Heart 296 0

4 sposobów na zwiększenie słownictwa języka angielskiego

4 sposobów na zwiększenie słownictwa języka angielskiego

Pamiętaj 20 słów dziennie - nie tak trudne. Ale zapamiętać te same 20 słowa i nie zapomnij o nich następnego dnia - znacznie trudniejsze. Jak mogę zwiększyć słownictwo języka angielskiego? 

Kilka słów o słownictwie 

Pamiętaj 20 słów dziennie - nie tak trudne. Ale zapamiętać te same 20 słowa i nie zapomnij o nich następnego dnia - znacznie trudniejsze. Jak mogę zwiększyć słownictwo języka angielskiego?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego w słowniku znajduje się słowo «piękne» lub «rano»? Powodem jest to: Te słowa są często używane w przemówieniu. It jest częstotliwością, z jaką używane jest słowo, które określi, czy staje się częścią waszego aktywnego słownictwa, pozostanie gdzieś w piwnikach biernego zapasu słów, czy też nie pozostanie wspomnienia o sobie w waszej świadomości w ogóle. 

Nie wszystkie słowa są używane w mówieniu o tej samej częstotliwości. Po pierwsze, pamiętamy najczęściej spożywane - aby czuć się pewnie w standardowej sytuacji konwersacyjnej. Mówiliśmy już o 6 sposobach zapamiętania nowych słów, dziś porozmawiamy o tym, jak poszerzyć słownictwo języka angielskiego. 

Sposób № 1

Как правильно учить английские слова?

Musisz nauczyć się słów w kontekście. Każde słowo w języku angielskim może mieć około dwóch kilkunastu różnych znaczeń, które często nie odnoszą się do siebie nawzajem. Dlatego też, gdy pamiętacie nie konkretne znaczenie jednego słowa, ale słowa lub frazę - to słowo dodaje się do aktywnego słownika. Używając słowa w procesie komunikacji tylko 3 razy, pamiętacie to.

Niebezpieczeństwo: Można zapamiętać słowo tylko w jednym kontekście i nie rozpoznawać go w innych sytuacjach. Na przykład słówо set może być używany w różnych sytuacjach: 

We set an extra place at the table for our guest. – Dla naszych gości przygotowaliśmy dodatkowe miejsce przy stole. 
We met on the set of Hamlet. – Spotykaliśmy się przy produkcji „Hamlet”. 
 All the cars have a set price. – Wszystkie samochody mają stałą cenę. 

Sposób № 2

Увеличивайте свой словарный запас с помощью чтения

Przeczytaj. Jeśli chcesz zwiększyć słownictwo - to jedyny sposób. W procesie komunikacji można zapamiętać kilka nowych słów, ale jakościowo poszerzyć słownictwo może być tylko dzięki regularnemu odczytywaniu literatury różnych gatunków. Przeczytaj co najmniej 15 minut dziennie - to klucz do sukcesu. Jeśli w tekście pojawi się nieznane słowo, spróbuj odgadnąć jego wartość w kontekście, a następnie sięgnij po słownik. Mówiliśmy już o najlepszych słownikach w języku angielskim .

Niebezpieczeństwo: Czytając pamiętacie tylko literowy obraz słowa, a aby stał się on częścią aktywnego słownika, trzeba znać jego wymowa.

Sposób № 3

Изучайте английский с помощью Flashcards

Flashcards – kolejny świetny sposób na szybkie zapamiętanie nowych słów. Karty pomogą Ci nie tylko powtórzyć słowa, które uczysz, ale także zapamiętać je w innej kolejności. 

Niebezpieczeństwo: Tak samo jak w przypadku metody odczytu. Spróbuj wymówić słowa, które widzisz na kartach, posłuchaj, jak one brzmią. 

Sposób № 4

Zapamiętaj słowa za pomocą skojarzeń dźwiękowych. Wiele angielskich słów jest zgodne ze słowami języka ojczystego. Na przykład: nation - naród, style - styl, day - dzień i inni. Jedna z teorii pochodzenia języka sugeruje, że wszystkie języki mają wspólne źródło. Postaraj się wyjaśnić dla siebie, jakie są podobne słowa w języku angielskim i ojczystym, wybierz stowarzyszenia dźwiękowe - będziesz znacznie łatwiej zapamiętać słowa: 

Niebezpieczeństwo: Niektóre stowarzyszenia muszą być przyciągane przez uszy. Może być mylone z prawidłową wymową. 

O tym, jak sprawdzić, ile słów już znasz , powiedzieliśmy wcześniej. Jeśli łączysz różne sposoby, połącz je - będziesz w stanie osiągnąć lepsze rezultaty niż w przypadku użycia tylko jednego sposobu. 

Życzymy powodzenia! 

  • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

    Komentarze


      Dodaj komentarz