Heart 487 0

Top 8 brytyjskich filmów do nauki angielskiego

Top 8 brytyjskich filmów do nauki angielskiego

Filmy, seriale telewizyjne to jedne z najbardziej dostępnych i najprzyjemniejszych sposobów nauki języka obcego, z którym może poradzić sobie nawet poziom Elementary. Opowiemy Ci o taśmach, które w pełni wcieliją Cię w atmosferę różnych grup wiekowych Wielkiej Brytanii i zainspirują do dalszej nauki języka angielskiego. 

 • Nadal oglądać angielskie filmy w tłumaczeniu? Odpowiedź „tak” nie jest akceptowana. W końcu filmy, seriale telewizyjne są jednym z najbardziej dostępnych i przyjemnych sposobów nauki języka obcego, który może nawet właściciel poziomu Elementary. Podczas gdy myślisz o tym, gdzie znaleźć kilka lub trzy nielegalnie pobrane filmy, będziemy rozmawiać o taśmach, które będą Cię w atmosferze różnych wieków Wielkiej Brytanii i zainspirują Cię do dalszego studiowania angielskiego. 

  Four Weddings and a Funeral (1994)

  Romantic wstążka mówi nam o najbardziej zadziwiające uczucie - miłość między mężczyźnie i kobietą. Film jest pełen miłości, humoru i prawdziwego angielskiego stylu. 

  O czym opowiada film? 32-letni Bachelor Charlie nagle zdał sobie sprawę, że nadszedł czas, aby uspokoić się i (no, oczywiście!) żonę się. Ale młody człowiek nie spieszy się wybrać devout i nadal uczestniczyć w weselach tylko jako gość. Na jednym z tych świąt Charlie spotyka się i flirtuje z uroczą dziewczynką Carrie. Po spędzenie z nią nocy, Bachelor zapewnia sobie, że wszystko to jest tylko kolejny moment pasji.

  Trzy miesiące później myśl o Carrie nigdy nie opuszcza Charlie. Niezdecydujący bohater odważy się podjąć pierwszy krok i dowiaduje się, że dziewczyna poszła na wycieczkę z jej nowym przyszłym mąż. Niespokojny i kontemplujący jego uczucia, Charlie postawa się podjąć ostateczną próbę wygrania dziewczyny, którą kocha. 

  The Full Monty (1997)

  Delikatny angielski humor, żywe i przypadkowe aktorstwo, dwuznaczne sytuacje i trudne życie mężczyzn - to wszystko intryguje i wzbudza zainteresowanie w miły i dowcipny film 

  O czym opowiada film? Po zapoznaniu się z dużym sukcesem stulców Sheffield, którzy stracili pracę, steelworkers organizują własne pokazy stistease, aby zarobić trochę pieniędzy. Ale jak zdobyć kobietę uwagę na tych, którzy nie wyróżniają się albo doskonałym ciałem, albo nawet zdolności do tańca? 

  Calendar Girls (2003)

  Gdzie można znaleźć radość i komfort, gdy jesteś w kłopotach? Bohaterowie wzruszającej wstęgi są w stanie obudzić smak życia i pokazać nam, że nawet w najtrudniejszej sytuacji życiowej znaleźć jasną stronę - jest to możliwe. 

  O czym opowiada film? Kilka starszych żon domowych musi zebrać pieniądze i kupić kanapę dla gości w szpitala, gdzie traktują mąż jednego z nich. Aby to zrobić, kobiety uczestniczą w strzelectwo rocznego kalendarza w nago. Co dzieje się z ich szalonym pomysłem? 

  Ladies in Lavender (2004)

  Ten film nie jest przeznaczony dla tych, którzy lubią dynamiczne i szybko poruszające się historie. Historia filmu jest mierzona i wyrafinowana, czysta i w angielskiej atmosferze. Uwaga widza skupia się na muzyce i scenerii, które inspirują i nadają filmowi szczególny smak Anglii. 

  O czym opowiada film? Spokojne życie obu sióstr jest zakłócone przez jeden niesamowity incydent - na plaży znajdują młodego człowieka rzuconego na ląd przez burzę. Troska o młodego człowieka przynosi życie paniom długo zapomnianych uczuć i zabawy konkurencji, rośnie w silniejszą rywalizację po pojawienie się młodego i urokliwego aristokrata. 

  Made in Dagenham (2010)

  Pomimo smutnego faktu historycznego, o którym mowa w filmie, potężna obsada i kierunek pierwszej klasy udało się stworzyć jasny i miły obraz. 

  O czym opowiada film? It stało się w 1968 roku w fabryce samochodów Forda, zlokalizowanej w małym angielskim mieście Dagenham. W wydziale szycia szycia, około 200 kobiet pracowało ciężko, zdobywając połowę wynagrodzenia mężczyzn za pracę wykwalifikowanych. Inspirowany ideą przezwyciężenia dyskryminacji, marynarze organizują strajk. Kobieta i mężczyźni: Czyja strona będzie rząd? 

  Miss Potter (2006)

  It dedykowany jest fanom obrazów biograficzne. Sercem filmu jest prawdziwa historia życia angielskiego pisarki, która uczy nas, żebyśmy pozostali dziećmi w duszy, a nie zdradzić miłości i żyć godnie. 

  O czym opowiada film? W przeciwieństwie do zwyczajów epoki wiktoriańskiej, kiedy kobiety śniły o dochodowym małżeństwie, autor dzieł dziecięcych Beatrix Potter wykazał całkowitą wolność myśli i doświadczył prawdziwej miłości. 

  Pride and Prejudice (1995)

  Miniserie opierają się na powieści angielskiej powieści Jane Austen o tej samej nazwie. Sceneria, wystrój, odzież i zachowanie bohaterów wszystko przekazać atmosferę i ducha XVIII-wiecznej Anglii. 

  O czym opowiada film? Pan Bennett, biedny właściciel kraju, chce przekazać pięć córek jako zamożnych mężczyzn. Kiedy młody pan Bingley przyjeżdża do sąsiedztwa, życie rodziny Bennetta jest odwrócone do góry noga. Nowy sąsiad jest szczególnie przyciągany do najstarszej córki ziemianina Elizabeth, ale dziewczyna wayward nie otrzymuje pana Bingleya i spotyka się z jego kolegą, przystojnym i arroganckim panem Darcy. Istnieje poważna konfrontacja między nimi, której konsekwencją może być tylko jedna z dwóch - miłość czy nienawiść. 

  Emma (1996)

  „Emma” to kolejny film oparty na powieści Jane Austen, która jest szczytem jej pracy. Działka obrazu jest dyskretna i nie atrakcyjna, ale nadal przypomina bajkę o dużym znaczeniu i pięknym finale.

  O czym opowiada film? Emma to dziewczyna, która ma to wszystko zorientowała się. Ona jest ładowana, inteligentna i piękna. Emma jest zawsze wokół jej najlepszego przyjaciela, z którym czuje się komfortowo. Biorąc pod uwagę, że jest całkiem szczęśliwa, dziewczyna decyduje się bawić i dbać o szczęście swoich przyjaciół... ale jej Matchmaker nie jest. Co więcej, Emma odkrywa, że lepiej jest się martwić o siebie... 

  Trainspotting (1996)

  Kult adaptacji filmu Irwina Welsha pokazuje język młodych ludzi, często slang ścierny, akcenty brytyjskie i szkockie oraz słownictwo oparte na narkotykach i narkomanii. Ten film jest jednym z największych, choć trudno jest go śledzić bez napisów. Jeśli nie zmontowano go z przyczepy, dialog jest bardzo szybki. 

  Children of Men (2006)

  Londоn, 2027. Z nieznanych powodów, ludzie nie byli w stanie mieć dzieci od ostatnich 20 lat. Profesor historii Ancient Clive Owen musi towarzyszyć kobiecie w ciąży, aby zabrać ją do grupy naukowców z nadzieją na uratowanie przyszłości ludzkości.

  It to świetny brytyjski film sci-fi otoczony ciemnym i chaotycznym Londynu przyszłości. Z oczywistymi politycznymi i filozoficznymi przebarwach. It skupia się na dwóch wielkich brytyjskich aktorach: Owen Clive i Michael Kane. W filmie usłyszymy serię dialogu z akcentami zbirów po obu stronach prawa. Ale ogólnie film zawiera refleksje na temat polityki imigracyjnej, katastrof i rewolucji. 

  Życzymy Wam przyjemnego przeglądania fascynującego angielskiego! ;) 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz