Heart 1668 0

Top 10 najlepszych na świecie szkół biznesu według Financial Times

Top 10 najlepszych na świecie szkół biznesu według Financial Times

Globalna tabela MBA Financial Times jest nie tylko doskonałym doradcą przy wyborze uniwersytetu, ale także konsultantem pracodawcy, który studiuje twoje CV.

 • Angielski jest językiem biznesu. Dlatego jeśli marzysz o zawrotnej karierze w tym obszarze, warto zastanowić się, czy biegle posługujesz się międzynarodowym językiem ekonomii i finansów? Niestety, najlepsze światowe szkoły biznesu znajdują się poza naszym krajem. Oznacza to, że musisz podbić finansowego Olympusa, przełamując barierę językową.

  Szkolnictwo wyższe to początek twojej przyszłej kariery. Dlatego powinien być nie tylko dobry, ale także doskonały. Najlepsze światowe szkoły biznesu pomogą Ci z powodzeniem założyć świat biznesu:

  1. Harvard Business School, US

  Czy można mieć wątpliwości co do przywództwa Harvarda na świecie w zakresie jakości przygotowania studentów do programów MBA? Pytanie jest retoryczne.

  Chociaż Harvard Business School czasami daje pierwsze miejsce London Business School w różnych rankingach, jest mało prawdopodobne, abyś mógł znaleźć ocenę, w której Harvard znajduje się poza pierwszą dziesiątką najlepszych szkół biznesu na świecie.

  Szkoła znajduje się w Bostonie, USA. Harvard Business School wchodzi do Ivy League, przygotowuje studentów nie tylko do programów MBA, ale może także oferować doktoraty, a także inne zaawansowane programy szkoleniowe lub edukacyjne. Harvard Business School jest właścicielem Harvard Business School Publishing, publikuje książki biznesowe i miesięcznik Harvard Business Review.

  Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź oficjalną stronę Harvard Business School.

  2. Stanford Graduate School of Business, US

  Jeden z gigantów edukacji biznesowej, szkoła o 80-letniej historii. Szkoła znajduje się w sercu Doliny Krzemowej. Z ławki studenckiej Stanforda będziesz miał bezpośrednią drogę do jednej z firm z branży zaawansowanych technologii, nie musisz nawet daleko się posuwać: po ukończeniu szkoły około 50% studentów pozostaje tutaj do pracy.

  Istnieje opinia, że ​​to właśnie absolwenci Stanford Graduate School of Business wywodzili się z początków tak zwanej Doliny Krzemowej. Priorytetowymi obszarami nauki w szkole są rachunkowość, finanse, HR, marketing i rozwój strategiczny. Kolejną cechą szkoły są niewielki klasy i przyjazna atmosfera. Prawie wszyscy uczniowie znają się osobiście i razem tworzą wspólnotę interesujących ludzi.

  Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź oficjalną stronę Stanford Graduate School of Business.

   3. London Business School, Wielka Brytania

  Szkoła oferuje studentom szeroką gamę programów szkoleniowych: od MBA do doktoranskich, ponadto program szkolny zawiera również unikalne programy, których nie oferują inne znane na całym świecie szkoły biznesu. Jednym z tych programów jest program Masters in Finance, a także programy Masters in Management, Executive MBA, Sloan. Priorytetowymi obszarami nauki w szkole są finanse, zarządzanie, doradztwo, rachunkowość.

  Szczegółowe informacje są dostępne na oficjalnej stronie London Business School.

  4. University of Pennsylvania: Wharton, US

  Jedna z wiodących na świecie szkół biznesu w Stanach Zjednoczonych, która zapewnia szerokie możliwości nauczania studentów zagranicznych. Według szkolnego programu edukacji sieciowej przeszkolonych jest około 80 tysięcy uczniów z prawie 140 krajów świata. Nauczyciele w szkole są znani jako najczęściej cytowany na świecie biznesy. Wharton School Publishing jest częścią szkoły. Priorytetowe obszary studiów: ryzyko ubezpieczeniowe i przedsiębiorcze, zarządzanie, marketing, biznes i polityka publiczna, statystyki, zarządzanie informacjami, nieruchomości itp.

  Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź oficjalną stronę University of Pennsylvania: Wharton.

  5. Columbia Business School, US

  Szkoła jest częścią Columbia University, która znajduje się w Nowym Jorku i jest członkiem Ivy League. Jako dodatek do programu MBA, szkoła oferuje również programy dla menedżerów biznesowych i kadrów kierowniczych firm, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, umiejętności i kwalifikacje - Executive MBA, a ponadto - listę programów innych niż edukacyjne - Executive Education. Columbia University jest dumny z 64 laureatów Nagrody Nobla wśród nauczycieli i studentów uniwersytetów.

  Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź oficjalną stronę Columbia Business School.

  6. Insead, Francja / Singapur

  Jedna z najbardziej znanych francuskich szkół biznesu, która zyskała również popularność jako instytut badawczy. Oddziały szkoły znajdują się nie tylko we Francji, ale także w Singapurze, a centrum badawcze w Izraelu. Na liście ofert edukacyjnych szkoły pierwszym jest program MBA, który korzystnie wypada w porównaniu z podobnymi ofertami innych szkół, ponieważ jest roczny i nie wymaga spędzenia dwóch lat na uniwersytecie.

  Szczegółowe informacje są dostępne na oficjalnej stronie Insead.

  7. IESE Business School, Hiszpania


   

  Jedna z pierwszych szkół biznesu w Europie, która zaczęła aktywnie współpracować z amerykańskimi instytucjami edukacyjnymi. Szkoła jest częścią University of Navarra i ma biura w Barcelonie, Nowym Jorku, Madrycie, Monachium i innych miastach. IESE Business School oferuje studentom standardowe programy MBA, a także szereg programów Executive MBA i Executive Education.

  Szczegółowe informacje są dostępne na oficjalnej stronie IESE Business School. 

  8. IMD, Szwajcaria

  Międzynarodowy Instytut Rozwoju Zarządzania lub Międzynarodowy Instytut Rozwoju Zarządzania znajduje się w Lozannie w Szwajcarii. Szkoła biznesu ma rozległą sieć partnerów organizacji międzynarodowych, więc absolwenci nie mają problemów z zatrudnieniem. Priorytetowe obszary nauki w szkole: programy MBA i EMBA, a także kursy zarządzania krótkoterminowego: otwarte zapisy i specjalistyczne programy dla firm.

  Szczegółowe informacje są dostępne na oficjalnej stronie Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Zarządzania.

  9. Hong Kong UST Business School, Chiny

  Szkoła jest uważana za jedną z najlepszych edukacyjnych instytucji biznesowych wśród uniwersytetów w Azji. Hong Kong UST Business School jest jedną z niewielu szkół biznesu w Azji, o której regularnie wspominają na stronach wiodących światowych publikacji. Szkoła oferuje studentom standardowy program MBA, a także Executive MBA. Ponad 25% uczniów szkół biznesu - przedstawiciele innych narodowości. Programy autorskie nauczycieli akademickich zajmują pierwsze miejsca w konkursach międzynarodowych.

  Szczegóły na oficjalnej stronie Hong Kong UST Business School. 

  10. Indian Institute of Management, Ahmedabad, Indie

   

  Jest to strukturalna część stowarzyszenia 13 niezależnych indyjskich instytutów zarządzania (IIM). Indian Institute of Management oferuje studentom standardowy program PGDM, a także dwuletnie i roczne programy dla absolwentów administracji publicznej, zarządzania finansami i polityki.

  Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź oficjalną stronę Indian Institute of Management, Ahmedabad.

  Ranking opiera się na tabeli Global MBA z Financial Times; w pierwszej dziesiątce znajdują się najlepsze instytucje edukacyjne z całego świata.

  Życzymy sukcesów w nauce!


   

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz