Heart 4429

Najlepsze filmy z napisami do nauki języka angielskiego

Najlepsze filmy z napisami do nauki języka angielskiego

Nauka angielskiego poprzez oglądanie filmów nie jest nowym pomysłem. Ale w tym artykule chcemy podzielić się czymś użytecznym: Nie tylko tym, jaki film obejrzeć w oryginale, ale także jak prawidłowo oglądać filmy w języku angielskim, aby skutecznie poszerzyć swoje słownictwo. 

 • Czy wiesz, że nie jest możliwe, aby ktoś uszczęśliwił ich życzenia? Więc nauka jakości jest niemożliwe dzięki sile! Dlatego, aby uczyć się angielskiego tak często używane techniki rozrywkowe i technologia multimedialna. A filmy w oryginalnym języku jako sposób uczenia się języków obcych są pierwszymi spośród różnych technik. 

  Piosenki, książki audio, blogi i podcasty do nauki języka angielskiego są przyjemne i przydatne. Wielokrotnie pisaliśmy o nich i o kanalikach YouTube do nauki języka angielskiego. Ale większość uczniów woli uczyć się angielskiego poprzez oglądanie filmów, seriale i kreskówek w języku angielskim. A dla początkujących (poziom Elementary), którzy nadal trudno jest dostrzec mówiony język obcy przez ucho, idealne filmy anglojęzyczne z napisami. 

  изучение английского через просмотр фильмов с любимыми персонажами

  Dlaczego filmy do nauki języka angielskiego są tak skuteczne? 

  Metoda uczenia się poprzez oglądanie filmów i kreskówek w oryginalnym podkładaniu głosu nie jest oczywiście nowa. Ale nie traci popularności, a wraz z pojawieniem się wielu wysokiej jakości programów telewizyjnych stał się jeszcze bardziej odpowiedni. I własnie dlatego: 

  1. Nie jest nudne. Filmy do nauki angielskiego nie wkuwają i nie powtarzają słów z tłumaczeniem. Oglądanie wyczekiwanej premiery czy nowych odcinków serialu bardziej przypomina rozrywkę niż naukę, dlatego jest łatwo i przyjemnie odbierane.
  2. Różnorodny. Im więcej kanałów odbioru informacji jest zaangażowanych, tym pełniej i mocniej informacja jest przyswajana. Oglądając film, słuchasz kwestii bohaterów, emocjonalnie reagujesz na fabułę, a jeśli film ma napisy w języku angielskim, czytasz również tekst.
  3. Zabawny. Amerykańskie seriale komediowe to najbardziej zabawne seriale na świecie. Angielski humor jest słusznie uważany za subtelny i osobliwy. Ale tylko w oryginalnej wersji dowcipy ujawniają się w sposób zamierzony przez pisarzy.
  4. Naturalnie. Korepetytorzy nie mają takiej samej wymowy jak native speakerzy – czy zauważyłeś? Ale postacie filmowe komunikują się naturalnie, a ty stopniowo zapamiętujesz i kopiujesz ich zachowanie.
  5. Przydatne dla słownictwa. W zależności od gatunku filmu jego bohaterowie używają określonego słownictwa. W ten sposób wzbogacasz swoje słownictwo o słowa slangowe, kalambury i uczysz się dostosowywać poszczególne frazy do kontekstu 

  Te argumenty powinny Cię przekonać, jak przydatne są filmy z napisami do nauki języka angielskiego. Pozostaje jeszcze zdecydować, które filmy w języku angielskim należy obejrzeć w pierwszej kolejności. 

  Lista filmów w języku angielskim z napisami 

  Nie ma takiej osoby, która nie zadaje sobie regularnie pytania: jaki film obejrzeć wieczorem? Z filmami w języku angielskim jest to jeszcze trudniejsze, bo można obejrzeć nowy lub już znany film. Druga opcja jest lepsza, jeśli niedawno uczysz się języka obcego i jeszcze nie odbierasz zbyt dobrze nowych informacji. Wtedy znajoma fabuła i napisy pomogą Ci poruszać się po tym, co dzieje się na ekranie. W każdym razie skup się na swoim poziomie przygotowania: 

  • Elementary.
   1) Forrest Gump 
   2) The Jungle Book
   3) My Big Fat Greek Wedding
   4) Love Actually

  • Pre-Intermediate, Intermediate.
   1) Charlie and the Chocolate Factory 
   2) Harry Potter and the Sorcerer’s Stone;
   3) Harry Potter and the Chamber of Secrets 
   4) The Social Network 
   5) Breakfast at Tiffany’s 
   6) Die Hard 

  • Upper-Intermediate, Advanced.
   1) The Gone with the Wind
   2) One Flew Over the Cuckoo’s Nest 
   3) The King’s Speech 
   4) Fight Club 
   5) Interstellar 
   6) Requiem for a Dream 

  какой фильм посмотреть на английском

  Oczywiście to tylko niewielka część ogromnej liczby dobrych filmów do nauki języka angielskiego. I prawdopodobnie widziałeś wiele z tej listy. Możesz przejrzeć je w oryginale z napisami i / lub wprowadzić własne poprawki do listy. Pamiętaj tylko, że na poziomie podstawowym oferowane są komedie i bajki, na poziomie średniozaawansowanym historie magiczne i romantyczne, a na poziomie zaawansowanym filmy z wątkami historycznymi i filozoficznymi. 

  Kreskówki w języku angielskim dla początkujących 

  Bajki są nie tylko dla dzieci. Zwłaszcza jeśli są to bajki w języku angielskim. Jeśli dopiero uczysz się języka i/lub czujesz, że nie jesteś jeszcze gotowy na oglądanie poważnych filmów po angielsku, wypróbuj kreskówki! Aby maksymalnie ułatwić sobie zadanie, pobierz filmy animowane z podwójnymi napisami (angielski i polski). Zacznij od Casper the Friendly GhostToy StoryThe Lion KingShrek lub swoich ulubionych angielskich kreskówek. Pamiętaj jednak o kilku zasadach: 

  • Nie zatrzymuj się na filmach z podwójnymi napisami zbyt długo. Podnieś poziom trudności: najpierw odrzuć polskie napisy, a potem w ogóle oglądaj filmy bez napisów.

  • Oglądaj z dziećmi bajki w języku angielskim. Przydatne jest dla nich jak najwcześniejsze nauczenie się języka obcego, a lepiej zrozumiesz znaczenie, jeśli będziesz musiał wyjaśniać dzieciom trudne kwestie.
  • Rób przerwy. Przejrzyj niezrozumiałe momenty, wypisz nieznane słowa, powtarzaj frazy po znakach - jednym słowem, nie odpręż się całkowicie podczas oglądania filmu po angielsku. 

  фильмы на английском с русскими субтитрами

  Życzymy miłego oglądania! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz