Heart 262 0

Przydatne zwroty w języku angielskim na zakupy

Przydatne zwroty w języku angielskim na zakupy

Zakupy to nie tylko zakupy, choć to już brzmi dobrze. Zakupy to relaks, rozrywka, sposób na poprawę nastroju i poczucia własnej wartości. Zakupy to cały świat doświadczeń. Ale aby czuć się pewnie w każdym centrum handlowym za granicą, ważne jest, aby znać 12 najczęstszych zwrotów w języku angielskim na zakupy. 

 • Zakupy to nie tylko zakupy, choć to już brzmi dobrze. Zakupy to relaks, rozrywka, sposób na poprawę nastroju i poczucia własnej wartości. Zakupy to cały świat doświadczeń. Ale aby czuć się pewnie w każdym centrum handlowym za granicą, ważne jest, aby znać 12 najczęstszych zwrotów w języku angielskim na zakupy. Nie jest to tak trudne do zapamiętania, zwłaszcza, że motywacja jest dość wysoka. Dodaj słowa ze świata mody, czytając czasopisma modowe w języku angielskim. I pamiętaj, że zakupy to prawdziwa sztuka i wspaniała rozrywka.

  Zgadzam się, że kupując coś, próbując wyjaśnić, czego potrzebujesz sprzedawcy, menedżera lub doradcy, korzystając z ekstrawaganckiego gestikulacji - nie jest to najlepszy sposób na relaks i ładowanie pozytywnych emocji. Cztery sposoby zwiększenia słownictwa języka angielskiego, o którym pisaliśmy wcześniej, pomogą Ci czuć się pewnie w każdym kraju. Ale na zakupy i rozrywkę na tyle, aby zapamiętać najczęstsze zwroty, bez których zakupy - nie zakupy: 

  I'm just browsing, thanks. – Właśnie szukam, Dziękuję. 

  Wyrażenie, które pomoże Ci pozbyć się nadmiernie denerwującego doradcy lub sprzedawcy. 

  Could you help me? – Czy możesz mi pomóc? 

  Słowa, które warto powiedzieć, jeśli nie masz dużo czasu i zdecydowałeś się natychmiast dowiedzieć, czy dany produkt jest dostępny. Po tym można natychmiast zapytać: «Do you have any ...? Have you got any … ?» - «Czy masz coś...?» 

  Excuse me, could I ask you something? – Przepraszam, czy mogę cię coś zapytać? 

  Uprzejme wyrażenie, które pomoże przyciągnąć uwagę sprzedawcy. 

  How much is this / it? /How much does this / it cost? – Jaka jest cena? 

  Bez tych słów trudno będzie znaleźć wspólny język ze sprzedawcą. Dobrze, że to zdanie rozumie przedstawiciele wszystkich narodów, krajów i grup językowych. 

  That's expensive. – Drogo / That's good value. – To właściwa cena 

  Słowa, które pomogą Ci wybrać produkt po niezbędnych kosztach, a nawet w okazyjnych warunkach (jeśli kupisz w małym sklepie lub na rynku). Po prostu dobrze, jeśli zaoferować zniżkę: 

  Do you have this in large / small? – Czy masz ten większy/mniejszy przedmiot? 

  Wybierz odpowiedni rozmiar lub rzecz, która będzie idealnie pasować do Ciebie - nie tak łatwo. Tabela rozmiarów w różnych krajach może być bardzo inna niż zwykle, więc nie zaniedbuj dopasowania, nawet jeśli się spieszysz. Zwłaszcza, że właściwe zdanie - bardzo proste: 

  May I try this on, please? – Czy mogę to spróbować? 

  To pytanie, z reguły, otrzymasz nie tylko odpowiedź potwierdzająca, ale także instrukcje, jak udać się do szatni. Jeśli instrukcje nie są zgodne, a Twój zapas słów na ten suszy się - przyjrzyj się dokładnie na doradcę z pytaniem wyciszenia w oczach - prawdopodobnie zrozumiesz, czego potrzebujesz. 

  It's not what I'm looking for./ It’s not quite what I wanted. – To nie jest to, czego szukam / It nie jest dokładnie to, co chciałem 

  To zdanie może wyjaśnić niezrozumiałego cudzoziemca, dlaczego nie chcesz kupić rzeczy, którą próbujesz po raz trzeci. 

  Have you got this in another colour? – Czy jest inny kolor? 

  Fraza pomoże znaleźć potrzebne rzeczy, aby odebrać to, co będzie wyglądać świetnie w. 

  Zwroty do zapłaty za zakup: 

  • Do you take credit cards?
  • I'll pay in cash./ I'll pay by card.
  • Here you are.

  Przy minimalnym zestawie zwrotów możesz mieć cały dzień w centrum handlowym. 

  Życzymy powodzenia w nauce języków obcych i podróżach! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz