Hurt 444

Test IELTS: Strategia zachowania podczas egzaminu

Test IELTS: Strategia zachowania podczas egzaminu
Jeśli podejmiecie decyzję o przeprowadzeniu testu IELTS, musicie wiedzieć nie tylko o tym, jakie materiały szkoleniowe należy się nauczyć, ale także o tym, jak zachowywać się podczas egzaminu. 

 • Możesz nie zwracać uwagi na te małe rzeczy, ale uwierzy mi, są naprawdę ważne. Zacznijmy od tego, co zamierzasz napisać podczas testu. Wszystkie będą miały długopis i dwa ołówki. Ale można wziąć długopis: To będzie o wiele bardziej wygodne do pisania. Radzimy również wziąć ołówek mechaniczny. 

  1. Część odpowiedzi znajduje się w pytaniu 

  Podczas czytania zadań należy zachować szczególną ostrożność. Niektóre z nich wyraźnie wskazują, że odpowiedź powinna składać się z pewnej liczby słów. A jeśli nie zastosujesz się do tej instrukcji, odpowiedź nie będzie liczona. Niestety wielu kandydatów popełnia błędy z powodu zaniedbania. 

  2. Czas badania 

  Po rozpoczęciu czytania sekcji, będzie godzina czasu. Będzie miał wystarczająco dużo czasu z głową, aby wykonać zadanie. Ale nadal musisz obserwować czas. Jeśli po raz pierwszy odpocząć zbyt dużo, licząc na dużo czasu, to może nie mieć czasu. Kontrola czasu i czasu pracy nad sekcją pisania. Pamiętaj, że tutaj projekt jest twoim wrogiem. Jeśli zaczniesz pisać esej na szkicu, być może nie zostanie to uczynienie. Oczywiście, nie chcesz od razu pracować nad formą, ale nikt nie będzie sprawdzał Twojego projektu. Zapisz plan, notatki, zdania kluczowe i przejdź do pełnej listy. 

  3. Speaking 

  Ważne jest, aby prawidłowo zorientować się w części Speaking. Egzaminator z przyjemnością uśmiechnie się i nie można po prostu zauważyć błędów. Następnie będziesz miał pytania. Może się okazać, że niektóre z nich będą prowadzić do ślepych uliczkach. Jeśli więc dobrze znasz odpowiedź, odpowiedz tak długo, jak to możliwe. «Przeciągnij» czas i można uniknąć «trudne» pytanie. 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz