Heart 233 0

Jak uczyć się angielskich słówek za pomocą fiszek?

Jak uczyć się angielskich słówek za pomocą fiszek?

Fiszki to wypróbowany i prawdziwy sposób na szybkie nauczenie się wielu obcych słów. Naucz się zapamiętywać nowe angielskie słowa w 4 krokach. 

Fiszki to wypróbowany i prawdziwy sposób na szybkie nauczenie się wielu obcych słów. Teraz są programy, które pozwalają pracować z kartami elektronicznymi, ale nie wszyscy je lubią - praca z kartami kartonowymi jest bardziej znajoma i wygodna.

Jak uczy się słów? Polskie słowa są napisane z jednej strony, angielskie słowa z tyłu. Następnie wyjmują karty jedna po drugiej i starają się zapamiętać tłumaczenie. Metoda jest dobra, ale jakość zapamiętywania można znacznie poprawić za pomocą małych sztuczek.

Nauka odbywa się w 4 krokach. Słowa należy nie tylko zapamiętywać, ale także utrwalać w pamięci.

Czy wiesz już, ile słów musisz znać, aby płynnie mówić po angielsku? 

Krok 1: Zaczepiamy słowa na haczyk pamięci 

Załóżmy, że wziąłeś 20 kart na temat „Praca”. Na początek przeczytaj każdą definicję w języku polskim i angielskim, starając się zwizualizować obraz, wyobrazić go sobie jak najbardziej obrazowo. Na tym etapie nie próbuj zapamiętywać słowa - po prostu zaczep je o zaczep pamięci. 

Krok 2: Powtarzamy w kierunku „angielski – polski”

Mniej więcej, nawet jeśli bardzo zawodnie, po zapamiętaniu 20 słów, potasuj talię i połóż karty na stole jedna po drugiej – angielską stroną do góry.

Twoim zadaniem jest przyjrzeć się polskiemu słowu i jak najszybciej przypomnieć sobie jego angielskie tłumaczenie. Złóż przerobione karty na dwa stosy - jeden będzie „Nauczony”, drugi „Nieuczony”.

Przy pierwszej próbie wiele kart wpadnie do „Nienauczone”, powtarzaj procedurę kilka razy, aż wszystkie karty znajdą się wśród wyuczonych.

Ważne: osiągnij natychmiastowe rozpoznanie słowa, bez bolesnego przypominania! Jeśli nauczyłeś się tego słowa po 2-3 sekundach myślenia, umieść kartę w „Nieuczony”. 

Krok 3: Powtarzamy w kierunku „polsko – angielski” 

Powtórz to samo, co w drugim kroku, ale w kierunku „polski - angielski” zobaczysz, że po zapamiętaniu słowa w jednym kierunku możesz go nie zapamiętać w drugim. Przejdź przez całą talię, aż osiągniesz szybkie rozpoznawanie słów. 

Krok 4: Wprowadzanie uznania do automatyzmu

Tutaj potrzebujesz stopera. Na szczęście jest w każdym telefonie komórkowym.

Przejrzyj całą talię w kierunku od angielskiego do polskiego, starając się błyskawicznie rozpoznać słowa.

Zapisz czas. Na przykład wyszło 20 kart w 38 sekund. Powtarzaj procedurę, aż osiągniesz możliwy limit - jest to około 1 sekundy na 1 kartę.

Powtórz to samo, odwracając karty - z polskiego na angielski.

Zapamiętując słowa zgodnie z tym algorytmem, znacznie zwiększysz efektywność pracy z kartami. Szczególnie ważny jest ostatni etap, na którym ustalany jest wynik.

Nauka słówek z fiszek jest najbardziej wskazana na początkowym etapie nauki języka, kiedy trzeba położyć podwaliny pod słownictwo. Mając trochę opanowany język, możesz uzupełnić słownictwo w bardziej naturalny sposób - dużo czytając i słuchając po angielsku. 

  • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

    Komentarze


      Dodaj komentarz