Heart 2699 0

Top 10 haseł z filmów w języku angielskim

Top 10 haseł z filmów w języku angielskim

Ciekawe frazy z twoich ulubionych filmów pomogą dowcipną odpowiedź na trudne pytanie lub po prostu rozweselić znajomych. Najbardziej żywe frazy bohaterów filmowych stają się tak legendarne, jak filmy, które dały im życie. 

 • Ciekawe frazy z twoich ulubionych filmów pomogą dowcipną odpowiedź na trudne pytanie lub po prostu rozweselić znajomych. Najbardziej żywe frazy bohaterów filmowych stają się tak legendarne, jak filmy, które dały im życie. 

  Niektóre słynne cytaty są teraz bardziej rozpoznawalne niż aktorzy, którzy wypowiedzieli je z ekranu. Dla wszystkich, którzy są przyzwyczajeni do szukania kin, w których filmy są wyświetlane w oryginalnym języku, przygotowaliśmy wybór najlepszych zwrotów z filmów w języku angielskim. 

  I’ll be back - Jeszcze wrócę 

  Jesteśmy pewni, że nie musisz przypominać, z którego filmu pochodzi ta fraza. Możesz powiedzieć aforyzm Terminatora, na przykład wychodząc na lunch w ciągu dnia roboczego - możesz być pewny, że Twoi koledzy to docenią. Fraza ponownie stała się megapopularna, w oczekiwaniu na wydanie piątej części legendarnego filmu.    

  May the Force be with you! – Niech Moc będzie z tobą!

  Życzenie szczęścia Jedi ma znaczenie zarówno przed sesją, jak i przed podpisaniem ważnej umowy, i po prostu jako alternatywa dla banalnego „Miłego dnia!” 

  Houston, we have a problem –  Houston, mamy problem!

  To legendarne zdanie Toma Hanksa z filmu „Apollo 13” dodaje dramatu do każdej, nawet najbardziej zwyczajnej sytuacji. Możesz go używać! 

  You shall not pass!  Nie przejdziesz!

  Aforyzm Gandalfa z „Władcy pierścienia” jest słusznie uważany za jedno z najbardziej znanych i lubianych zwrotów kina światowego. Wyrażenie to jest również godne uwagi, ponieważ używa czasownika „powinien”, którego we współczesnym języku angielskim nie znajdziesz w ciągu dnia z ogniem.

  Home is now behind you. The world is ahead. – Dom jest teraz za tobą. Świat jest przed nami. 

  Magiczne zdanie z filmu Bilbo Begginsa Hobbit: nieoczekiwana podróż zainspiruje Cię do podróży za granicę. Powtórz to co najmniej dwa do trzech razy w roku - i masz gwarancję, że poczujesz się świetnie. 

  A boy’s best friend is his mother. –  Najlepszym przyjacielem faceta jest jego matka.

  Filmy Hitchcocka zostały włączone do skarbca światowego kina, a frazy z tych filmów stały się legendarne, podobnie jak zdanie z thrillera „Psycho”. Warto zauważyć, że oglądanie filmów Hitchcocka w oryginalnym języku może pomóc Ci poprawić swój angielski.


  We must all face the choice between what is right and what is easy. - Wszyscy musimy zmierzyć się z wyborem między tym, co właściwe, a tym, co łatwe. 

  Warto przemyśleć zdanie profesora Dumbledore'a z filmu o Harrym Potterze i jego przyjaciołach. I powtarzaj sobie, dokonując trudnego wyboru.

  Everything begins with the choice. - Wszystko zaczyna się od wyboru. 

  To jest z Matrix. Pamiętasz Morphiusa z jego kolorowymi pigułkami? To zdanie będzie istotne przy wyborze uniwersytetu na przyjęcie lub na koktajl w restauracji. To naprawdę zaczyna się od wyboru.
  Mam wrażenie, że nie jesteśmy już w Kansas

  I’ve got a feeling we’re not in Kansas anymore. – Mam wrażenie, że nie jesteśmy już w Kansas. 

  Fraza, którą można wypowiedzieć w każdej niezrozumiałej sytuacji. Zgubiłeś się w nieznanym mieście? Nie możesz znaleźć wejścia do metra? Potrzebujesz domu lub ulicy? I tak przydadzą się słowa Doroty z Czarnoksiężnika z krainy Oz.
  Ucz się angielskiego podczas oglądania filmów w oryginalnym języku dzięki portalowi Puzzle-English lub brytyjskim programom telewizyjnym, aby ulepszyć brytyjską wersję języka angielskiego - w każdym razie otrzymasz wiele pozytywnych emocji z procesu uczenia się.
  P.S. Czy policzyłeś już wszystkie cytaty, a było ich dziewięć zamiast obiecanych dziesięciu? Złap ostatni! 


 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz