Heart 1201

Ile słów musisz wiedzieć w języku angielskim, aby móc normalnie porozumiewać się?

Ile słów musisz wiedzieć w języku angielskim, aby móc normalnie porozumiewać się?

Słownik Oxford języka angielskiego zawiera około 1 milionów słów. Aby płynnie porozumiewać się w języku angielskim, nie musisz znać dziesiątej z tych kwot. Ile więc słów ludzie muszą wiedzieć, aby się komunikować? 

 • Kilka słów o bogactwie języka 

  Oto prosty przykład: Słownik angielskiego w Oxfordzie zawiera około 1 milionów słów. Nie pozwól tej figury przestraszyć cię, jak w celu komunikowania się w języku angielskim, nie musisz znać dziesiątej tej tej tej tej kwoty. A jednak ile słów musisz znać osobę do bezpłatnej komunikacji w obcym języku, w tym i w języku angielskim?

  Porozmawiamy wyłącznie o przemówieniu ustnym i o zdolności do prowadzenia rozmowy, co oznacza - aktywnym słowniku i wiadomo, że jest on znacznie mniej bierny. W ciągu dnia osoba może wypowiadać około 7,000 słów w swoim ojczystym języku (i to jest przez ostrożne szacunki). Oczywiście jest to tylko wskaźnik ilości, wiele słów powtarza się w naszym wystąpieniu. I to jest klucz do osiągnięcia naszego celu: Swobodna komunikacja w języku angielskim. Wszakże można nauczyć się pewnej liczby najczęściej używanych słów w przemówieniu ustnym i - witamy w świecie pełnej komunikacji po angielsku!

  O tym, jak skuteczniej zapamiętać angielskie słowa, nie będziemy mówić, powiedzieć, ile słów trzeba nauczyć się pełnej komunikacji. Na przykład, znając 50 czasowniki nieregularne, będziesz mógł poruszać się w typowych sytuacjach: 

  Ile więc słów musisz wiedzieć? 

  Masz od 400 do 500 słów w swojej podaży 

  Jest to próg, tzw. poziom przeżycia. Jeśli nagle z taką leksykalne rezerwy znajdziesz się w angielskojęzycznym środowisku, to można przetrwać w nim, ale ciekawy rozmówca nie znajdzie nikogo. A jednak, jeśli wybierzesz właściwe słowa, to znaczy, mają najczęstsze słownictwo, nawet 400 słów wystarczy, aby zrozumieć obce przemówienie w najbardziej zwykłych sytuacjach i komunikować się z innymi ludźmi. W większości przypadków, z takim marginesem, będziesz przypominać rozmówcom uroczego psa o całkowicie zrozumieniu wyglądu. 

  800-1000 słów

  Przez przekroczenie tej linii stajesz się aktywnym słuchaczem. Możesz wyjaśnić siebie w języku angielskim w znajomej sytuacji. Ale tylko rozmowa dotyka tych, których nie znasz, a poczujesz się jak na poprzednim poziomie ponownie. 

  1500-2000 słów 

  Aktywne słownictwo. Ta ilość słów, które musisz przekazać w ciągu dnia. Jedyną wadą jest to, że można porozumiewać się tylko na tematy codzienne, więc w dyskusjach na temat sztuki, polityki lub filozofii, nie ingerować - uratować twarz nie uda. 

  Как увеличить словарный запас английского языка.

  3000-4000 słów 

  Dzięki tej akcji możesz nie tylko aktywnie komunikować się, ale także czytać gazety. Więc jest całkiem możliwe, aby omówić najnowsze wydarzenia z przyjaciółmi i kolegami, rozmawiać o różnych tematy, a nawet być ciekawym rozmówcą. 

  8000 słów 

  Jeśli pozbędziesz się podkreślenie, możesz przejść dla przeciętnego brytyjskiego. Dzięki tak wielu słowom będziesz mógł mówić, czytać i pisać w języku angielskim, rzadko odczuwając brak słownictwa. 

  10 000 – 20 000 słów 

  Słownictwo wypowiedziane przez wykształconego rodzimego mówcę. Jeśli osiągnąłeś ten punkt, możesz bezpiecznie korygować błędy w przemówieniu mniej wykształconych rodzimych mówców. 

  Słownictwo można sprawdzić za pomocą usługi testyourvocab.com . 

  Сколько слов английского языка вы имеете в запасе?

  Należy zwrócić uwagę na niektóre z głównych zasad, których należy przestrzegać, aby jak najszybciej zacząć mówić płynnie po angielsku: 

  • Sam w sobie, zapas słów nie zapewni wolnej komunikacji, konieczne jest rozpoczęcie od najczęściej używanych słów.
  • Aby nauczyć się swobodnie porozumiewać w języku angielskim, musisz codziennie próbować angażować się w rozmowę. Komunikuj się ze znajomymi, odwiedzasz dyskomani - tylko w ten sposób osiągniesz cel.
  • Naucz się ogólnego słownictwa do rozmowy, używając terminów i słów specjalnych nie spowoduje problemów, jak to jest - najczęściej słownictwa międzynarodowego.
  • Lepiej jest zapamiętać 20-30 słów dziennie dobrze niż 300, ale źle
  • Mając 1500 słów, możesz zacząć czytać. Czytanie jest jednym z najlepszych źródeł wzbogacania słownictwa.
  • Twoim ostatecznym celem jest 8,000 słów. Dzięki tej kwocie poczujesz się pewnie w każdej sytuacji. 

  Życzymy powodzenia w komunikowaniu się w języku angielskim! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz