Hurt 394 0

Napisy są złe. Dlaczego i jak ich odmówić?

Napisy są złe. Dlaczego i jak ich odmówić?

Dlaczego napisy są złe? Do szkolenia umiejętności czytania jest Bardzo dobrze. Ale jeśli chcesz rozwinąć zdolność do postrzegania informacji w języku angielskim przez ucho, mogą wystąpić trudności. Sedno problemu polega na tym, że ludzki mózg jest leniwym potwór, który nie zrobi absolutnie nic niepotrzebnie. I nie ma skrajnej potrzeby, aby dostosować się do percepcji mowy słuchowej - czytasz. 

 • Dlaczego napisy są złe? Do szkolenia umiejętności czytania jest Bardzo dobrze. Ale jeśli chcesz rozwinąć zdolność do postrzegania informacji w języku angielskim przez ucho, mogą wystąpić trudności. Sedno problemu polega na tym, że ludzki mózg jest leniwym potwór, który nie zrobi absolutnie nic niepotrzebnie. I nie ma skrajnej potrzeby, aby dostosować się do percepcji mowy słuchowej - czytasz.

  Tak, nauczysz się nowych słów. Tak, poprawisz umiejętności pisowni, ponieważ czytając, będziesz pamiętać słowa pisowni. Ale umiejętność rozróżniania niuansach wymowy i zrozumienia słów na uchu w tym czasie nie jest honorowana. 

  Jak mogę odmówić napisów? 

  Przed podjęciem decyzji o wyłączeniu napisów w języku angielskim warto pamiętać, że: 

  • Jeśli czytając napisy, rozumiesz 80-90% informacji – o tej samej ilości, którą możesz zrozumieć, słuchając znaków filmu.
  • Jeśli czytasz napisy, rozumiesz 20% informacji, nie licz na fakt, że słuch będzie Ci więcej.
  • Pierwsze 10 minut paniki są dla Ciebie.: ) 

  Krok 1

  To jest skomplikowane i pochłaniające czas, ale nie można go przegapić. Obejrzyj film w języku angielskim z napisami w języku angielskim, przejrzyj je, wyłączając napisy. Aby nie spędzić na tym zbyt wiele czasu, możesz wybrać oglądanie odcinka serii, a nie filmu pełnofilmowego. W ten sposób łatwiej będzie przeczytać informacje, które już przeczytałeś w napisach.

  Wskazane jest, aby zmienić kilka filmów w ten sposób. 

  Krok 2

  Tymczasowo przełącz na oglądanie programów. Dlaczego? Wszystko jest proste: Po pierwsze, przemówienie bohaterów serii, dialog jest prostszy niż mowa bohaterów filmu pełnofilmowego. Po drugie, będziesz przyzwyczaić się do przemówień bohaterów podczas oglądania serii. Nawet duszne monologi w firmie Sheldona Coopera mogą z czasem nauczyć się rozumieć. Jeśli w pierwszej serii zrozumiesz 10% informacji, do trzeciej możesz zwiększyć tę wartość do 30%, a do końca pierwszego sezonu - do 80-90%. 

  Krok 3

  Oglądaj filmy pełnoekranowe w oryginalnym języku bez napisów. Unikaj napisów. Jeśli nie można ich wyłączyć - improwizować, do taśmy papierowej części ekranu, na której wyświetlane są napisy. Mamy nadzieję, że nie uda nam się dojść do takich drastycznych środków.   

  Tylko trzy kroki pomogą Ci nauczyć się rozumieć 80% angielskiego przez ucho. Możesz otrzymywać najlepsze oferty z filmów w języku angielskim, po prostu je słysząc. 

  Życzymy powodzenia! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz