Heart 168 0

Słuchanie: Podcasty w języku angielskim w celu poprawy umiejętności

Słuchanie: Podcasty w języku angielskim w celu poprawy umiejętności

Twój rozmówca zagraniczny nie będzie miał dobrej dykcji, powolne tempo mowy i wyraźnej wymowy koniecznie. Ponadto, może również mówić z dziwacznym acentem i używać slangowych słów. Jak to zrozumieć? 

Dlaczego umiejętność słuchania? 

Dlaczego potrzebujesz języka angielskiego? Odpowiedzi mogą być wiele. Do pracy lub podróży, profesjonalny wzrost lub ekspansja świadomości. Mówiąc o «biegle angielskim» lub «dobrym języku angielskim», mamy na myśli dobrze rozwiniętą zdolność do komunikowania się po angielsku. A udana komunikacja jest niemożliwa, jeśli jesteś jedynym rozmawiający.

Rozmówca oczekuje od ciebie, co będziesz słuchać i słyszeć. Ale ci, którzy studiują angielski jako język obcy, często mają trudności z wysłuchaniem przemówienia cudzoziemców. Twój rozmówca nie będzie miał dobrej dykcji, powolne tempo mowy i wyraźnej wymowy koniecznie. Ponadto, może mówić z dziwacznym acentem i używać slangowych słów. Zrozumienie takiego rozmówcy jest trudne. Ale możesz to zrobić, jeśli wcześniej poprawisz swoje umiejętności słuchania w języku angielskim. 

Oferujemy wybór podcastów według poziomów: 

Dla Elementary/А1 

 • Learn English – Zasoby do słuchania British Council 
 • Audio English  – przy pomocy zasobu będziesz w stanie poprawić nie tylko słuchanie, ale także gramatykę z wymową. 
 • DynEd’s Podcast  – krótkie, 10-minutowe podcasty, wysokiej jakości dykcja wykładowców. 

Dla Pre-Intermediate/А2

Dla Intermediate/В1 

 • 6 Minute English – Materiały BBC, ciekawe filmy przez 6 minut. 
 • Luke’s English Podcast – Podcast brytyjskiego nauczyciela języka angielskiego Łukasza Thompsona, autor omawia ogromną liczbę interesujących tematów w języku angielskim. 
 • ESLnewcast.com – Wiadomości w języku angielskim, które pomogą poprawić zarówno angielski, jak i nowe informacje do nauki. 

Dla Upper-Intermediate/В2 

 • English Lesson Podcast – Autor podcast z British Jade Joddle, nauczyciel języka angielskiego. Ciekawe materiały do słuchania. 
 • BBC News – Wiadomości z Wielkiej Brytanii 
 • All Ears English Podcast – Zasób dwóch amerykańskich kobiet, angielskich nauczycieli. Na zasób znajdziesz wiele materiałów, w tym do rozwoju umiejętności słuchania. 

Dla Advanced/С1

Wybierz podcast, który pasuje do tematu i poziomu języka angielskiego i - Słuchaj! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz