Heart 2703

Gdzie wybrać szkolenie TOEFL w Warszawie?

Gdzie wybrać szkolenie TOEFL w Warszawie?

Test TOEFL został stworzony przez Educational Testing Service, organizację która jest największym na świecie twórcą i organizatorem egzaminów sprawdzających zdolności posługiwania się różnymi językami (w tym oczywiście angielskim) oraz prowadzącej badania z dziedziny edukacji. Sam skrót TOEFL można dotyczy tylko języka angielskiego (rozwinięcie skrótu to Test of English as a Foreign Language –czyli Test Angielskiego jako Języka Obcego). Test ten jest jednym z koniecznych do przejścia dla wielu uczelni anglojęzycznych dla kandydatów których nie jest to język obcy. Wyniki egzaminu ważne są przez okres dwóch lat i po tym czasie, niestety trzeba test powtórzyć. Przebieg takiego testu podzielony jest na cztery etapy: czytanie, słuchanie, mówienie i pisanie. Pewną różnicą względem IELTS jest fakt, że kurs TOEFL przystosowany jest tylko do akademickiego typu, zatem można spodziewać się sporego zasobu słów z zakresu akademickiego. Całość testu trwa cztery godziny. Warto w niego zainwestować, aby przygotować się do niego jak najlepiej. 

 • W internecie jest masa ofert które oferują przygotowanie do kursu TOEFL. Bardzo duża część z tych ofert oferuje naukę online, lecz w tym artykule skupimy się na ofertach stacjonarnych w Warszawie. Nie będę pisać, że jakaś szkoła jest lepsza lub gorsza, gdyż każdy sam musi ocenić jaka szkoła i jaki typ nauki mu odpowiada najbardziej. A różnice są małe, ale istotne. Głównie chodzi o ilość lekcji, koszt, wielkość grupy i tego czy kursu uczy native speaker czy non-native. Aby nieco ułatwić proces szukania najlepszej szkoły dla siebie, poniżej znajduje się zestawienie niektórych szkół stacjonarnych w stolicy.

  Lista szkół i kursów przygotowujących do kursu TOEFL w Warszawie:

  1. TFLS Szkoła Języków Obcych – Szkoła TFLS jako jedna z nielicznychposiada Akredytację Kuratorium Oświaty dla prowadzenia kursów przygotowujących do testu TOEFL. Oferta szkoły jest podzielona na dwie części, kurs krótki i kurs długi. Odpowiednio, pierwszy trwa 30 godzin (5 tygodni) a drugi 60 godzin (od 10 do 15 tygodni). Grupy są także obieralne, większe grupy (8-12 osób) są tańsze od mniejszych grup (4-8 osób). Dodatkowo do każdego kursu przewidziane jest 30 godzin rozmów z native speakerem –nie wliczają się one do ogólnej puli 30/60 godzin. Jako zachętę, szkoła dla kursantów przewiduje darmowy kurs drugiego języka w gratisie. Ceny za kurs wahają się od 779 złotych do 1199 złotych. Dodatkowe informacje dostępne na stronie.

  2. Cambridge School of English – Kurs przygotowujący do TOEFL w Cambridge jest prowadzony przez non-native speakera, dokładnie przez nauczyciela z polski. Jest tylko jedna grupa zajęciowa, zatem trudno może być zdobyć miejsce, oraz trzeba czekać na otwarcie nowej grupy przed przystąpieniem co może nieco zniechęcać. Lekcje trwają po 45 minut (dwie w ciągu dnia) i odbywają się we wtorki i czwartki. Cena kursu potrafi się różnić zależnie od tego czy obecnie jest jakaś promocja –a często warto poczekać na promocję gdyż szkoła Cambridge prawie zawsze jakieś posiada. Obecnie jest to 2099 złotych zmniejszone do 1720 złotych. Więcej informacji można uzyskać na stronie.

  3. Manhattan The English Academy – Ta szkoła stawia na bardziej indywidualne podejście do swoich kursantów. Zachęcają do wyboru kursu indywidualnego, choć posiadają możliwość nauki w małych grupach 5-6 osób. Z ciekawszych dodatków oferowanych przez szkołę, jest sama konstrukcja kursu, która wykracza poza podstawowe zagadnienia egzaminu TOEFL i uczy więcej niż tylko zdania testu. Kurs obejmuje 26 spotkań po 90 minut, niestety zawsze w dniach tygodnia. Godziny do wyboru 7:30 lub 15:00. Cena za cały semestr to 1250 złotych. Adres internetowy szkoły to: http://manhattan-edu.pl/oferta/toefl.html4. Angielski w Pracy–Kolejna szkoła stawiająca na bardziej kameralne grupy, choć brak zajęć indywidualnych. Każda grupa liczy od 3 do 4 osób a liczba zajęć to 32 razy po 90 minut. Całość trwa 8 tygodni. Na pewno na uwagę zasługuje cena kursu, która plasuje się na poziomie 768 złotych a mamy w niej także dostęp do darmowego oficjalnego testu próbnego TOEFL. Opis kursu można znaleźć na stronie.

  5. Empik School – W ofercie Empik School znajdują się kursy przygotowujące do TOEFL. Co ciekawe, szkoła na swojej stronie nie podaje prawie żadnych informacji dotyczących kursu, nie ma liczby godzin ani ceny. Każda osoba chcąc uczęszczać na taki kurs musi indywidualnie ustalać zasady swojego kursu i w ogóle dowiedzieć się czy jest on obecnie dostępny –nie w każdej szkole są one ciągłe, czasami są tylko sezonowo. Kontakt do szkoły można uzyskać na stronie.

  6. EDUN Korepetycje – Szkoły EDUN we wszystkich swoich kursach kładą zwiększony nacisk na naukę mówienia. Nie inaczej jest w przypadku kursu TOEFL który może przez to wydawać się trudniejszy niż w innych szkołach, ale lepiej przygotuje nas do użytkowania języka a nie tylko zdania testu. Ciekawym elementem ich oferty jest możliwość odbycia pierwszej lekcji za darmo, raczej rzadko spotykana praktyka. Niestety, poza tym nie podają więcej istotnych informacji, brak ceny czy liczby lekcji co może odstraszać. Strona internetowa szkoły.

  Powyższe zestawienie nie przedstawia wszystkich szkoleń przygotowawczych w Warszawie, zawiera tylko reprezentacyjną listę i ogólny przebieg wraz z cenami. Można wybrać którąś z przedstawionych w artykule lub samemu poszukać oferty która najlepiej odpowiadaindywidualnie. 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz