tym, jak poprawić umiejętności słuchania za pomocą radia anglojęzycznego, jak poprawić umiejętności czytania i nauczyć się czytać książki w języku angielskim, już mówiliśmy. Umiejętności konwersacyjne są najlepiej rozwinięte w procesie komunikacji poprzez odwiedzenie klubu konwersacyjnego. Poprawa jakości pisania może być w krótkim czasie dzięki interesującym zasobom i wskazówkom. 

  6 zasad doskonalenia umiejętności writing 


  • Przeczytaj dużo. Czytanie wzbogaca dodatkowo Twoje słownictwo, wypełniając Twoje przemówienie niektórymi językowymi konstrukcjami, które rzadko są używane w komunikacji ustnej.
  • Spróbuj ponownie odpisać najprostsze teksty na piśmie. Po przeczytaniu artykułu w czasopiśmie lub grafice, spróbuj podsumować istotę przeczytania.
  • Pisać krótkie teksty. Spróbuj przekonwertować tekst 300 słów na tekst 500 słów na piśmie.
  • Odpowied na pytania w szczegółach. Staraj się nie podawać odpowiedzi w jednym zdania.
  • Zachowaj dziennik. Zapisz codziennie ciekawe wydarzenia i myśli o swoim życiu.
  • Rozpocznij blogi. Strach przed czystym łupkiem często nas zatrzymuje: Nie od razu decydujemy o tym, o czym pisać. Napisz o tym, co wiesz i co możesz podzielić się ze światem. 

  Top 5 zasobów, aby poprawić umiejętności writing

  Лучшие ресурсы для улучшения навыка writing

  www.betterwritingskills.com 

  Zasób zawierający małe artykuły z poradami dotyczącymi poprawy umiejętności pisania, w tym składni i interpunkcji. 

  esolcourses.com 

  Ciekawy zasób do szkolenia umiejętności pisania: Wypełni się luki w tekście, ułóż słowa w odpowiedniej kolejności i wykonaj inne ćwiczenia, z których wiele opiera się na tekstach popularnych piosenek. 

  engvid.com 

  Portal oferuje bezpłatny dostęp do samouczków wideo z rodzimych mówców, które pomogą Ci ćwiczyć pisanie listów, prawidłowo umieszczając znaki interpunkcyjne, prezentując informacje w formie pisemnej logicznie i konsekwentnie. Każdy film jest uzupełniony ćwiczeniami praktycznymi. 

  learnenglishonline.yuku.com 

  Forum, w którym możesz wprowadzić swoje umiejętności językowe w życie. Możesz pisać o wszystkim na świecie: Hobby, ulubione potrawy, sport, książka, którą czytasz lub interesujące filmy. Ponadto forum ma dużą sekcję z grami językowymi (rozwiązywać zagadki, odpowiadać na pytania, znaleźć antonyms lub zrobić zdanie z danych słów, itp.). 

  www.daily-writing-prompt.com

  Usługa dla kreatywnych ludzi, dzięki której można nauczyć się swobodnie wyrażać swoje myśli w języku angielskim. Wypróbuj metodę «free writing»: Nagraj przez jakiś czas wszystko, co przychodzi do głowy, zobacz portal materiałów wideo, wykonaj ćwiczenia. Przećwicz ciągłe historie, które już mają początek. Wszystko to pomoże nie tylko poprawić umiejętności pisanego angielskiego, ale także rozwijać twórcze myślenie. 

  Wybierz jeden z zasobów i daj mu co najmniej dwadzieścia minut dziennie - a będziesz zaskoczony wynikiem: Nie będziesz już miał pytań na temat pisania listów w języku angielskim

  Życzymy powodzenia w nauce angielskiego! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz