Heart 342 0

Dlaczego bariera językowa jest tak okropna i jak ją przezwyciężyć?

Dlaczego bariera językowa jest tak okropna i jak ją przezwyciężyć?

Jesteśmy pewni, że więcej niż raz słyszeliście słowo „bariera językowa”. I być może nawet czuł to podczas komunikowania się z obcymi w języku angielskim. Czym jest «bariera językowa» i jak przestać się jej bać - powiemy wam więcej. 

 • Jesteśmy pewni, że więcej niż raz słyszeliście słowo „bariera językowa”. A może nawet czuł to podczas komunikowania się z obcymi w języku angielskim. Trudno było wybrać słowa i sformułować zdania. Obawiałeś się popełnienia błędów, wyrażając swoje myśli w języku angielskim. Czasami język, a raczej jego ignoracja, stał się barierową barierową barierową barierową między Tobą a potrzebnymi informacjami. Czym jest «bariera językowa» i jak przestać się jej bać - powiemy wam więcej. 

  Kiedy i dlaczego upadła Wieża Babel? 

  Przejdźmy do legendy. W Biblii, podobnie jak w wielu innych religijnych księgach świata, istnieją odniesienia do tego, jak ludzie od czasu do czasu próbowali konkurować z bogami, co zakończyło się bardzo smutno dla zwykłych moździerzy. Antyczna mitologia grecka jest pełna takich przykładów: Od Prometeusza, który ogłusza Arachne, który sam zstąpił boginię Atenę i stracił nieśmiertelnika w sztuce tkania. Bogini była nieco zdenerwowana przez przedstawiony brak szacunku i zamieniała dziewczynę w pajęczaka (dlatego wszyscy krewni ośmioramiennych istot i nazywani są «arachnidami»). Jednym z najbardziej rzucających się w oczy przykładów «Boskiej kary» jest bariera językowa, której korzeni są historie wracające do czasów Wieży Babel. 

  Вавилонская башня

  Wieża Babel znana jest z monumentalizacji. Według biblijnych legend dotarło to do nieba. It został zbudowany przez ludzi z różnych narodów komunikujących się w tym samym języku. Bóg, który nie chciał, aby ludzie wspinali się do nieba, podzielił ludzi, dając im różne języki. To przestało działać, z czasem wieża została zniszczona. I winą za wszystko - barierze językowej. 

  A barrier to communication between people because they are unable to speak a common language 

   Oxford Dictionaries

  Jeśli uważasz, że słownik Oxford (i on oczywiście w pytania języka angielskiego powinien uwierzyć), to «bariera językowa» jest niezdolna do komunikowania się, ponieważ ludzie po prostu nie mają wspólnego języka. W Stanach Zjednoczonych co roku publikowana jest ogromna liczba pomoce dydaktyczne, które pokonują bariery językowe dla studentów, którzy ledwo mówią po angielsku. 

  Szkoły angielskie często interpretują pojęcie „bariery językowej” nieco inaczej, co oznacza: 

  • Uczucie niewygody wynikające z niemożności nawiązania rozmowy z osobą w języku angielskim
  • trudności z konstruowaniem zdań dla reguł gramatycznych
  • strach przed pomyłkami w języku mówionym i niezdostanie się do komunikacji z tego powodu 

  A to nie jest cała lista objawów tajemniczej choroby «bariera językowa». Dlaczego wejście do dialogu w języku angielskim i jak przezwyciężyć trudności może być trudne - opowiedzmy o konkretnych przykładach. 

  Языковой барьер

  Sytuacja 1. Jesteś perfekcjonistą 

  Boisz się powiedzieć coś złego, więc nic nie mów. Problem polega na tym, że nikt nie zaczął mówić od razu i poprawnie, więc i tak trzeba będzie przejść przez etap próbny i błędu. Ale jeśli nie zaczniesz mówić, nigdy nie nauczysz się mówić po angielsku. Aby słuchać i rozumieć informacje - tak, czytać i pisać - też, ale aby mówić, przebaczyć tautologię, będziesz musiał mówić. Daj nauczycielowi możliwość poprawy swoich umiejętności poprzez korygowanie błędów werbalnych, a nie zastanawianie się, czy myślowo formułujesz zdania w języku angielskim.

  Prawidłowo mówić będziesz uczył się w grupach kursów języka angielskiego, które możesz wybrać w katalogu Enguide. 

  Sytuacja 2. Jesteś introwertem 

  It jest trudne do komunikowania się w klasach konwersacyjnych i nie ma nic do powiedzenia, ponieważ nie są używane do dzielenia się swoimi przemyśleniami w ojczystym języku z dużą ilością osób lub omawiania czegoś. Ten problem jest rozwiązany po prostu: Wybierz dla siebie indywidualne lekcje z nauczycielem i ucz się najpierw mówić po angielsku z jedną osobą. Sukces można skonsolidować w firmie licującej kilka osób.

  Indywidualny kurs języka angielskiego znajduje się w katalogu Enguide. 

  Sytuacja 3. Brakuje Ci słów 

  Jest to już prawdziwy problem, który należy rozwiązać. Jest to konieczne, aby uczyć się nowych słów każdego dnia. Jeśli nie możesz coś powiedzieć, bo nie znasz właściwego słowa, pamiętaj: 

  • Nie przełączaj się na język polski
  • prawie każde zdanie można powiedzieć inaczej, użyj słów, które znasz
  • spróbuj nie używać gestów
  • mówić z błędów, najważniejsze - mówić 

  Jeśli próbujesz powiedzieć zdanie w języku angielskim, aktywujesz centra językowe mózgu, pamiętasz słowa, które możesz znać, masz doświadczenie w komunikowaniu się w języku angielskim. Nie zaprzecz sobie tego. 

  Możesz zwiększyć słownictwo, korzystając z aplikacji na smartfony, aby uczyć się angielskiego. 

  Sytuacja 4. Twój nauczyciel płacze, gdy bujesz zdania 

  Przesadzamy, ale jeśli nie chcesz wyciąć słuchu nauczycielowi lub rodzimemu mówcy za pomocą gramatycznych innowacji, które sam sobie napisałem, spróbuj tymczasowo zignorować. W ten sposób można przejść przez pierwszą przeszkodę. Mimo że zasady wykonania zdań i cechy najbardziej typowych czasów i wzorów nadal muszą się nauczyć. A im szybciej przynosisz użycie najprostszych zdań w przeszłości, teraźniejszym i przyszłym (przynajmniej prostym) czasie - tym lepiej.

  Możesz doskonalic umiejętności konstruowania fraz i korzystania z najczęstszych zwrotów kolokwialnych w klasach w kibitach konwersacyjnych. 

  It jest możliwe, aby pokonać barierze językowej w kilku klasach. Tak, w przyszłości popełnisz błędy, tak, w niektórych sytuacjach może Ci zabrakło słów. Ale spójrz na problem z drugiej strony: Nawet w komunikacji w ojczystym języku czasami nie można zapamiętać właściwego słowa lub czuć, że brakuje słów. Jak rozwiązać ten problem? Wypowiedz wyrażenie innymi słowy. To samo można zrobić w języku angielskim.

  Wyobraź sobie, jak wysoki jest wieża możliwości, którą możesz zbudować, mając w swoim arsenale tak użyteczną umiejętność jak biegłość w języku angielskim!

  Życzymy powodzenia. 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz