Heart 924

Cechy angielskiego biznesowego: komunikacja, słownictwo biznesowe, projekt CV, strony LinkedIn

Cechy angielskiego biznesowego: komunikacja, słownictwo biznesowe, projekt CV, strony LinkedIn

Angielski w biznesie ma wiele cech, które mogą wydawać się nieistotne, jeśli je znasz, a bardzo namacalne w procesie komunikacji z partnerami biznesowymi, jeśli je przegapiłeś. 

 • Komunikacja z partnerami biznesowymi stanie się dla Ciebie znacznie łatwiejsza i wydajniejsza, jeśli będziesz mówić z nimi tym samym językiem. Angielski od dawna jest międzynarodowym językiem biznesu i stosunków gospodarczych. Dlatego tak ważna jest znajomość języka angielskiego na odpowiednio wysokim poziomie w celu nawiązania relacji biznesowych. Pisaliśmy już o 5 głównych tabu korespondencji biznesowej, dzisiaj porozmawiamy o głównych tabu ustnej komunikacji biznesowej, a także o kilku zasobach, które pomogą zwiększyć skuteczność tej komunikacji. 

  Cechy angielskiego biznesowego 

  Kursy języka angielskiego w biznesie mają wiele cech, które mogą wydawać się nieistotne, jeśli je znasz, a bardzo namacalne w procesie komunikacji z partnerami biznesowymi, jeśli je przegapiłeś. Dlatego zwrócimy na nie uwagę. 

  Znaczenie zobowiązania i czasowników must, to be і to have 

  Komunikacja biznesowa w języku angielskim sugeruje, że będziesz używał czasownika must tylko w odniesieniu do własnych podwładnych lub w odniesieniu do wspólnych zadań, które należy wykonać. Ten czasownik służy do formułowania rozkazów, więc należy go używać ostrożnie: 

  Na przykład: 

  You must decide to Monday if you stay at our office or not. You are to prepare all the papers to sign them on Tuesday. – Musisz przygotować wszystkie dokumenty do podpisu do wtorku. 

  Komunikując się z partnerami, lepiej całkowicie zrezygnować z tego czasownika, używając to have і to be. W ten sposób możesz pozbyć się nadmiernych kategorycznych stwierdzeń. 

  Na przykład: 

  Do you have to meet them at the station? –Czy musisz spotkać się z nimi na stacji? 

  I nawet w przypadku użycia to have, warto pamiętać, że nawet ten czasownik może dodać zdaniu odcień niechęci: «So we have to work with you».

  Wyrażenie prośby 

  Najczęstsze czasowniki, za pomocą których można wyrazić prośbę w procesie komunikacji biznesowej to can (could), would, may, willTe czasowniki są zwykle używane w tych samych sytuacjach: 

  Do you think I could speak to the president? 

  Couldn't you give me more information? 

  May I see Mr. Brown? 

  Ponieważ komunikacja biznesowa jest z reguły komunikacją z nieznanymi ludźmi, często można używać czasowników could, might і wouldPomagają dyskretnie wyrazić prośbę lub nadać frazie odcień zdania: 

  To dalekie od wszystkich zasad komunikowania się w języku angielskim w środowisku biznesowym, ale z pewnością warto zwrócić na nie uwagę w pierwszej kolejności. Komunikacja biznesowa w języku angielskim wymaga perfekcyjnego posługiwania się słownictwem biznesowym. Dlatego warto zapoznać się z portalami do nauki słownictwa biznesowego języka angielskiego. 

   Strona internetowa  Opis 
   learnenglish.britishcouncil.org Podcasty, które pomogą Ci nauczyć się biznesowego angielskiego słownictwa. 
  learnenglish.britishcouncil.org/en/business-magazine Angielski do rozwiązywania problemów biznesowych. 

  Projekt strony LinkedIn w języku angielskim 

  Оформление страницы в LinkedIn на английском языке

  LinkedIn to sieć społecznościowa do komunikacji biznesowej, rodzaj Facebooka dla biznesu. Tworząc profil w tej sieci, musisz wziąć to pod uwagę. Aby stworzyć skuteczny profil, postępuj zgodnie z tymi prostymi zasadami: 

  • Dodaj zdjęcie (podniesie to 7-krotnie atrakcyjność profilu dla potencjalnych pracodawców).
  • Zbuduj sieć: LinkedIn zaleca co najmniej 50 połączeń.
  • Zarejestruj się w grupach swojej specjalności lub profilu swojej pracy.
  • Zbieraj rekomendacje i rekomendacje.
  • Uzupełnij swój profil do maksimum.
  • Bądź aktywny online. 

  Jeśli założyłeś profil na LinkedIn i przykuł on uwagę potencjalnego pracodawcy, powinieneś również sprawdzić inne zasoby, które pomogą Ci znaleźć pracę, zaimponować anglojęzycznym współpracownikom i dobrze wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jak napisać CV w języku angielskim, już napisaliśmy

  Życzymy sukcesów w nauce biznesowego języka angielskiego!

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz