Hurt 436 0

IELTS Listening Test: Jak nauczyć się słuchać i słyszeć?

IELTS Listening Test: Jak nauczyć się słuchać i słyszeć?

Listening to wyzwanie dla twórców IELTS. Na każdym kroku masz do czynienia z inteligentnymi sztuczkami i wieloma przeszkodami. Jak przezwyciężyć wszystkie trudności ze słuchem? Dzielimy się zaleceniami ekspertów. 

 • Listening to wyzwanie dla twórców IELTS, gdzie na każdym kroku czekają sztuczki i trudne przeszkody. Jak przejść przez ciernie do gwiazd i przezwyciężyć wszystkie trudności ze słuchem? Dzielimy się zaleceniami ekspertów. 

  Advice №1. Prediction

  Przeczytaj pytania i przepowiadaj odpowiedź, zanim ją usłyszysz. Przykład: Jeśli przed udzieleniem odpowiedzi zobaczysz symbol dolarów($), skoncentruj się na wysłuchaniu określonej kwoty pieniędzy.

  Jak rozwinąć umiejętność przewidywania? Prawdopodobnie korzystasz z możliwości przewidywania każdego dnia. Jeśli obserwujesz wiadomości i nagle usłyszysz „wulkan na południowym Pacyfiku”, Twój mózg automatycznie powie ci, co spiker powie dalej. Ponieważ w tym regionie prawdopodobnie wybuchnie wulkan.

  Wszystko, co musisz zrobić, to rozwinąć swoje umiejętności w zakresie przewidywania w języku angielskim. Witryna TED może być skutecznym narzędziem w tej dziedzinie. Tutaj znajdziesz tysiące filmów z pytaniami. 

  Advice №2. Synonyms and Paraphrasing

  W przypadku IELTS słuchanie to nie tylko test słuchania języka angielskiego, ale także test słownictwa. Synonimy i frazowanie mogą być wykorzystane do wprowadzenia w błąd. Na przykład pytanie «How did the education system improve from 1990-1999?» W nagraniu brzmi tak, jak «Schools got better in the ‘90s».

  Aby łatwo poradzić sobie z synonimami i parafrazami, zalecamy poszerzenie słownictwa. FluentU to odpowiednia aplikacja do nauki nowych słów podczas oglądania ciekawych filmów z napisami. 

  Advice №3. Connected Speech

  Niektórzy nauczyciele języka angielskiego komunikują się ze swoimi uczniami zbyt wolno i bardzo wyraźnie, co w rzeczywistości wstrzymuje postęp w nauce nowego języka. Wynik - studenci nie rozumieją płynnie mowy rodzimych mówców, ponieważ są przyzwyczajeni do mierzonego tempa i zrozumiałego mówienia słów. A tak usłyszawszy «De ye want te go?» Uczennica na początku nie zrozumie «Do you want to go?» A z «Ivtegote the doctor, Ivenearake» («I have to go to the doctor, I have an ear ache») i nie poradzi sobie w ogóle.

  Co robić? Słuchaj podcastów, wracając do niezrozumiałego słowa i fraz, aż zrozumiesz każde słowo. Z biegiem czasu przyzwyczaisz się do brzmienia powiązanych słów i będziesz w stanie zrozumieć rodzime angielskie kolumny. Wiele podcastów można znaleźć na stronie internetowej Podbay

  Advice №4. Note Taking

  Egzaminatorzy biorą pod uwagę fakt, że wielu z nich bierze IELTS na przyjęcie na uniwersytet. Aby zweryfikować swoją zdolność do wykonywania notatek z wykładów, eksperci mogą sprawdzać notatki wykonane w całym okresie słuchania. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się ich prawidłowo robić. Egzaminatorzy zwracają szczególną uwagę na możliwość skrócenia tego, co słyszą. Na przykład, propozycja «Mix with 20 milliliters of hydrochloric acid» jest lepiej napisać tak «Mx w 20ml of HCl». 

  Jesteśmy pewni, że poradzi sobie z częścią Listening! ;) 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz