Heart 1841 0

Jak nauczyć dziecko czytać po angielsku?

Jak nauczyć dziecko czytać po angielsku?

Dni, w których angielski był nauczany w szkołach ze względu na dobrą łaskę, zapadły w zapomnienie. Teraz język angielski zaczyna się uczyć niemal od podstaw, aby poczuć się jak członek społeczności światowej. To tylko jedna rzecz - mówienie w obcym języku i jeszcze inna - umiejętność czytania. 

 • Dni, w których angielski był nauczany w szkołach ze względu na dobrą łaskę, zapadły w zapomnienie. Teraz język angielski zaczyna się uczyć niemal od podstaw, aby poczuć się jak członek społeczności światowej. To tylko jedna rzecz - mówienie w obcym języku i jeszcze inna - umiejętność czytania. 

  Metoda #1. Czytanie fonetyczne 

  Jest to metoda stosowana przez dorosłych podczas nauki języka angielskiego. Aby rozwinąć umiejętność czytania tekstów w języku angielskim, zapamiętujemy transkrypcję. Pamiętając dokładnie, jak dźwięki są odczytywane w niektórych słowach, zdobywamy niezbędne umiejętności. Oczywiście dzieci w wieku przedszkolnym nie muszą wyjaśniać, czym jest transkrypcja, jeśli nie chcesz, aby natychmiast straciły zainteresowanie nauką języka i czołgały się w zacisznym kącie, aby malować tapety pisakami lub pić lalki z herbatą. I możesz wyświetlać zdjęcia ze słowami, które używają tego samego dźwięku: fat, cat, bat, mat, rat, flat, that . Słowa, które wierszyk, pomogą dziecku szybko zapamiętać wymowę różnych dźwięków. Zacznij od prostych dźwięków: hall, ball, tall, stopniowo przechodząc do bardziej złożonych: (th, ph, ght, sh, ch). 

  Metoda #2. Czytanie leksykalne 

  Ta metoda jest również czasami określana jako „Look and Say”. Istota metody: wymowa słowa jest zapamiętywana. Dzieci widzą słowo pisane i wymawiają je. Proste słowa są szybko zapamiętywane; aby dodać bardziej złożone słowa do słownika, zajmie to trochę czasu: od kilku dni do kilku miesięcy. Metodę tę stosuje się w amerykańskich szkołach: nauczyciele tworzą zbiory słów, które dzieci powinny zapamiętać. Odbywa się nawet konkurs Spelling Bee, którego uczestnikami są dzieci ze szkoły podstawowej. Uczestnicy rywalizują w wymawianiu skomplikowanych słów literą. 

  Metoda #3. Nabycie doświadczenia językowego 

  Ta metoda jest odpowiednia dla tych dzieci, które z niezwykłą gorliwością opierają się wszelkim próbom uczenia ich czytania. Czy dziecko lubi rysować? Świetnie! Podpisz wszystkie rysunki w języku angielskim, zwróć uwagę na napisy, wymów je. Twórz razem mini-książki, używaj do nich zdjęć i napisów - wszystko to pomaga dziecku zdobyć określone doświadczenie językowe. 

  Metoda #4. Czytanie w kontekście 

  Dzieci uwielbiają książki i kolorowe zdjęcia. Wybierz te z dużym, dużym tekstem. Czytając dziecko na głos, przesuń palcem po tekście - dziecko zwróci uwagę na słowa zapisane w książce. Zalecamy, abyś zaczął czytać lekturę swojego dziecka dzięki książkom dr Seussa lub dobrym opowieściom Julii Donaldson, na przykład opowieści o Gruffalo. Fascynujące historie zwiększą zainteresowanie Twojego dziecka czytaniem.

  Oczywiście, uzyskasz udany wynik, używając wszystkich metod, łącząc je. Możesz zacząć zapoznawać dziecko z książką i czytać ze zdjęć oraz kolorowy obraz, ale prędzej czy później Twoje dziecko będzie musiało pomóc zapamiętać wymowę niektórych dźwięków za pomocą rymów i nauczyć się najbardziej złożonych i często używanych słów na pamięć.

  Życzymy sukcesów! 


 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz