Heart 2923 0

Najlepsze filmy z napisami do nauki języka angielskiego

Najlepsze filmy z napisami do nauki języka angielskiego

Nauka angielskiego poprzez oglądanie filmów nie jest nowym pomysłem. Ale w tym artykule chcemy podzielić się czymś użytecznym: Nie tylko tym, jaki film obejrzeć w oryginale, ale także jak prawidłowo oglądać filmy w języku angielskim, aby skutecznie poszerzyć swoje słownictwo. 

Czy wiesz, że nie jest możliwe, aby ktoś uszczęśliwił ich życzenia? Więc nauka jakości jest niemożliwe dzięki sile! Dlatego, aby uczyć się angielskiego tak często używane techniki rozrywkowe i technologia multimedialna. A filmy w oryginalnym języku jako sposób uczenia się języków obcych są pierwszymi spośród różnych technik. 

Piosenki, książki audio, blogi i podcasty do nauki języka angielskiego są przyjemne i przydatne. Wielokrotnie pisaliśmy o nich i o kanalikach YouTube do nauki języka angielskiego. Ale większość uczniów woli uczyć się angielskiego poprzez oglądanie filmów, seriale i kreskówek w języku angielskim. A dla początkujących (poziom Elementary), którzy nadal trudno jest dostrzec mówiony język obcy przez ucho, idealne filmy anglojęzyczne z napisami. 

изучение английского через просмотр фильмов с любимыми персонажами

Dlaczego filmy do nauki języka angielskiego są tak skuteczne? 

Metoda uczenia się poprzez oglądanie filmów i kreskówek w oryginalnym podkładaniu głosu nie jest oczywiście nowa. Ale nie traci popularności, a wraz z pojawieniem się wielu wysokiej jakości programów telewizyjnych stał się jeszcze bardziej odpowiedni. I własnie dlatego: 

 1. Nie jest nudne. Filmy do nauki angielskiego nie wkuwają i nie powtarzają słów z tłumaczeniem. Oglądanie wyczekiwanej premiery czy nowych odcinków serialu bardziej przypomina rozrywkę niż naukę, dlatego jest łatwo i przyjemnie odbierane.
 2. Różnorodny. Im więcej kanałów odbioru informacji jest zaangażowanych, tym pełniej i mocniej informacja jest przyswajana. Oglądając film, słuchasz kwestii bohaterów, emocjonalnie reagujesz na fabułę, a jeśli film ma napisy w języku angielskim, czytasz również tekst.
 3. Zabawny. Amerykańskie seriale komediowe to najbardziej zabawne seriale na świecie. Angielski humor jest słusznie uważany za subtelny i osobliwy. Ale tylko w oryginalnej wersji dowcipy ujawniają się w sposób zamierzony przez pisarzy.
 4. Naturalnie. Korepetytorzy nie mają takiej samej wymowy jak native speakerzy – czy zauważyłeś? Ale postacie filmowe komunikują się naturalnie, a ty stopniowo zapamiętujesz i kopiujesz ich zachowanie.
 5. Przydatne dla słownictwa. W zależności od gatunku filmu jego bohaterowie używają określonego słownictwa. W ten sposób wzbogacasz swoje słownictwo o słowa slangowe, kalambury i uczysz się dostosowywać poszczególne frazy do kontekstu 

Te argumenty powinny Cię przekonać, jak przydatne są filmy z napisami do nauki języka angielskiego. Pozostaje jeszcze zdecydować, które filmy w języku angielskim należy obejrzeć w pierwszej kolejności. 

Lista filmów w języku angielskim z napisami 

Nie ma takiej osoby, która nie zadaje sobie regularnie pytania: jaki film obejrzeć wieczorem? Z filmami w języku angielskim jest to jeszcze trudniejsze, bo można obejrzeć nowy lub już znany film. Druga opcja jest lepsza, jeśli niedawno uczysz się języka obcego i jeszcze nie odbierasz zbyt dobrze nowych informacji. Wtedy znajoma fabuła i napisy pomogą Ci poruszać się po tym, co dzieje się na ekranie. W każdym razie skup się na swoim poziomie przygotowania: 

 • Elementary.
  1) Forrest Gump 
  2) The Jungle Book
  3) My Big Fat Greek Wedding
  4) Love Actually

 • Pre-Intermediate, Intermediate.
  1) Charlie and the Chocolate Factory 
  2) Harry Potter and the Sorcerer’s Stone;
  3) Harry Potter and the Chamber of Secrets 
  4) The Social Network 
  5) Breakfast at Tiffany’s 
  6) Die Hard 

 • Upper-Intermediate, Advanced.
  1) The Gone with the Wind
  2) One Flew Over the Cuckoo’s Nest 
  3) The King’s Speech 
  4) Fight Club 
  5) Interstellar 
  6) Requiem for a Dream 

какой фильм посмотреть на английском

Oczywiście to tylko niewielka część ogromnej liczby dobrych filmów do nauki języka angielskiego. I prawdopodobnie widziałeś wiele z tej listy. Możesz przejrzeć je w oryginale z napisami i / lub wprowadzić własne poprawki do listy. Pamiętaj tylko, że na poziomie podstawowym oferowane są komedie i bajki, na poziomie średniozaawansowanym historie magiczne i romantyczne, a na poziomie zaawansowanym filmy z wątkami historycznymi i filozoficznymi. 

Kreskówki w języku angielskim dla początkujących 

Bajki są nie tylko dla dzieci. Zwłaszcza jeśli są to bajki w języku angielskim. Jeśli dopiero uczysz się języka i/lub czujesz, że nie jesteś jeszcze gotowy na oglądanie poważnych filmów po angielsku, wypróbuj kreskówki! Aby maksymalnie ułatwić sobie zadanie, pobierz filmy animowane z podwójnymi napisami (angielski i polski). Zacznij od Casper the Friendly GhostToy StoryThe Lion KingShrek lub swoich ulubionych angielskich kreskówek. Pamiętaj jednak o kilku zasadach: 

 • Nie zatrzymuj się na filmach z podwójnymi napisami zbyt długo. Podnieś poziom trudności: najpierw odrzuć polskie napisy, a potem w ogóle oglądaj filmy bez napisów.

 • Oglądaj z dziećmi bajki w języku angielskim. Przydatne jest dla nich jak najwcześniejsze nauczenie się języka obcego, a lepiej zrozumiesz znaczenie, jeśli będziesz musiał wyjaśniać dzieciom trudne kwestie.
 • Rób przerwy. Przejrzyj niezrozumiałe momenty, wypisz nieznane słowa, powtarzaj frazy po znakach - jednym słowem, nie odpręż się całkowicie podczas oglądania filmu po angielsku. 

фильмы на английском с русскими субтитрами

Życzymy miłego oglądania! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz