Heart 368 0

Angielski z serialem «Midsomer murders»

Angielski z serialem «Midsomer murders»

Nawet wielki Sherlock Holmes powiedział, że ciche wioski to idealne miejsce na najstraszniejsze zbrodnie, których nie zobaczysz na hałaśliwych ulicach wielkich miast. Spokojne angielskie hrabstwo Midsomer jest objęte niekończącą się serią czysto angielskich morderstw. Ucz się angielskiego, oglądając ciekawą serię. 

 • Popraw angielski dzięki brytyjskiej serjom telewizyjnym możesz w kręgu rodziny lub przyjaciół. Oferujemy interesującą opcję oglądania. 

  Nawet wielki Sherlock Holmes powiedział, że ciche wioski to idealne miejsce na najstraszniejsze zbrodnie, których nie zobaczysz na hałaśliwych ulicach wielkich miast.

  Hrabstwo Midsomer to kraina wiecznie zielonych trawników, wielkich angielskich rezydencji, cichych uliczek, eleganckich dam i dżentelmenów oraz najbardziej niesamowitych zbrodni. To na tym tle rozgrywają się wszystkie wydarzenia z serii Midsomer Murders. 

  Oceniając serię jako podręcznik w języku angielskim, możemy powiedzieć: 

  • odpowiedni dla fanów kryminałów, którzy mówią po angielsku na poziomie nie niższym niż Intermediate.
  • wciągająca (testowana na osobach, które oglądają wszystkie sezony serialu, a jest ich sporo od 1997 do 2012 roku).
  • rozwija poprawną wymowę z angielskim akcentem, umiejętność rozumienia brytyjskiego angielskiego ze słuchu oraz brytyjskiego humoru na poziomie intuicyjnym.
  • rozwija zdolności dedukcyjne (kto nie chce zidentyfikować zabójcy przed śledczymi?).
  • wywołuje wzruszający uśmiech wśród płci pięknej na widok uroczych policjantów.
  • łączy ludzi o różnych gustach, łącząc gatunki: dramat, kryminały, kryminały. 

  Cechy serii: 

  Nieprzenikniony angielski spokój bohaterów. W hrabstwie dochodzi do morderstwa po morderstwie, ale to nie powstrzymuje nikogo przed koszeniem trawników i piciem herbaty o piątej. 

  Niewyczerpany zasób pomysłów scenarzystów i reżyserów. Bohaterowie serii odnajdują ofiary zbrodni (lub to, co z nich zostało) w najbardziej niezwykłych miejscach. 

  Niesamowity humor serialu z nutą sarkazmu, który można nazwać prawdziwie angielskim. 

  Niezwykłe kolekcje szkieletów w szafach najbardziej szanowanych mieszkańców hrabstwa Midsomer. 

  Cechy przemówienia bohaterów serii: 

  • Mowa literacka. W replikach postaci jest trochę slangu i żargonu. Być może pewną rolę odegrał też fakt, że serial opiera się na utworach literackich – powieściach detektywistycznych angielskiej pisarki Caroline Graham.
  • Linie są wyraźne i wyraziste. Przez 15 sezonów przez serial przewinęło się wiele znanych brytyjskich gwiazd filmowych i telewizyjnych, ich profesjonalizm odegrał rolę w jakości dialogów, wymowie wierszy.
  • Mowa bohaterów nie jest zbyt wąsko profesjonalna. Opowiadają o codziennych tematach, nie drażniąc uszu widza słowami z arsenału językowego śledczych, które rzadko słyszy się w codziennej rozmowie. 

  Dla miłośników seriali komediowych mamy dobry artykuł na temat 10 najlepszych seriali komediowych do nauki języka angielskiego . 

  Miłego oglądania i sukcesów w nauce języka! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz