Heart 352

W jakim wieku mogę zacząć uczyć się angielskiego dla dziecka?

W jakim wieku mogę zacząć uczyć się angielskiego dla dziecka?

Nauka języka angielskiego jest najlepsza we wczesnym wieku. Ale w jakim wieku możesz podjąć pierwsze kroki w świecie języka angielskiego? 

 • Kilka słów o nauce języka angielskiego w młodym wieku 

  Miłość do angielskiego - wszystkie grupy wiekowe są posłuszne. Jednak wielu językoznawców i psychosolów utrzymuje, że język obcy lepiej się uczyć od dziecka. Dlaczego i w jakim wieku zacząć uczyć się angielskiego z dzieckiem - powiedz nam więcej. 

  Rosnące zainteresowanie nauką języków obcych coraz częściej sprawia, że wielu rodziców zastanawia się, «ile lat możesz zacząć uczyć się angielskiego?». Ktoś zaczął uczyć się języka od pierwszej klasy szkoły ogólnej, ktoś - poważnie zaangażowany w tej klasie w instytucie, ktoś zdecydował się dodać język angielski do zbioru wiedzy i umiejętności w celu rozwoju zawodowego. Wiele kursów języka angielskiego zaczyna oferować usługę «angielski dla dzieci od 2 roku». 

  Wiek, w którym dzieci mogą uczyć się angielskiego jest pojęciem warunkowym. Każdy ma swoją własną, jednoznaczną odpowiedź na pytanie «ponieważ ile lat dzieci mogą zapamiętać języki obce?» nie jest i nie może być. Jednak nauczyciele, językoznawcy i psychosolowie coraz częściej twierdzą, że nauka języka angielskiego jest w optymalnej epoce. Ale każdy psycholog, nauczyciel, rodzic i każdy inny badacz kwestii nauki angielskiego dzieci w tym wieku jest inny. Najważniejszą rzeczą, która skupia uwagę wszystkich jest to, że proces nauki języka powinien podobać się dziecku. Użyj bajekliczenie w języku angielskimgry na palec i inne ciekawe formy nauki języków. 

  A jednak, w jakim wieku można podjąć pierwsze kroki w świecie języka angielskiego? 

  Od pierwszych dni życia 

  Можно ли изучать английский с первых дней жизни?

  Oczywiście w szkole lub kursach w języku angielskim w tym wieku nie będziesz w stanie dać dziecku. Co więcej - nawet korepetytor do zaproszenia - nie jest to bardzo dobra opcja. Dziecko odkrywa świat, dotyka go, rozpoznaje rodziców, którzy próbują stworzyć wokół niego specjalną atmosferę. Nie chcesz nikogo zapraszać do tego przytulnego świata. Więc jeśli chcesz zacząć uczyć się angielskiego z dzieckiem od pierwszych dni jego życia - liczyć tylko na swój poziom języka. Kołysanki w języku angielskim - doskonała wersja pierwszej znajomości dziecka obcym językiem.  

  Argumenty «za»  Argumenty «przeciw»  
  • dziecko jest bardzo podatne na wszelkie informacje. 
  • uwaga, pamięć dziecka - wszystko miało na celu uzyskanie nowej wiedzy od rodziców. 
  • będziesz mógł zaszczepić dziecku intuicyjne postrzegania języka. 
  • Możesz uczyć się języka ojczystego i obcego równolegle.  
  • Jeśli rodzice nie znają języka dobrze, nauka języka angielskiego od urodzenia może tylko zakrzywdzić dziecko. 
  • Niektórzy psychologowie uważają, że takie małe dzieci nie są psychicznie przygotowane do nauki języka obcego. 
  • Nauka języka obcego może mieć również negatywny wpływ na naukę języka ojczystego. 

  Od 1,5 do 2 lat 

  Можно ли изучать английский язык с 1-2 лет?

  W tym przypadku masz szansę, że jakaś szkoła angielskiego nadal będzie brać na swoje male dziecko. Niektóre szkoły rekrutują nawet dwulatków. Jednak takie zajęcia odbywają się zwykle w obecności rodziców i mają szereg innych cech. Najważniejsze - wziąć pod uwagę życzenia dziecka, korzystać z tych form nauki języków, które lubi.  

  Argumenty «za»    Argumenty «przeciw»   
  It jest w tym wieku, że cała aktywność dziecka, praca ośrodków mózgu ma na celu naukę języka  jeżeli proces edukacyjny nie jest właściwie zorganizowany, istnieje ryzyko, że stanie się on niekorzystnym tłem uczuciowym w odniesieniu do nauki języka. 

  Od 3 do 5 lat 

  Как изучать английский с 3 до 5 лет?

  Większość nauczycieli i psychików napierają się, że jest to najbardziej optymalny wiek do rozpoczęcia w świecie języka angielskiego. Ponadto, w procesie uczenia się języka, można rozwijać doskonałe umiejętności motoryczne dziecka, uwagę, staranność, wyobraźnię i wiele innych umiejętności. 

  Różnica w rozwoju między trzyletnim a pięciorocznym jest ogromna. A jednak istnieją pewne wspólne cechy wieku, które zgromadziliśmy dzieci z dwuletnią różnicą wieku w jednej grupie: 

  • Wiek ten jest uważany za okres przedszkołkowy.
  • Zaimek «i» pojawia się w przemówieniu dziecka.
  • poczucie własnej wartości rozwija się: dziecko chce spełnić wymagania dorosłych, co oznacza, że może być zmotywowane do spędzania więcej czasu na studiach.
  • Dzieci aktywnie grają w role, które mogą być również wykorzystywane w nauce języków obcych; gra staje się ważnym elementem nauki świata.
  • W tym wieku dzieci potrzebują motywacji. 
  Argumenty «za»    Argumenty «przeciw»    
  • Dziecko rozwinęło już pewne umiejętności językowe. 
  • Dziecko jest bardzo podatne na nowe informacje. 
  • Gra staje się głównym środkiem nauki świata, a zatem z jej pomocą łatwo jest pomóc dziecku w zdobyciu niezbędnej wiedzy i umiejętności. 
  • dziecko porównuje się z innymi dziećmi, ocenia jego działania. 
  • jeśli proces nauki języka nie jest przeprowadzany w formie gry - dziecko może szybko stracić na nim zainteresowanie. 
  • Jeśli nie ma motywacji do wykonania żadnego zadania, dziecko nie zrobi tego. 
  • Istnieje ryzyko negatywnego nastawienia do lekcji języka angielskiego we wczesnym wieku. 
  • W wieku trzech lat dziecko doświadcza kryzysu wieku, więc dodatkowe obciążenie może nie mieć bardzo dobrego wpływu na dziecko. 


  Od 5–7 lat 

  Как изучать язык в младшем школьном возрасте?

  W tym wieku dziecko bardzo szybko wzbogaciło słownik swojego języka ojczystego, dzieci aktywnie komunikują się ze swoimi rówieśnikami, uczą się ich słuchać. Dlatego w tym wieku najbardziej akceptowalny wariant nauki języka angielskiego - w grupie. Dziecko ma dość dużo wiedzy o otaczającym go świecie. Nie ma trudności z nauką nowych słów języka angielskiego, jeśli dziecko ma już pomysł na ten temat lub koncepcję. Uwaga dziecka staje się bardziej skoncentrowana. W tym wieku dziecko może zaangażować się w 20-25-minutowy przypadek ugw o niskim zainteresowaniu pod okiem osoby dorosłej. Nie oznacza to jednak, że nauczyciel nie musi teraz przekształcić lekcji angielskiego w ekscytującą przygodę. Angielski dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat powinien być uczony zabawy, ciekawe, jasne, kolorowe.  

  Argumenty «za»     Argumenty «przeciw»     
  •  dziecko ma dobre polecenie języka ojczystego i może uczyć się języka obcego na jego podstawie. 
  • dziecko ma dobrze rozwinięte umiejętności samoorganizacji. 
  • dziecko może nauczyć się języka w sposób znaczący. 
  • zwiększ ilość pamięci. 
  • W tym wieku dziecko stoi w obliczu stresu przejścia z przedszkole do szkoły. 
  • Co do zasady, w programie nauczania szkoły jest język angielski, ale jego badanie odbywa się jako standardowe badanie każdego innego tematu - za biurkiem, pod kierownictwem nauczyciela. 
   

  Kursy angielskiego dla dzieci 

  Jeśli dziecko ukończyło już 7 lat, możesz zacząć uczyć się angielskiego w dowolnym momencie. Ponadto, jeśli w młodym wieku można uciec się do pomocy nauczyciela języka angielskiego w szkole językowej tylko sporadycznie, to od siedmiu lat można zapisać dziecko w pełnym języku angielskim.

  Możesz uczyć się angielskiego w grupie z innymi dziećmi w wieku od 3 lat: Wiele centrów rozwoju wczesnego dziecka oferuje tę usługę. Ale zanim zarejestrujesz dziecko w kursach angielskiego dla dzieci, warto wziąć udział w sesji próbnej, aby zastanowić się, czy dziecko będzie mogło przyzwyczaić się do nieznanego środowiska, aby dowiedzieć się, w jakiej formie odbywają się zajęcia. Czasami nawet oferta malowania zdjęcia może być postrzegana przez dziecko jako zadanie, a nie zabawa. A to oznacza - straci zainteresowanie w szczególności lekcją i procesem uczenia się języka w ogóle. Kiedy dziecko zrezygnować z kursów języka angielskiego? Zależy to od charakteru kursów. Istnieją szkoły, które oferują ekscytujące zajęcia, warsztaty, zajęcia mistrzowskie i studia Teatralne w języku angielskim. W takiej szkole dziecko i 3 lat będą zaangażowane z wielką przyjemnością.

  Jeśli szkoła upieka się nad tradycyjną metodą pracy w szkole, warto rozważyć, czy Twoje dziecko będzie zainteresowane takimi zajęciami nawet w wieku 10 lat.

  Możesz uczyć się angielskiego z dzieckiem w każdym wieku. Pytanie «W jakim wieku dzieci mogą uczyć się języka angielskiego» - na długo temu stracono znaczenie. Najważniejsze - aby nauczyć się języka jest zabawa, ciekawe i jasne. A wtedy Twoje niespokojne dziecko będzie mogło swobodnie mówić po angielsku, jak w Twoim ojczystym języku.    

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz