Heart 187 0

Jak określić poziom znajomości języka angielskiego?

Jak określić poziom znajomości języka angielskiego?

Pochwalić się znajomym, zrobić wiarygodny życiorys lub kontynuować szkolenie językowe: W tych i innych przypadkach, nie byłoby boli wiedzieć dokładnie, jaki poziom języka angielskiego masz. Powiemy Ci, jak określić swój poziom języka angielskiego bez konieczności uporania się z trudnym testem IELTS lub TOEFL. 

 • Pochwalić się znajomym, zrobić wiarygodny życiorys lub kontynuować szkolenie językowe: W tych i innych przypadkach, nie byłoby boli wiedzieć dokładnie, jaki poziom języka angielskiego masz. Powiemy Ci, jak określić swój poziom angielskiego bez odwoływania się do przerażających testów IELTS lub TOEFL (chociaż kilka słów o nich również będzie milczeć). 

  Dlaczego wszystko jest tak skomplikowane? 

  Nie można określić poziomu języka angielskiego tylko przez ilość słownictwa i gramatyki. Znajomość języka angielskiego i umiejętności mówienia są również niezbędne, a najbardziej popularne testy biegłości języka angielskiego dają nam ten wgląd. Międzynarodowe egzaminy wyróżniają 4 umiejętności języka angielskiego: 

  1. Listening. Z pomocą testu słuchowego zdolność do postrzegania języka obcego na uchu. 
  2. Reading. Czytanie tekstu nie jest tak trudne, ale czy łatwo jest zrozumieć wszystkie jego szczegóły? 
  3. Writing. Ta część umożliwia sprawdzenie słownictwa, gramatyki i pisowni (gdzie bez niego!).
  4. Speaking. Czy można słuchać, czytać i pisać? Bądź inteligentny i opowiadać historie, najlepiej w języku angielskim. 
  Podsumowując wyniki każdej części, egzaminatorzy będą w stanie określić poziom języka angielskiego w jak najbardziej obiektywny sposób. W tym i na przewadze międzynarodowych testów, ponieważ metody samookreślenia poziomu grzeszą ich subektywizm z powodu braku dokładnych narzędzi pomiarowych. Ale będziemy dzielić się sposobami, które pomogą określić Twój poziom języka angielskiego najbardziej poprawnie. 

  тест на знание английского языка

  Metoda №1. Mierzymy w skali 

  Nie najbardziej skuteczny sposób, ale także może cię popchnąć, aby odpowiedzieć na pytanie «jaki jest mój poziom angielskiego». Co należy zrobić? Otwórz tabelę LSE lub podobną tabelę СEFR, przeczytaj opis do każdego poziomu i znajdź się w niej. 

  Porady:

  • staraj się oceniać siebie trzeźwie, nie przesadnie i nie zmniejszać ich możliwości;
  • Jeśli większość słów w opisie nie może zrozumieć, powinniśmy zawieść - poziom Intermediate, którego jeszcze nie osiągnąłeś. 

  Metoda №2. Analizowanie słownictwa 

  Słownictwo Intermediate i Upper-Intermediate jest z pewnością inne. I przede wszystkim jego ilość, którą można określić za pomocą testu. Ustalono? Porównaj swoje wyniki w szkole CEFR lub LSE: 

  Twój wynik (liczba słów)  CEFR LSE
  Beginner  – 
  900 Elementary А1/2
  1800 Pre-Intermediate А2
  3600 Low Intermediate В1
  4000 Intermediate В1
  5400 Upper-Intermediate В2
  6500 Pre-Advanced С1
  7500 Advanced С2

  Metoda №3. Przeanalizuj wiedzę z zakresu gramatyki 

  Po sprawdzeniu słownictwa nie zapomnij o gramatyce. W końcu często zdarza się, że znajomość słownictwa znacznie przewyższa wiedzę z zakresu gramatyki i odwrotnie. Poziom gramatyki można poznać za pomocą testów: 

  тест на уровень английского языка

  Metoda №4. Wykonywanie ogólnego testu online 

  Testowanie online zajmuje niewiele czasu i analizuje gramatykę i słownictwo w tym samym czasie. Ten test jest bardziej obiektywny niż poprzedni, ponieważ sprawdza dwa umiejętności na raz, ale także nie jest w stanie ocenić poziomu języka angielskiego mówionego. 

  Metoda №5. Przejście do szkoły języka angielskiego 

  Większość kursów języka angielskiego oferuje udział w pierwszej bezpłatnej lekcji przed rozpoczęciem której musisz zaliczyć test, aby określić poziom. Każda szkoła ma własną metodologię testowania, ale z reguły skupiają się one na gramatyce, słownictwie, mówieniu i pisaniu. Nauczyciel określi Twój poziom języka angielskiego na podstawie osobistego doświadczenia, więc (dla najbardziej obiektywizmu) zalecamy przeprowadzenie testów w kilku szkołach. 

  Potrzebujesz najdokładniejszego testu biegłości i certyfikatu? W tym przypadku, międzynarodowy test znajomości języka angielskiego nie można uniknąć!;)  

  Życzymy powodzenia! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz